امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 15:39:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25375

تاریخ انتشار : 30/05/1394 - 16:25

هشدار تند و مهم امام به متعرضان ساحت شورای نگهبان/عکس‌نوشت

شورای نگهبان از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، تا جایی که امام خمینی(ره) تضعیف آن را امری خطرناک برای نظام و اسلام بیان کردند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ، شورای نگهبان از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، تا جایی که امام خمینی(ره) تضعیف آن را امری خطرناک برای نظام و اسلام بیان کردند. و در این مورد می‌فرمایند: «من به آقایان هشدار می‏دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است...».

شورای نگهبان به ‌هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای که به اصطلاح مترقی هستند ندهد

... شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید، و باید بدانید که به هیچ وجه ملاحظه نکنید. باید قوانین را بررسی نمایید که صددرصد اسلامی باشد.

به هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای که می خواهند یک دسته کوچک مردم ما خوششان بیاید و به اصطلاح مترقی هستند، ندهید، قاطعانه با اینگونه افکار مبارزه کنید.

خدا را در نظر بگیرید. اصولا آنچه که باید در نظر گرفته شود خداست، نه مردم، اگر صد میلیون آدم ، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید که همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا را بزنید، ولو اینکه تمام بر شما بشورند. انبیا هم همین طور عمل می کردند؛ مثلا موسی در مقابل فرعون مگر غیر از این عمل کرد؟ مگر موافقی داشت. (صحیفه امام ج 13 ص 53)
 


پس از رای و انفاذ شورای نگهبان، هیچ مقامی حق رد آن را ندارد

... موضوعات برای احکام ثانویه اسلام نظر خواهی شود که کارها به نحو شایسته انجام گیرد. و این نکته نیز لازم است که تذکر داده شود که رد احکام ثانویه پس از تشخیص موضوع به وسیله عرف کارشناس، با رد احکام اولیه فرقی ندارد، چون هر دو احکام الله می باشند و نیز احکام ثانویه ربطی به اعمال ولایت فقیه ندارد و پس از رای مجلس وانفاذ شورای نگهبان، هیچ مقامی حق رد آن را ندارد، و دولت در اجرای آن باید بدون هیچ ملاحظه ای اقدام کند. و با تشخیص دو سوم مجلس شورای اسلامی که مجتمعی ازعلمای اعلام و مجتهدان و متفکران و متعهدان به اسلام هستند، در موضوعات عرفیه که تشخیص آن با عرف است ، با مشورت از کارشناسان ، حجت شرعی است که مخالفت با آن بدون حجت قوی‌تر خلاف طریقه عقلاست. چنانچه تغییر احکام اولیه ، با شک درموضوع و عدم احراز آن با طریقه عقلا مخالف است. (صحیفه امام ج17ص 321 )

مقام معظم رهبری هم بارها و بارها در لزوم تبعیت و هماهنگی با شورای نگهبان تأکید کرده‌اند و نیز فرموده‌اند:

«شوراى نگهبان، عماد ملت و دین و مایه‌ى اطمینان و سکینه‌ قلب مؤمنین است و در حقیقت نبض نظام اسلامى به شمار مى‌رود. وقتى شوراى نگهبان مثل همه‌ى دوره‌هاى گذشته‌ى آن قوى و قاطع و دقیق باشد، موجب آرامش کسانى مى‌شود که دلشان براى اسلام مى‌تپد و آرزویشان تحقق اهداف اسلامى و شریعت حقه‌ى نبویه است. و اگر خداى نکرده روزى شوراى نگهبان تضعیف بشود - چه تضعیف حیثیتى، و چه تضعیف هویتى و درونى - مطمئناً ضربه‌ى جبران‌ناپذیرى به انقلاب خواهد خورد.» (خطبه‌های نماز جمعه تهران، 14/11/1390.)

سخنان ابهام‌آور و کنایه‌آمیز اخیر رئیس جمهور به شورای نگهبان واکنش‌هایی را به دنبال داشت، اینکه این رکن رکین نظام باید چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد، و گوشزد کردن وظیفه شورای نگهبان در یک سخنرانی عمومی آن‌هم توسط رئیس دولت کاری شایسته و مورد تأیید است!

و اینکه تشویش اذهان و جنجال رسانه‌ای در مورد شرح وظایف شورای نگهبان چه لزومی دارد و چه فوایدی را عاید دولت می‌کند!

امید است که رئیس جمهور محترم در سخنان خود تأمل و عاقبت اندیشی را سرلوحه کارشان قرار دهند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : هشدار تند و مهم امام به متعرضان ساحت شورای نگهبان/عکس‌نوشت

هشدار تند و مهم امام به متعرضان ساحت شورای نگهبان/عکس‌نوشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS