امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:28:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25322

تاریخ انتشار : 28/05/1394 - 16:54

ولی امر مسلمین: ما تشیعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم/عکس‌نوشت

همیشه در طول تاریخ کسانی بوده‌اند که هدفمندانه و مزدورانه آتش اختلافات میان مسلمانان را برمی‌انگیختند، عده‌ای که خون و مال و جان مسلمانان برایشان ارزشی نداشت و در میان آنها نیز کسانی بوده‌اند که ناآگاهانه در این میان به اهداف آنها کمک می‌کردند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ، توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری در مورد لزوم حفظ وحدت در میان امت اسلام موجی از دلگرمی‌ها را در میان مسلمانان بوجود آورد، توصیه‌ای که از مورد وثوق اصل اسلام و قرآن و اهل‌بیت علیهم السلام است.

اما همیشه در طول تاریخ کسانی بوده‌اند که هدفمندانه و مزدورانه آتش اختلافات میان مسلمانان را برمی‌انگیختند، عده‌ای که خون و مال و جان مسلمانان برایشان ارزشی نداشت و در میان آنها نیز کسانی بوده‌اند که ناآگاهانه در این میان به اهداف آنها کمک می‌کردند.
 


این مسئله در قرن اخیر به اوج خود رسید چون دشمنان اسلام با ابزارهای مختلف رسانه‌ای و تبلیغاتی توانستند بر این اختلافات بیش از پیش دامن بزنند. در این میان بیانات بزرگان شیعه و اهل‌سنت توانست بسیاری از توطئه‌های دشمنان را حنثی کند، ولی عمّال و مزدوران دشمنان در هر لباسی وارد شدند، از مفتی‌های وهابی گرفته تا روحانیون به ظاهر عالم.

لزوم بیداری و بصیرت در بین مسلمانان در این زمان بیش از پیش احساس می‌شود چون دشمنان اسلام با تمام وجود در تلاش‌اند تا ضربات جبران ناپذیری را به پیکره این دین الهی وارد سازند، از تکفیری‌های مزدور گرفته تا فرقه‌های نوظهور و ضالّه.

بیانات ولی امر مسلمین در روزهای اخیر تلنگری به امت اسلامی وارد کرد که امید است این راهبردها باعث بیداری افراد گمراه و ناآگاه در بین مسلمین شود. قسمتی از آن بیانات به شرح زیر است:

«ما تشیّعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم؛ این تشیّعی نیست که ائمّه (علیهم‌السّلام) آن را ترویج کردند و آن را خواستند. تشیّعی که بر پایه‌ی ایجاد اختلاف، بر پایه‌ی تمهید و صاف‌کردن جادّه برای حضور دشمنهای اسلام است، این تشیّع، تشیّع نیست؛ این انحراف است. تشیّع مظهر تامّ اسلام ناب است، مظهر قرآن است. ما از کسانی که کمک به وحدت میکنند حمایت میکنیم، با کسانی که ضدّ وحدت عمل میکنند مخالفت میکنیم، از همه‌ی مظلومان دفاع میکنیم. ما با این حرفهایی که بگویند «شما در قضیّه‌ی بحرین و مانند آن دخالت کردید.» از میدان خارج نمیشویم؛ ما هیچ دخالتی هم نکردیم امّا از آنها حمایت میکنیم. ما برای مردم مظلوم بحرین، برای مردم مظلوم یمن غصّه میخوریم، برایشان دعا میکنیم، هر کمکی بتوانیم بهشان میکنیم. امروز حقیقتاً مردم یمن و ملّت یمن، مظلومند؛ یک کشور را دارند ویران میکنند به‌خاطر اهداف استکباری و سیاسی، همراه با حماقت؛ هدفهای سیاسی را جور دیگر هم میشد دنبال کنند، اینها دارند این اهداف سیاسی را با حماقت دنبال میکنند. برای ما حوادث یمن دردناک است و [همین‌طور] بسیاری از حوادث دنیای اسلام؛ در پاکستان و افغانستان و مانند اینها هم حوادث زیادی هست که واقعاً دردآور است. اینها را بایستی دنیای اسلام با بیداری و بصیرت علاج بکند.»

/3004

دیدگاه شما در مورد : ولی امر مسلمین: ما تشیعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم/عکس‌نوشت

ولی امر مسلمین: ما تشیعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم/عکس‌نوشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS