امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 12:36:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25290

تاریخ انتشار : 28/05/1394 - 00:28

تظلم خواهی دانشجویان بورسیه از مسئولان عالی کشور:

7000 خانواده مظلوم بورسیه گروگان تصمیمات مغرضانه سیاسی هستند / به جای رایزنی بیهوده، وزارت علوم را به پذیرش قانون وادار کنید

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان عالی و مدیران قضائی و اجرایی کشور خواستار برخورد جدی با ادامه سیاسی کاری های وزارت علوم شدند./ سوال اینجاست که چرا مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب، پیگیری مداوم نمایندگان محترم مجلس و حتی ورود قوه قضاییه به این ماجرا، هنوز نتوانسته است تصمیمات مغرضانه یک جریان را خنثی نماید.

جویباران ـ

به گزارش پایگاه 598،جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان عالی و مدیران قضائی و اجرایی کشور خواستار برخورد جدی با ادامه سیاسی کاری های وزارت علوم شدند. متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار پایگاه 598 قرار گرفته است در ادامه می آید:
 

بسم الله الرحمن الرحیم

روزها و ماه ها از آغاز تهمت ها و تخریب ها و ظلم های ویرانگر به دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه می گذرد و در این مدت طولانی و در این پرونده بی سابقه، به جز فرمایشات  ارزشمند و عمیق رهبر معظم و بزرگوار انقلاب(حفظه الله) و رای کمیسیون اصل نود مجلس، هیچ صدای اثر گذار دیگری در حمایت از حقوق انسانهای مظلوم شنیده نشد.

این روزها بورسیه ها روزهای سخت تری را سپری می کنند. هر روز بر آنها به اندازه چند ماه می گذرد و علیرغم تلاش همه جانبه، هیچ راهی را برای رهایی از "بحران ساخته شده به دست فتنه گران مغرض و عقده گشا" نیافته اند. شکایت های متعدد آنان در دیوان عدالت اداری به دلیل مصوبه عجیب 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی، با عدم پیگیری روبرو شده است. دادخواهی دانشجویان مظلوم از نمایندگان محترم مجلس در کمیسیون آموزش و اصل نود، به مصوبه قانونی بودن روند اعطای بورسیه منجر شد که متاسفانه وزارت علوم قصد تمکین از آن را ندارد. آمد و شدهای آنان به شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر نهادهای علمی و انقلابی، بی نتیجه مانده است و همچون روز روشن است که پیگیری های و رفت و آمدهای آنان به وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان و واگویه دردها و شکایت ها، شکایت از متهم به متهم است و هیچ سودی از آن عاید نیست.

حال سوال اینجاست که چرا مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب، پیگیری مداوم نمایندگان محترم مجلس (کمیسیون اصل نود و کمیسیون آموزش) و حتی ورود قوه قضاییه به این ماجرا، هنوز نتوانسته است تصمیمات مغرضانه و بی مبنای یک جریان  بی صلاحیت را خنثی نموده و زندگی بیش از 7000 خانواده مظلوم را که به تعبیری گروگان تصمیمات مغرضانه سیاسی هستند، را نجات دهد؟

آیا هنوز عده ای احساس می کنند که گردانندگان این بازی کثیف، برای رهایی دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه و خانواده های بی گناه آنها از این درد و رنج ویرانگر، اقدامی خواهند نمود؟ آیا کسانی گمان می برند که جریان فتنه، اجازه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بالاخص در مورد ظلم به بورسیه ها را خواهد داد؟ آیا برخی هنوز علاقمندند که این بحران کاملا دروغین، توسط بانیان آن پایان یابد؟

آیا وقت آن نرسیده که به جای رایزنی بیهوده و زمان بر با بانیان این ظلم عظیم، که بارها و بارها با اقدامات خارج از چارچوب و غیرقانونی، انسان های بسیاری را به مرز نابودی کشانده اند، وارد فضای اجبار و احکام دستوری و قضایی شد و آنان را به پذیرش قانون وادار کرد؟  آیا ساختن ده ها کمیته و شورا و ستاد و برگزاری ده ها جلسه با گردانندگان این بازی سیاسی کثیف و نابودی فرسایشی روح و روان دانشجویان بورسیه و اتلاف ماه های بسیار، کافی نیست؟ آیا کسانی هنوز امید دارند که جریان فتنه از عقده گشایی دست برداشته و تابع نصایح بزرگان شده و از انتقام سال 88 درگذرد؟

آیا اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد ندارند فکری برای مصوبه 630 و احقاق حق دانشجویان بورسیه در محاکم قضایی کنند؟ آیا آنها می خواهند این ظلم عظیم آشکار و  این حق کشی سیاسی، تا سالیان سال، ادامه یابد؟ آیا آنها منتظرند که جوانی و آینده دانشجویان بورسیه، به علت یک مصوبه عجیب ناعادلانه، تباه، ویران و نابود شود و گروگانهای مظلوم، در بیدادگاه فتنه محکوم به حبس ابد شوند؟

از همه دلسوزان نظام، مسئولان قوه قضاییه، نمایندگان محترم مجلس، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و هر آنکس که بر این ظلم بزرگ سیاسی فتنه گرانه آگاهی یافته می خواهیم که شرایط چند هزار نفر از جوانان تحصیلکرده ای که با هدفگذاری چند نفر سیاسی کار، بیش از 15 ماه  است که زندگی عادی خود را از دست داده و نمی توانند برای فردای خود برنامه روشنی داشته باشند را درک کنند. از آنها می خواهیم شرایط جوانان متاهلی را درک کنند که بیش از دو سال است طبق تعهد محضری اجازه کار و کسب درآمد ندارد و در عین حال سازمان امور دانشجویان، حقوق وی را قطع نموده است. شرایط کسانی را درک کنند که علی رغم دریافت مدرک دکتری با بهترین معدل ها، ماه هاست که در راهروهای وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان گرفتار شده اند و راهی برای پیش رفتن و پس آمدن ندارند.

آیا سرانجام کسانی به درد و رنج جانسوز دانشجویان بورسیه و خانواده های آنها که به مثابه گروگان هایی مظلوم در دست فتنه گران هستند، پایان خواهد داد و به مطالبه مقام معظم رهبری (حفظه الله)  در مورد سیاسی کاری و این ظلم عظیم، پایان خواهد داد؟
 
جمعی از دانشجویان بورسیه

/3004

دیدگاه شما در مورد : 7000 خانواده مظلوم بورسیه گروگان تصمیمات مغرضانه سیاسی هستند / به جای رایزنی بیهوده، وزارت علوم را به پذیرش قانون وادار کنید

7000 خانواده مظلوم بورسیه گروگان تصمیمات مغرضانه سیاسی هستند / به جای رایزنی بیهوده، وزارت علوم را به پذیرش قانون وادار کنید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS