امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 11:07:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25220

تاریخ انتشار : 27/05/1394 - 17:36

حمایت از برنج داخلی مستلزم توجه مسئولان و مردم/عکس‎نوشت

با وجود تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی، مخصوصا به دستگاه‌های دولتی، متاسفانه هنوز آنطور که انتظار می‌رود از تولیدات داخلی حمایت نمی‌شود و برنج‌های نامرغوب خارجی در بازارهای کشور خودنمایی می‌کنند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،با فرا رسیدن فصل برداشت برنج از زمین‌های کشاورزی، کشاورزان زحمتکش کشور خود را برای فروش محصولات‌شان آماده می‌کنند.

بعد از چند ماه زحمت و تلاش فراوان، با وجود کم‌آبی و مشکلات آب و هوایی و ... انتظار برداشت محصول به سر آمد؛ آیا واردات بی‌رویه برنج‌های خارجی و استقبال نهادهای دولتی و غیردولتی، مخصوصا دلالان و فروشندگان منفعت‌طلب اجازه عرضه برنج خوب و با‌کیفیت ایرانی را می دهد؟

با وجود تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی، مخصوصا به دستگاه‌های دولتی، متاسفانه هنوز آنطور که انتظار می‌رود از تولیدات داخلی حمایت نمی‌شود و برنج‌های نامرغوب خارجی در بازارهای کشور خودنمایی می‌کنند.

 


امیدواریم به کمک مسئولان دلسوز و مردم کشور حمایت بیشتری از تولیدات داخلی شود، همانطور که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود فرمودند: «یک نکته‌ دیگری که این بیشتر به مردم مربوط می‌شود، مصرف محصولات داخلی است که من بارها در سخنرانی‌های اول سال و غیر آن تکرار کردم، الان هم به شما عرض می‌کنم: محصولات داخلی را مردم مصرف کنند؛ نروند دنبال این نشانه‌ها. حالا مُد شده است بگویند «بِرَند» است، بِرَند فلان؛ بِرَند چیست! بروید سراغ مصرف تولیدات داخلی. آن چیزهایی که مشابه داخلی دارد، متعصبانه و با تعصب تمام، ملت ایران، خارجیِ آن را مصرف نکنند. این را من فقط برای یک عده خاص نمی‎گویم؛ خب بله، وقتی ما می‎گوییم، یک عده متدینین فوراً گوش می‌کنند حرف را، پیغام هم می‌دهند فلان چیز را که خارجی است بخریم؟ فلان چیز را نخریم؟ من فقط برای متدینین و افرادی که برای حرف ما حجیت شرعی قائلند، این را نمی‌گویم؛ من این حرف را برای هرکسی می‌گویم که به ایران علاقه‌مند است، به آینده‌ کشور علاقه‌مند است، به فکر بچه‌های خودش است که بنا است فردا در این کشور زندگی کنند. شما مصنوعات خارجی را که مصرف می‌کنید، در واقع کمک می‌کنید به اینکه حجم آن بنگاه خارجی، آن کارگر خارجی، آن سرمایه‌دار خارجی، مدام بیشتر بشود و تولید داخلی ضربه بخورد، شکست بخورد. این را به همه‌ مردم، به‌خصوص آن‌کسانی‌که مصارف زیادی دارند می‌گویم‌؛ دولتی‌ها هم همین‌جور؛ دولتی‌ها هم در مصارف دولتی، در اشیا مصرفی‌ای که در ساختمان‌ها، در چیزهای گوناگون مصرف می‌کنند، حتماً ملاحظه کنند تولید داخلی را.

دیدار مردم آذربایجان ۱۳۹۳/۱۱/۲۹

آدرس فایل صوتی بیانات فوق:
http://farsi.khamenei.ir/audio-content?id=30481

/3004

دیدگاه شما در مورد : حمایت از برنج داخلی مستلزم توجه مسئولان و مردم/عکس‎نوشت

حمایت از برنج داخلی مستلزم توجه مسئولان و مردم/عکس‎نوشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS