امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 13:33:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25192

تاریخ انتشار : 27/05/1394 - 00:08

هشدار عضو کمیسیون عمران مجلس:

سیانور وارد فاضلاب تهران می کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس از فعالیت جواهرسازهای غیر مجازی گفت که آب فاضلاب را به مواد سمی سیانور آلوده می کنند و مخلوط شدن این مایه سمی با آب فاضلاب می تواند برای مردم بسیار خطرناک باشد زیرا این مردم هستند که میوه ها و سبزیجات را مورد استفاده قرار می دهند.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه ،علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از فعالیت جواهرسازی های غیر مجاز گفت که آب فاضلاب را آلوده به مواد سمی سیانور می کنند و عموم مردم را به کام مرگ می کشانند.

خسروی در بازدیدهای اخیر خود از مناطقی در محدوده خیابان جمهوری با اعلام این مطلب که طلاسازها در اثر شستشوی فلزات خود و انتشار این آب های آلوده از مجراهای مخفی به کانال های آب فاضلاب شهری، فاضلاب را به مواد سمی آلوده می کنند اظهار داشت: این آب ها با عبور از راه های فاضلابی در نهایت در امور کاشت و آبیاری میوه‌ها و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد که این یک فاجعه بزرگ است.

وی افزود: مخلوط شدن این مایه سمی با آب فاضلاب می تواند برای مردم بسیار خطرناک باشد زیرا این مردم هستند که میوه ها و سبزیجات را خرید می کنند و مورد استفاده قرار می دهند.

علیرضا خسروی با اشاره به اینکه کانال های ساخته شده برای انتقال آب های آلوده توسط سازندگان غیر مجاز طلا صورت گرفته است گفت: این کانال های مخفی راهی برای خروج آب های آلوده جواهرسازان از داخل پاساژها به بیرون است.

وی تاکید کرد: اینگونه تولیدکنندگان و سازندگان طلا افراد شناخته شده ای نیستند و برای فرار از مالیات، مراکز مسکونی را به این کارگاه ها تبدیل کرده و در آن فعالیت می کنند که اگر جلوی آن ها گرفته نشود این مایه ی سمی خطرناک بیش از این در آب های فاضلابی پخش می شود و علاوه بر اینکه میوه ها و سبزی ها را سمی می کند باعث مرگ بسیاری از مردم خواهد شد.

سیانورها از ترکیبات کربن و نیتروژن است که معمولاً با طلا و نقره و بعضی فلزات دیگر ترکیب می شوند و به این دلیل است که در صنایع معدنی استفاده گسترده ای دارند . سیانورها معمولاً به حالت جامد و مایع تولید می شوند ولی در زمان انحلال یا انبار کردن آنها از حالت جامد آن استفاده می شود که پایدارتر است . سیانور به راحتی در آب حل می شود و بلافاصله گاز "اچ سی ان" تولید می کند که گازی سمی و خطرناک و بیرنگ است و بوی بادام تلخ را می دهد. سیانور در حالت طبیعی نیز توسط بعضی باکتریها و از گیاهان مختلف مثل دانه سیب و هسته زرد آلو تولید می شود. سیانور به طور عمده در صنایع الکتروپلیتینگ٬ متالورژی٬ استحصال فلزات قیمتی٬ تولید مواد شیمیایی آلی٬ عکاسی و همچنین ساخت بعضی انواع پلاستیک کاربرد دارد . مقدار کمی از آن نیز در تولید سموم و رنگ سازی بکار می رود.

به گزارش پارسینه ، سیانورها به شدت سمی هستند و مسمومیت آن می تواند از طریق خوردن، تنفس، منافذ پوست یا تماس با چشم ایجاد شود. مسمومیت با آن در یک زمان کوتاه روی مغز، شش ها و قلب اثر می گذارد و باعث می شود تا شخص مصدوم به حالت کما برود و سپس فوت کند. یک قاشق چایخوری از محلول 2 درصدی آن برای کشتن یک انسان کافی است. در حالت عمومی ماهی ها و موجودات آبزی از خوردن یک میکروگرم در یک لیتر آن و پرندگان و پستانداران از خوردن یک میلیگرم در لیتر آن هلاک می شوند.

 

دیدگاه شما در مورد : سیانور وارد فاضلاب تهران می کنند

 سیانور وارد فاضلاب تهران می کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS