امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 03:27:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25141

تاریخ انتشار : 26/05/1394 - 18:38

از رویش دکل‌های برق در مزارع مازندران تا نگرانی روستائیان

پروژه انتقال شبکه برق فشار قوی از میان مزارع کشاورزی روستاییان منطقه باعث نگرانی‌های زیاد اهالی روستای صالحان شد به نوعی که مزارع منطقه با چالش روبه‌رو خواهند شد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

 

رئیس شورای اسلامی روستای صالحان با اشاره به اینکه حدود 50 هکتار از اراضی کشاورزی در راستای اجرای این طرح در معرض آسیب قرار دارد، اظهار کرد: پروژه انتقال شبکه برق فشار قوی از میان مزارع کشاورزی روستائیان منطقه باعث نگرانی‌های زیاد اهالی روستای صالحان شد به نوعی که مزارع منطقه با چالش روبه‌رو می‌شود.

علی تالش‌صالحانی با اشاره به اینکه دکل‌های فشار قوی دارای حریم 30 تا 40 متر هستند، افزود: کسی مخالف اجرای این طرح نیست اما روی سخن مردم این است که دکل‌های انتقال برق را حدود صد متر بالاتر از مزارع روستائیان مستقر کنند تا مزارع، باغات و دامداری‌های این نقطه که به نوعی باعث ایجاد اشتغال است، آسیب نبینند.

وی بیان کرد: این دکل‌های فشار قوی را می‌توانند از اراضی ملی و منابع طبیعی عبور دهند تا هم طرح اجرا شود و هم جلوی آسیب‌ها به مزارع و باغات و دامداری کشاورزان گرفته شود.

در ادامه عضو شورای روستای شاه ناجر نیز با بیان اینکه اجرای طرح انتقال شبکه برق به مزارع این روستا آسیب وارد می‌کند، اظهار کرد: برای اجرای طرح ملی باید از منابع ملی استفاده کرد نه اینکه مزارع مردم دچار خسران و آسیب شود.

نورعلی مشایخ‌بخش افزود: ضلع شرقی روستای ما به منابع طبیعی منتهی می‌شود و قابل توسعه نیست، اما در ضلع غربی می‌توان توسعه و گسترش را انجام داد که با اجرای این طرح ملی، روند توسعه در این نقطه با مشکل مواجه می‌شود.

بخشدار کجور نیز تصریح کرد: قرار بر اجرای طرح فشار قوی بود اما چون با اعتراض کشاورزان مبنی بر نگرانی آنها نسبت به آسیب رسیدن به مزارع کشاورزی و باغات روبه‌رو شد، فعلاً این طرح متوقف شد.

رستم سیاسرانی با تأکید بر اینکه اجرای این طرح از وسط اراضی کشاورزی روستاییان منوط به رضایت کشاورزان و روستاییان است، تصریح کرد: برای برون‌رفت از این مسئله، جلسه‌ای با مجریان طرح و کشاورزان برگزار می‌شود تا تصمیم نهایی درباره چگونگی اجرای طرح انتقال دکل فشار قوی برق گرفته شود.

به گزارش فارس، بخش کجور که یکی از مناطق بکر کوهستانی در حوزه شهرستان نوشهر محسوب می‌شود دارای خاک بسیار حاصلخیزی است که در صورت حمایت‌های لازم می‌تواند به توسعه گسترده کشاورزی منجر شود و با ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مردم این بخش، علاوه بر عمران و آبادانی، روند مهاجرت از روستا به شهر متوقف و معکوس شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از رویش دکل‌های برق در مزارع مازندران تا نگرانی روستائیان

از رویش دکل‌های برق در مزارع مازندران تا نگرانی روستائیان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS