امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 06:47:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25118

تاریخ انتشار : 26/05/1394 - 18:19

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

بخشی از یارانه صنعت امسال پرداخت می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره یارانه بخش صنعت از محل طرح هدفمندی گفت: در بودجه مبلغی پیش‌بینی شده است و امیدواریم امسال بخشی از آن پرداخت شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

نوشهرآنلاین، محمدرضا نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از طرح پرورش ماهی در قفس در نوشهر درباره یارانه بخش صنعت از محل طرح هدفمندی، اظهار کرد: در بودجه مبلغی پیش‌بینی شده است ولی به علت کمبود وصولی عملاً کاری انجام نشده است ولی امیدواریم امسال بخشی از آن پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه امسال از محل پیشتیبانی صادرات 50 میلیارد تومان دریافتی داشتیم، تصریح کرد: مالیات بر ارزش افزوده یک قانون است که از سه درصد شروع شد، سال به سال هم افزایش یافت و امسال نیز به رقم 9درصد رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به مشکلات صادرکنندگان، اصناف و واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیات‌ها که متولی این کارها هستند در حال تلاش هستند تا مشکلات را کمتر کنند ولی به هر حال قانون است و باید پرداخت شود.

وی یادآورشد: در شرایط فعلی دولت تلاش می‌کند تا رونق ایجاد شود و رکود را نیز کم کند ولی فشار وصول در این بخش مشکلاتی را ایجاد کرده است.

نعمت زاده همچنین درباره اجرای قانون رفع موانع تولید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت که پیش از این در مجلس به تصویب رسید، بیان کرد: این قانون دارای شصت ماده است و بیش از سی آیین‌نامه در آن پیش‌بینی شده است که وزارت صنعت نیز به تدریج در حال تهیه آیین‌نامه‌های آن است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من حدود نصف آیین‌نامه‌ها به تصویب دولت رسیده است و هر هفته دستگاه‌های مختلف دولتی که مسئول اجرای تهیه آیین‌نامه شدند که برای تصویب نهایی نیاز به همفکری دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه شب گذشته، آیین‌نامه را با وزارت دادگستری و وزارت علوم و معاون علمی رئیس جمهور نهایی کردیم، گفت: مرتب در حال پیگیری هستیم و ظرف سه ماه آینده قانون رفع موانع تولید تکمیل و اجرایی می‌شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : بخشی از یارانه صنعت امسال پرداخت می‌شود

بخشی از یارانه صنعت امسال پرداخت می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS