امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 17:29:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 25114

تاریخ انتشار : 26/05/1394 - 14:42

معاون اول رئیس جمهور در آیین افتتاحیه مرکز پرورش ماهیان خاویاری جویبار:

بخش خصوصی مورد حمایت دولت است/ورود اینچنینی بخش خصوصی بی سابقه است

معاون اول رییس جمهوری حمایت از بخش خصوصی را اولویت جدی دولت معرفی کرد و گفت: تمامی وزارتخانه ها برای حمایت از سرمایه گذاری های بخش خصوصی دارای برنامه هستند.

بخش خصوصی مورد حمایت دولت است/ورود اینچنینی بخش خصوصی بی سابقه است

به گزارش خبرنگار جویباران، این مرکز پرورش ماهیان خاویاری که بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با استفاده از آب دریا در جهان است، توسط شرکت تعاونی ماهیان خاویاری قره برون در منطقه گلدشت جویبار احداث شد و ظهر امروز نیز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه افتتاح شد.

اسحاق جهانگیری در حاشیه آیین افتتاحیه این مجتمع در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران اظهار داشت: ورود اینچنینی بخش خصوصی در کشور بی سابقه است و باید مورد تقدیر قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه حمایت از بخش خصوصی از وظایف اصلی دولت است، افزود: این واحدی که امروز افتتاح شد در سطح جهان بی سابقه بوده و به همین دلیل قطعا مورد حمایت دولت خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید از لحاظ تأمین مالی این بخش خصوصی را مورد حمایت قرار دهیم، خاطرنشان کرد: طبق گفته کارشناسان و مدیر این پروژه، تعداد ماهیان خاویاری که در این مجتمع قرار دارد از کل دریای خزر هم بیشتر است.

وی در پایان با پیش بینی صادرات سه تن خاویار پرورشی در سال جاری، تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی برنامه جامعی را برای افزایش ایجاد مزرعه های پرورش ماهی خاویاری و تولید گوشت ماهی و خاویار در دست اجرا دارد.

این مرکز پرورش ماهیان خاویاری با ظرفیت تولید 30 تن خاویار و دو هزار تن گوشت ماهیان خاویاری به صورت سالانه در زمینی به مساحت پنجاه هزار مترمربع در روستای گلدشت شهرستان جویبار احداث شده است.

کل مبلغ سرمایه گذاری شده در این طرح یک هزار و 350 میلیارد ریال است که 200 میلیارد ریال آن سهم بانک و یک هزار و 150 میلیارد ریال آن سهم متقاضی است.

لازم به ذکر است که این مجتمع برای 200 نفر به صورت مستقیم و 400 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرده است.

گفتنی است، آب این مجتمع از دریا تأمین می‌شود که به دلیل استفاده از این تکنولوژی در خاورمیانه و جهان رتبه یک را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه شما در مورد : بخش خصوصی مورد حمایت دولت است/ورود اینچنینی بخش خصوصی بی سابقه است

بخش خصوصی مورد حمایت دولت است/ورود اینچنینی بخش خصوصی بی سابقه است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS