امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:06:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 25111

تاریخ انتشار : 26/05/1394 - 08:14

ایران با 2 طلا و 4نقره قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد/طاهری به مدال نقره رسید

نماینده وزن 120 کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان به مدال نقره رسید و تیم ایران عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

ایران با 2 طلا و 4نقره قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد/طاهری به مدال نقره رسید

به گزارش جویباران، به نقل از فارس، در ادامه رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از ساعت 10 صبح یکشنبه به وقت محلی در شهر سالوادور داباهیا برزیل آغاز شد نماینده وزن 120 کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل حریف آذربایجانی در فینال به مدال نقره بسنده کرد کرد. طاهری سال گذسته نفر سوم جوانان جهان شده بود.

در وزن 120 کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه 16 بر 6 مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت. وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر 2 از سد کریستوف راول از روسیه گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. طاهری در این مرحله نیز با نتیجه 7 بر 2 یونس دِدِه از ترکیه را شکست داد و فینالیست شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه 14 بر 3 مغلوب سعید گامیدوف از آذربایجان شد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن 14 کشتی گیر حضور داشتند.

پیش از این هم مجتبی گلیج در 84 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شده بود و محمد نامجو مطلق در وزن 55 کیلوگرم، با شکست در دیدار رده بندی پنجم شد. در وزن 66 کیلوگرم هم جمال عبادی از گردونه مسابقات کنار رفته بود.

 

به گزارش فارس، چهار آزادکار وزن اول کشورمان نیز در روز گذشته موفق به کسب یک مدال طلا و سه نقره شدند که ایمان صادقی در 60 کیلوگرم به مدال طلا رسید و علیرضا گودرزی در 50، رضا مظفری در 74 و سیدایمان حسینی در 96 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

تیم ایران که پیش از برگزاری مسابقات رده بندی و فینال قهرمانی خود را مسجل کرده بود با پایان رقابت های چهار وزن دوم با کسب 2 مدال طلا، 4 نقره و 62 امتیاز از عنوان قهرمانی سال گذشته که بعد از 19 سال بدست آمده بود دفاع کرد تا ایران با هدایت محمد طلایی برای نخستین بار در تاریخ کشتی، دو سال متوالی عنوان قهرمانی جوانان جهان را از آن خود کرده باشد.

 

دیدگاه شما در مورد : ایران با 2 طلا و 4نقره قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد/طاهری به مدال نقره رسید

ایران با 2 طلا و 4نقره قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد/طاهری به مدال نقره رسید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS