امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 07:04:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25109

تاریخ انتشار : 25/05/1394 - 23:49

ورود «کلاه قرمزی» تقلبی به بازار

نوشت‌افزار اسلامی ایرانی سه سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده که در این مدت با استقبال خوبی از سوی خانواده‌ها همراه بوده است، اما این تنها محدود به خانواده‌ها نبود، گویا سودجویانی نیز از این جریان استفاده کرده‌اند.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا تسنیم، جریان تولید نوشت‌افزار اسلامی ایرانی سه سالی‌ست که کار خود را آغاز کرده است. این امر ابتدا با همکاری چند تولیدکننده آغاز شد، اما کم‌کم با گسترده‌تر شدن ابعاد کار، تولیدکنندگان دیگر، به ویژه در شهرستان‌ها، نیز راغب به فعالیت در این حوزه شدند. تولیدکنندگان این نوشت‌افزارها که تلاش خود را بیشتر مصروف تولید دفتر مشق قرار داده‌اند، در این مدت طرح‌های جدیدی را روانه بازار کردند که تا پیش از این خانواده‌ها و دانش‌‌آموزان کمتر شاهد چنین طرح‌هایی بودند.

سال‌ها بود که شخصیت‌های انیمیشن‌های غربی روی دفاتر مشق و کیف و دیگر اقلام این دستی جا خوش کرده بودند و این برای بار نخست بود که تولیدکنندگانی تلاش کردند تا این اقلام را با المان‌های بومی و دینی روانه بازار کنند. نتیجه کار، استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان از این آثار بود، امری که می‌تواند ترغیب‌کننده سودجویان برای فعالیت‌های مشابه و این‌چنینی البته با کیفیت پایین‌تر و صرفاً برای بهره‌مندی‌های اقتصادی انجام شده است.

شرکت آزاده که در این مدت طرح‌ شخصیت‌های «شکرستان» و «کلاه قرمزی» را روانه بازار کرده، یکی از تولیدکنندگان در مجمع نوشت‌افزار اسلامی ایرانی است. به گفته رضا حدیدی، مدیرعامل این شرکت، در سال گذشته از طریق تعدادی از تولیدکنندگان غیرقانونی این طرح‌ها به سرقت رفته و مشابه طرح‌های آزاده با کیفیت نازلی روانه بازار نوشت‌افزار شده است.

حدیدی با اشاره به آسیب‌های اقتصادی و حتی فرهنگی این نوع اقدامات در گفت‌وگو با تسنیم گفت: متأسفانه برخی از ما ایرانی‌ها در کپی‌برداری استادیم و نزدیک است روی دست چینی‌ها هم بزنیم. متأسفانه در سال گذشته و امسال کارهایی با طرح شکرستان و کلاه قرمزی روانه بازار نوشت‌افزار شد که از کیفیت لازم برخوردار نبود. این کار نه تنها در تهران که در شهرستان‌ها هم انجام شد.

وی ادامه داد: به محض دیدن این اتفاق اقدامات قانونی را انجام داده و شروع به جمع‌آوری محصولات کردیم. با همکاری نمایندگانمان در شهرستان‌ها نیز این کار انجام شد، اما به نظرم این کافی نیست. تنها من تولیدکننده نمی‌توانم مقابل این نوع اقدامات بایستم، بلکه باید حمایت‌هایی هم انجام شود تا توان تولیدکننده بخش خصوصی در این راه هدر نرود.

مدیرعامل شرکت آزاده یادآور شد: این در حالی است که طرح شکرستان در وزارت ارشاد به نام شرکت آزاده ثبت شده و هر نوع بهره‌برداری و استفاده از آن منوط به اجازه است. کاش این نوع اقلام حداقل با کیفیت بیشتری تولید می‌شد، اما اقدامات این‌چنینی تنها به جریان تولید نوشت‌افزار اسلامی ایرانی ضربه می‌زند و این نوع کالاها را در بازار بی‌اعتبار می‌کند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ورود «کلاه قرمزی» تقلبی به بازار

ورود «کلاه قرمزی» تقلبی به بازار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS