امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 04:59:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25102

تاریخ انتشار : 25/05/1394 - 23:45

سند محرمانه راهبردی رژیم صهیونیستی

ایران تا 2025 به تعطیلات رفته است!

همزمان با "به تعطیلات رفتن" ایران هسته ای تا سال 2025، اینک ایران در فهرست تهدیدات پیش بینی شده برای ارتش اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس یک سند منتشر شده عبارتند از: سازمان های اسلام گرا شامل داعش، اما به طور ویژه حزب الله و حماس.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" (Haaretz) به نقل از رئیس ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: «اسرائیل در 5 سال آینده ایران را تهدید اصلی خود نمی بیند.»

به نوشته هاآرتص، بر اساس یک سند راهبردی در مورد برنامه 5 ساله ارتش رژیم صهیونیستی که توسط "گادی آیزنکوت" رئیس ارتش این رژیم منتشر شده است، ایران در تهدیدات پیش بینی شده برای اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس سند منتشر شده عبارتند از: داعش، و به طور ویژه حزب الله و حماس.

دراین سند آمده: «غیرنظامیانی که در معرض تهدید موشک ها یا تونل های زیرزمینی قرار می گیرند تخلیه می شوند تا حزب الله و حماس به صورت نمادین به پایگاه هایی دست یابند، اما در ادامه بیرون رانده خواهند شد و اولویت با "محروم کردن دشمن از گرفتن سرزمین در پایان درگیری" است. همچنین، تا بیرون رانده شدن دشمن هیچ گونه آتش بسی پذیرفته نخواهد شد.»

هاآرتص می نویسد: «آیزنکوت از این اطلاع دارد که ارتش تا چه میزان از مشکلات نظم و نبود نظارت بر تصمیمات حین عملیات رنج می برد.»

این روزنامه همچنین نوشت:«طرح چندلایه ارتش از ژانویه سال آینده میلادی (2016) بسته به تخصیص بودجه، وارد مرحله اجرا شده یا نخواهد شد. به نوشته هاآرتص، ارتش اسرژیم صهیونیستی تحت تنگنای شدید مالی و محدودیت منابع قرار دارد. چنان که در سند منتشر شده آمده: «هزینه تسلیحات، اطلاعات و حفاظت از ارتش اسرائیل در برابر چالش های دشمن با هزینه هایی بسیار پایین تر، بسیار سرسام آور است.»


هاآرتص همچنین نوشته است ارتش رژیم صهیونیستی از ابتدا با این هدف شکل گرفت که در تقابل با نزاعی به رهبری مصر از یک سو و دیگر کشورهای عربی غیرهم مرز با فلسطین اشغالی به سرکردگی عراق قرار داشت. پس از پیمان صلح مصر و اردن با اسرائیل، و آشوب افکنی در سوریه که مقامات رژیم اسرائیل آن را "شکست و از هم پاشیدگی کشور سوریه" نام می نهند، و همزمان با "به تعطیلات رفتن" ایران هسته ای تا سال 2025، اینک ایران در تهدیدات پیش بینی شده برای اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس سند منتشر شده عبارتند از: سازمان های اسلام گرا شامل داعش، اما به طور ویژه حزب الله و حماس.

همچنین در این سند، پیروزی رژیم صهیونیستی در جنگ ها چنین تعریف شده است :«دستیابی به اهداف دیپلماتیک تعیین شده برای جنگ به طوری که به بهبود اوضاع امنیتنی پس از درگیری بینجامد.»

هاآرتص می نویسد: «ساقط کردن حزب الله یا حماس یا کنترل طولانی مدت بر نواحی اشغالی در لبنان و غزه مشمول جزئیات دستیابی به این اهداف در نظر گرفته نشده است.»

نسخه محرمانه این سند یک ماه پیش به رده های بالایی بخش عملیات ارتش اسرائیل ابلاغ شده و در نسخه علنی شده جزئیات حساس عملیاتی و سیاسی مخفی نگه داشته شده اند.


این روزنامه می نویسد: «اهداف ملی اسرائیل [اشغالی صهیونیستی] شامل "کسب اطمینان از موجودیت اسرائیل" و "حفاظت از تمامیت ارضی" و "امنیت شهروندان" خود است.» هاآرتص با انتقاد از نامفهوم بودن تعاریف این سند می نویسد: «مشخص نیست تمامیت ارضی به چه معناست، و چطور سرباز زدن از تبادل سرزمین ها با هدف ایجاد صلح، با هدف ادعایی "پیگیری صلح با همسایه ها" همخوانی دارد؟»

هاآرتص می نویسد: «از ایران در این سند به عنوان پشتیبان حزب الله و حماس یاد شده و نه یک تهدید هسته ای. آیزنکوت اسرائیل را "کشوری" تعریف کرده که به دنبال "صلح" برای دوری از درگیری است. اما واژه صلح باید با عبارت "حفظ وضعیت موجود" جابجا شود.»

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ایران تا 2025 به تعطیلات رفته است!

ایران تا 2025 به تعطیلات رفته است!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS