امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 12:52:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25078

تاریخ انتشار : 25/05/1394 - 23:30

کارشناس مسائل سیاسی ؛

کرباسچی وضعیت دارایی های خود را اعلام کند/ اکثر کارگزاران در جهت منافع خود قدم برداشتند

علی شهبازی گفت: خوب است برخی از کارگزارانی ها در خصوص وضعیت زندگی خود شفاف سازی کنند، از جمله آقای کرباسچی که لازم است در خصوص وضعیت دارایی های خود، به عنوان یکی از اعضای کارگزاران توضیح دهد.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،علی شهبازی، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با"تیتر1" گفت: مبنای به وجودآمدن حزب کارگزاران مسائل اقتصادی بود و این حزب یکسال مانده به اتمام دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی تشکیل شد.

وی افزود: اکثر اعضای این حزب یا از خانواده آقای هاشمی و یا از اهالی رفسنجان بودند و کارگزاران اولین حزب سیاسی در کشور بود که میان دولت شکل گرفت و این حزب با عنوان کارگزاران سازندگی، به مسائل اقتصادی نگاهی ارباب ، رعیتی داشته و با این فکر که، تمام مردم ایران دارای بضاعت خوب مالی و شم اقتصادی برای فعالیتهای سودآور و اقتصادی نیستند، به روی کار آمده و شروع به فعالیت کردند.
این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: آنها معتقد بودند هرکسی شایستگی فعالیت های اقتصادی که بتواند کشور را به رشد برساند  ندارد و در این میان باید عده ای زمام امور را بدست گرفته و دیگران نانخور آنان باشند و تحت نظر آنان فعالیت کنند تا سرمایه ها به باد نرفته، و به چندین برابر برسد.
شهبازی با بیان اینکه حزب کارگزاران با هدف توسعه اقتصادی تشکیل شد ولی متأسفانه اکثر اعضای آن در جهت منافع خود قدم برداشتند اظهار داشت: اکنون بعضی از چهره های کارگزاران بیایند در خصوص اوضاع زندگی خود روشنگری کرده و دارایی های خود را اعلام کنند مانند آقای کرباسچی که خوب است بیاید،  وضعیت دارایی های خود را اعلام کند و توضیح دهد، همچنان که یکی از جرائم مهدی هاشمی بجز جرم امنیتی، ارتشاء و پرداخت رشوه های کلان بوده است.
وی افزود: برخی از اعضای حزب کارگزاران بعدها به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شدند و در زمان فعالیت خود اعمال مجرمانه ای را انجام دادند که به سیاست خصوصی سازی شرکتهای دولتی در آن زمان میتوان اشاره کرد.
این تحلیلگر توضیح داد: برخی از این افراد به پرداخت رشوه های کلان برای رسیدن به اهداف شخصی خود پرداختند، بدین ترتیب که، مقدماتی را فراهم میکردند تا شرکتها و کارخانه های دولتی دچار بدهکاری شده و به مرحله ورشکستگی برسند و آن زمان بود که این افراد مذکور وارد عمل شده و شرکتهای ورشکست شده را با مبلغ مختصر میخریدند و از این راه به منافع اقتصادی بالایی دست پیدا میکردند .
علی شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طیف اصلاح طلبان، کارگزاران و دیگر احزاب هرکدام دارای نظرهای مخصوص به خود هستند و اختلاف نظرهایی هم بعضأ با یکدیگر دارند و از طرف دیگر ، وجه اشتراکهایی نیز دارند تا در انتخابات کنار هم قرار گرفته و برای رسیدن به هدف خود و به اجماع برسند.
وی با بیان اینکه آقای روحانی تلاش میکند تا نظر موافق تمامی گروه ها و احزاب را به خود جلب نموده و همه را در کنار خود داشته باشد خاطرنشان کرد: رئیس جمهور وقت برای اینکه بتواند آراء همه طیف ها را داشته باشد، سخنان مختلفی را بیان میکند.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان افزود: خوب است که کارگزارانی ها در خصوص وضعیت زندگی و دارایی های خود کمی شفاف سازی نمایند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : کرباسچی وضعیت دارایی های خود را اعلام کند/ اکثر کارگزاران در جهت منافع خود قدم برداشتند

کرباسچی وضعیت دارایی های خود را اعلام کند/ اکثر کارگزاران در جهت منافع خود قدم برداشتند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS