امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 12:35:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25056

تاریخ انتشار : 25/05/1394 - 18:00

خبرنگاران نوشهری در بندر تجلیل شدند/تصاویر

طی مراسمی با حضور مسئولان، از خبرنگاران شهرستان نوشهر در سالن اجتماعات اداره‌کل بندر نوشهر تجلیل شد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

نوشهرآنلاین، طی مراسمی با حضور مسئولان از خبرنگاران شهرستان نوشهر در سالن اجتماعات اداره‌کل بندر نوشهر تجلیل شد.
 


* خبرنگاران عامل ترقی و تکامل کشور

امام جمعه نوشهر در این همایش اظهار کرد: همانطور که برای یک شهر، منطقه و یک کشور وجود دانشگاه‌ها، وعاظ و علما اهمیت دارد قطعاً وجود خبرنگاران و نویسندگان خوب نیز مایه ترقی و تکامل کشور است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران سعی کنند مطالب خود را پرمحتواتر بنویسند تا خوانندگان از آن بهره مفید ببرند، بیان کرد: خبرنگاران با مطالعه و دقت خبرها را انتشار دهند زیرا که انعکاس اخبار به وسیله خبرنگاران دارای پوشش و گسترش بیشتری است.

حجت‌الاسلام محمود مشایخ در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز دهه کرامت اشاره کرد و اذعان داشت: اگر دشمنان به دنبال تخریب ائمه‌اطهار و دین مبین اسلام در فضای مجازی هستند، خبرنگاران ما نیز در جهت معرفی ائمه، تبلیغ دین اسلام و معرفی سیاست‌های کلی نظام که برای جامعه ما مهم است تلاش کنند.

وی در پایان بر انتشار و پوشش اخبار مذهبی در کنار بقیه اخبار تاکید کرد و افزود: خبرنگاران در امر خبرنگاری خط ولایت را همواره برجسته کنند، چراکه خط و خطوط سیاسی هیچگاه ماندگار نیستند اما خط ولایت حیات و ممات اسلام است.
 


* خبرنگاران مطالبات عموم جامعه را درنظر بگیرند

فرماندار نوشهر نیز در این مراسم به ظرفیت و جایگاه رسانه اشاره کرد و گفت: ظرفیت رسانه باید هم از سوی مسئولین و هم خبرنگاران مورد توجه قرار گیرد، اصحاب رسانه هم این ظرفیت را حفظ و به خوبی از آن بهره‌برداری کنند تا برخی افراد از آن استفاده نامطلوب نکنند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران پلی بین مردم و مسئولین هستند، تصریح کرد: برخی از خبرها ارزشمند است اما گاهی یادداشت‌ها و گزارشات تحلیلی که در راستای کمک به مردم است ارزشی دوچندان دارد.

محمدعلی قمی اویلی با اشاره به اینکه بهترین مشاوران برای مسئولین اصحاب رسانه هستند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران دقت کنند تا از خبرشان سوء استفاده نشود تا آن امانت‌داری که در حوزه خبر مورد نیاز است زیرسوال برود.

وی یادآور شد: انتظاری که از اصحاب رسانه می‌رود این است تا خواست و مطالبات عموم جامعه را درنظر بگیرند.

این مسئول نقش مطبوعات را در تربیت جامعه موثر دانست و افزود: تفاوت میان رسانه شنیداری و صدا و سیما با مطبوعات نوشتاری این است که رسانه‌های بصری رفتارسازی دارند اما رسانه‌های نوشتاری علاوه بر رفتارسازی اندیشه‌ساز نیز هستند.

وی در پایان با بیان اینکه تجلیل از خبرنگاران به واسطه رسالت عظیمی است که به دوش آنان است، ابراز کرد: خبرنگاران با تاسی از شهید خبرنگار صارمی با انصاف، صداقت، دلسوزی و امانتداری قلم بزنند و به بهترین شکل حرمت نگه دارند.
 


* استفاده از اندیشه خبرنگاران در راستای توسعه شهرستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر نیز در این مراسم گفت: سه نشستی که در هفته گذشته خبرنگاران شهرستان با نماینده، فرماندار و امام جمعه نوشهر داشتند فرصت خوبی برای بیان دغدغه‌ها و مطرح شدن دردودل‌ها بود.

وی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه و خبر شهرستان نوشهر، افزود: خبرنگاران این شهرستان در عرصه اطلاع‌رسانی شفاف و به‌موقع عمل می‌کنند و در این مسیر رسالت واقعی خود را به خوبی انجام می‌دهند.

بابک شمس ناتری تصریح کرد: باید از قلم، اندیشه و نگاه خبرنگاران در راستای توسعه و آبادانی شهرستان استفاده کرد چراکه اگر قلم و تلاش خبرنگاران نبود کار برای مدیران در طول سال دشوار می‌شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرائی شهرستان بهتر است در مقابل نقد خبرنگاران آستانه تحمل خود را بالا ببرند و البته خبرنگاران نیز باید نقد منصفانه و غیرمغرضانه داشته باشند که این امر نیز نیازمند همدلی و همزبانی بین خبرنگاران و مدیران است.
 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : خبرنگاران نوشهری در بندر تجلیل شدند/تصاویر

خبرنگاران نوشهری در بندر تجلیل شدند/تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS