امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 21:06:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 25038

تاریخ انتشار : 24/05/1394 - 11:29

فرمانده سپاه جویبار مطرح کرد:

کاهش آسیب‌های فرهنگی در سواحل هدف اصلی طرح ساحل سالم

فرمانده سپاه جویبار گفت: طرح ساحل سالم بر اساس ضرورت جامعه و برای کاهش آسیب‌های فرهنگی در سواحل ایجاد شده است.

کاهش آسیب‌های فرهنگی در سواحل هدف اصلی طرح ساحل سالم

سرهنگ اسماعیل نادعلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران، در مورد اجرای طرح ساحل سالم در شهرستان جویبار اظهار داشت: دشمن با ابزارهای رسانه و ماهواره و تلویزیون سعی در تخریب فرهنگ ما را دارد و بنابراین حضور سپاه در عرصه‌های فرهنگی و نیز مقابله با جنگ نرم دشمن احساس شد.

وی افزود: طرح ساحل سالم از جمله طرح‌هایی است که از سوی سپاه با توجه به ضرورت و نیاز روز جامعه و خانواده‌ها برای حضور در برنامه‌های فرهنگی و جُنگ شادی و نیز افزایش و تقویت شادی، ایجاد شده است.

فرمانده سپاه جویبار تصریح کرد: طرح ساحل سالم و پارک پاک در 20 نقطه از سواحل و پارک‌های جنگلی استان مازندران در حال اجرا است که در شهرستان جویبار نیز در ساحل نمونه چپکرود به اجرا گذاشته شد و تا پایان تابستان نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی ساحل سالم همه مردم مخاطب ما هستند، افزود: در طرح ساحل سالم برنامه‌های فرهنگی هنری متنوعی برگزار می‌شود و مردم نیز از این برنامه‌های بسیار راضی هستند.

نادعلی اظهار کرد: علاوه بر کارهای فرهنگی غرفه های مشاوره نیز در نظر گرفته شده که با بکارگیری اساتید مجرب و روحانیون جوان مشاوره‌های لازم و مورد نیاز در زمینه‌های دینی و مذهبی نیز ارائه می‌شود.

وی افزود: همچنین با ایجاد غرفه‌های نمایشگاهی، محصولات فرهنگی، صنایع دستی بومی مازندران و شهرستان جویبارعرضه می‌شود و در بخش کودکان نیز ویژه برنامه‌های کودک در قالب نقاشی و کارهای دستی در اختیار مردم منطقه، مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه جویبار ادامه داد: اجرای برنامه‌های ورزشی در ساحل همچون مچ اندازی، طناب‌کشی و پرتاب دارت از دیگر برنامه‌های مفرح و شاد در طرح ساحل سالم چپکرود است.

وی در ادامه به تاثیرات این برنامه‌ها در قالب طرح ساحل سالم و پارک پاک اشاره‌ای کرد و گفت: مطمئنا برنامه‌های فرهنگی در این طرح‌ها تاثیرات بسیار مطلوب و مثبتی دارد و از بروز آسیب‌های فرهنگی نامطلوب در جامعه جلوگیری کرده و موجب مصونیت می‌شود.

نادعلی با اشاره به استقبال بسیار گسترده مردم جویبار، مسافران و گردشگران از طرح ساحل سالم و اهمیت محتوا در اجرای آن ابراز کرد: برنامه‌های فرهنگی در طرح ساحل سالم سبب آشنایی و نزدیکی بیشتر عموم با فرهنگ اسلامی و ایرانی و نیز فرهنگ اصیل و بومی مازندران می‌شود.

وی در پایان نقش سپاه و بسیج را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و علمی را بسیار ارزشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: بسیج، میدانی برای حضور نیروهای متعهد و باتجربه است و این عرصه در بسیج آماده و مهیا است.

دیدگاه شما در مورد : کاهش آسیب‌های فرهنگی در سواحل هدف اصلی طرح ساحل سالم

کاهش آسیب‌های فرهنگی در سواحل هدف اصلی طرح ساحل سالم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS