امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:29:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25021

تاریخ انتشار : 22/05/1394 - 17:30

چهار مدل پیشنهادی برای تشکیل کمیسیون برجام

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ۴ مدل مورد رایزنی برای تعیین ترکیب کمیسیون ویژه بررسی برجام را تشریح کرد و مدل ۵،۵،۵ را محتمل ترین گزینه برای تفاهم خواند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،فراکسیون اصولگرایان مجلس کمیته ای را برای رایزنی با فراکسیون رهروان جهت تفاهم برای ارائه فهرستی مشترک از نامزدهای دو فراکسیون برای عضویت در کمیسیون ویژه، تشکیل داد.


این کمیته شامل علیرضا زاکانی، علی اصغر زارعی، مهرداد بذرپاش، مرتضی حسینی و محمود نبویان است.

شورای مرکزی فراکسیون رهروان هم در جلسه اخیر خود که با حضور لاریجانی رئیس مجلس تشکیل شده بود بر لزوم رایزنی با فراکسیون اصولگرایان جهت تشکیل کمیسیون ویژه تاکید کرده بود.

روز دوشنبه(۱۹ مرداد) کمیته منتخب فراکسیون اصولگرایان جلسه ای با حسین سبحانی نیا، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس و عضو فراکسیون رهروان برای رایزنی در خصوص فهرست مشترک کمیسیون ویژه برگزار کرد.

حسین سبحانی نیا در خصوص این جلسه گفت: در این جلسه مدل ها مختلف وحدت برای تعیین ترکیب فهرست مشترک دو فراکسیون اصولگرای مجلس جهت تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در تشریح این مدل ها گفت: یکی از پیشنهادات این بود که ترکیب کمیسیون ویژه شامل روسای ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس شود.

عضو فراکسیون رهروان گفت: در مدل دیگری دوستان پیشنهاد دادند ترکیب کمیسیون ویژه شامل ۶ عضو از فراکسیون اصولگرایان، ۸ عضو از فراکسیون رهروان و ۱ عضو از فراکسیون اقلیت اصلاح طلبان شود.

وی ادامه داد: مدل دیگری نیز ۵ عضو از فراکسیون اصولگرایان، ۸ عضو فراکسیون رهروان و ۲ عضو اقلیت اصلاح طلب را پیشنهاد می داد. که این مدل مورد اقبال برخی نمایندگان واقع نشد.

سبحانی نیا اظهار داشت: مدل دیگری که بیشتر مورد توافق دو فراکسیون قرار گرفت این بود که ۵ عضو از فراکسیون اصولگرایان، ۵ عضو از فراکسیون رهروان و ۵ عضو نیز نمایندگانی که مورد توافق دو فراکسیون هستند، ترکیب اعضای کمیسیون ویژه را تشکیل دهند.

شنیده ها حاکی از آن است که در جلسه اخیر دو فراکسیون در مورد افرادی مانند علاءالدین بروجردی، علی اصغر زارعی، کاظم جلالی و محمدعلی پور مختار به عنوان گزینه های مورد تفاهم دو فراکسیون توافق نسبی صورت گرفته است./آ

 

دیدگاه شما در مورد : چهار مدل پیشنهادی برای تشکیل کمیسیون برجام

چهار مدل پیشنهادی برای تشکیل کمیسیون برجام

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS