امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:19:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24995

تاریخ انتشار : 22/05/1394 - 17:13

چانی‌زنی ویتنام برای فروش برنج در برنج‌خیزترین استان کشور

هیئت تجاری ویتنام در دیدار با استاندار مازندران از توانمندی استان کان‌تو برای واردات برنج به مازندران خبر داد و گفت: سالانه یک‌میلیون تن برنج در این استان تولید می‌شود و می‌تواند زمینه‌ای را فراهم کند که برنج تولیدی این استان وارد مازندران شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

هیئت تجاری ویتنام که از روز دوشنبه وارد استان مازندران شدند، چهارشنبه در پایان سفری کاری این هئیت دیداری را با استاندار مازندران داشتند.

در دیدار مسئولان ویتنام با استاندار مازندران قابلیت‌های تجاری دو استان مازندران و کان‌تو ویتنام مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

طرف ویتنامی به تولید سالانه بیش از یک‌میلیون تن برنج در این استان در سال خبر داد و بیان کرد: آماده است در صورتی که مازندران آمادگی داشته باشد، محصولات تولیدی این استان برای تامین نیازمندی‌های برنج این استان را وارد کشور و مازندران کند.

از دیگر محصولاتی که هیئت تجاری ویتنام درخواست عرضه به مازندران داشت را تامین نیازمندی‌های مازندران در زمینه میگو و ماهی بود.

البته استاندار مازندران به هیئت تجاری ویتنام اعلام کرد که مازندران بزرگ‌ترین تولیدکننده برنج کشور است، از طرفی استاندار مازندران به واردکننده بودن برنج توسط کشور ما نیز اشاره کرد  ادامه داد: می‌تواند زمینه‌ای را فراهم کند که این هیئت را به متولیان واردکننده برنج معرفی کند.

هیئت ویتنامی نیز در ادامه خواستار تامین نیازمندی‌های این کشور در زمینه مرغ و گوشت قرمز شد و گفت: بازار ویتنام کشش خوبی برای فروش محصولات گوشتی ایران دارد و می‌تواند زمینه‌ای را فراهم کند که محصولات تولیدی گوشت مرغ مازندران در این کشور به فروش برسد.

استاندار مازندران در ادامه از اعلام آمادگی مازندران برای تامین نیازهای گوشت سفید (مرغ) ویتنام و استان کان‌تو خبر داد.

البته استاندار مازندران در ادامه قول داد می‌تواند زمینه‌ای فراهم کند تا برنج تولیدی تایلند را به کشورهای همسایه دریایی خزر نیز معرفی کند.

هیئت تجاری ویتنام که از روز دوشنبه به مازندران سفر کرد، در روزهای گذشته از برخی قابلیت‌های تجاری و گردشگری مازندران نیز بازدید کردند.

حضور در مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن از دیگر برنامه‌های هیئت تجاری ویتنام به مازندران بود.

 

دیدگاه شما در مورد : چانی‌زنی ویتنام برای فروش برنج در برنج‌خیزترین استان کشور

چانی‌زنی ویتنام برای فروش برنج در برنج‌خیزترین استان کشور

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS