امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 15:58:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24958

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 23:43

از ناطق نوری تا دری نجف ابادی

چرا میز روحانی در ساختمان نیاوران همچنان خالی ماند؟

حسن روحانی در انتخابات 24 خرداد به پیروزی رسید تا تکلیف رئیس پاستور مشخص شود و او از نیاوران ...

جویباران ـ  به گزارش پارسینه،،

حسن روحانی در انتخابات 24 خرداد به پیروزی رسید تا تکلیف رئیس پاستور مشخص شود و او از نیاوران یعنی محل ریاستش در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، به دفتر ریاست جمهوری اسباب کشی کند.

اسباب کشی که حالا یک میز ریاست را خالی کرده وحالا در همه محافل سیاسی گمانه زنی درباره این که چه کسی این میز را اشغال خواهد کرد ادامه دارد.

ریاست این مرکز انقدر اهمیت دارد که حتی نام هایی چون سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات نیز برای ریاست ان مطرح شد و بعد از ان محمد رضا عارف ، آیت الله امینی و ناطق نوری از افراد به نامی بودند که برای ریاست این مرکز نامشان رسانه ای شد.
 


تاجیک و خانیکی از نام های دیگری بودند که برای ریاست این مرکز اعلام شدند اما احتمال ریاست انها رنگ و بوی جدی نداشت.

در آخرین گمانه زنی ها اما نام حجت الاسلام دری نجف آبادی به عنوان ردیس این سازمان اعلام شد.

ماجرا اما از این قرار بود که در خبرها آمده بود،  آیت الله هاشمی رفسنجانی گفتگوهایی با حجت الاسلام دری نجف آبادی برای سپردن ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به وی انجام داده و قرار است تا پایان هفته گذشته  حکم امام جمعه فعلی اراک از سوی رئیس مجمع تشخیص صادر شود اما عملا چنین اتفاقی رخ نداد.

دری نجف ابادی که این روزها در سفر حج به سر می برد از اين انتصاب اظهار بي اطلاعي كرده است و می‌گوید : درباره ریاست مرکز بررسی‌های استراتژیک مجمع تشخیص صحبتی با وی نشده است.

وی تاکید می کند: با بنده در این باره صحبتی نشده و همچنان مشغول انجام وظیفه در استان مرکزی هستم. تا به این ترتیب میز ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک همچنان بدون رئیس باقی بماند.

گفتنی است، ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک به عنوان بازوی پژوهشی مجمع تشخیص مصلحت نظام سال هاست که بر عهده حسن روحانی قرار داشت.

در واقع این مرکز تا کنون صرفا دو رییس به خود دیده است. اولین رییس این مرکز پیش از روحانی، موسوی خویینی‌ها بود.

مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۶۸ با هدف تدوین و تنظیم استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران زیر نظر نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد و در سال 76 از نهاد ریاست جمهوری جدا شد و فعالیت خود را به عنوان بخش تحقیقاتی مجمع تشخیص مصلحت نظام زیر نظر این مجمع ادامه داد.

با آغاز دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، این احتمال می رفت که جمع زیادی از مشاوران او در این مرکز نیز به همکاران جدیدش در دولت اضافه شوند.

حالا اما بعد از گذشت چند ماه از روی کار امدن دولت روحانی و ترک ساختمان نیاوران هنوز خبری از رئیس جدید برای این مرکز نیست و باید منتظر ماند و دید بالاخره آیت الله هاشمی چه کسی را به ریاست این مرکز برخواهد گزید.

/3004

دیدگاه شما در مورد : چرا میز روحانی در ساختمان نیاوران همچنان خالی ماند؟

 چرا میز روحانی در ساختمان نیاوران همچنان خالی ماند؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS