امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 03:30:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24939

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 23:27

ظریف وارد دمشق شد

محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه در راس هیاتی و در دومین ایستگاه از دور دوم سفرهای منطقه ای خود بعداز توافق هسته ای با گروه 1+5 برای دیدار و گفت وگو با مقامات ارشد سوریه وارد دمشق پایتخت این کشور شد.

جویباران ـ  به گزارش پارسینه،،

ایرنا، ظریف در پایان سفر دو روزه به لبنان وارد دمشق شد و در فرودگاه بین المللی پایتخت سوریه مورد استقبال فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه و جمعی از مقامات سوری و ایرانی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ایران بلافاصله فرودگاه دمشق را به سوی قصر الجمهوری برای دیدار و گفت وگو با بشار الاسد رییس جمهوری و ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه ترک کرد.
زیارت بارگاه ملکوتی حضرت زینب (س) و شرکت در ضیافت شام همتای سوری خود از دیگر برنامه های این سفر ظریف به سوریه اعلام شده است.
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ، ظریف را در این سفر همراهی می کند.
وزیر امور خارجه ایران در دور اول سفرهای منطقه ای خود بعداز توافق هسته ای به عراق ، کویت و قطر سفر کرده است.
تبیین اولویت های ایران در تحکیم روابط با همسایگان و منطقه ، رایزنی در خصوص ضرورت تمرکز بر راه کارهای سیاسی در قبال بحران های موجود منطقه و بررسی تحولات منطقه ای و بین المللی دستور کار دیگر این مرحله از سفر وزیر خارجه ایران به چند کشور منطقه از جمله لبنان و سوریه است.
بحران تروریسم و افراطی گری و طرح جدید ایران برای کمک به حل مشکل سوریه و همچنین ابعاد و آثار نتایج مذکرات هسته ای دراین دور از سفرها مورد گفت وگو قرار می گیرد. 
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به دیدگاه ایران برای حل مشکل سوریه اظهارداشت : سیاست جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران سوریه از آغاز بر سه اصل منطقی احترام به حق مشروع ملت سوریه برای اصلاح و تعیین سرنوشت خود٬ مخالفت با مداخله بیگانگان که بابت سیاست های مستقل دولت سوریه و حمایت از مقاومت درصدد تسویه حساب با این کشور هستند و مخالفت با استفاده از تروریسم جهت تحقق اهداف سیاسی استوار بوده است.
افخم اضافه کرد :طرح چهار ماده ای ایران جهت کمک به حل بحران سوریه هم در چارچوب اصولی که ذکر شد تهیه و در حال روزامد شدن است که پس از مشورت و رایزنی با دولت سوریه و سایر بازیگران موثر ارائه خواهد شد.
سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد :جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران بر این باور بوده که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و می بایست بر اساس راه حل سیاسی ودیپلماتیک مبتنی بر گفت وگو و توافق خاتمه یابد.
ظریف قرار بود قبل از بیروت و دمشق عازم ترکیه شود که این سفر به زمانی دیگر موکول شد.
سفر به پاکستان، هند و روسیه از جمله برنامه های کاری چند روز آینده دکتر ظریف اعلام شده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ظریف وارد دمشق شد

 ظریف وارد دمشق شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS