امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 08:56:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24886

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 16:45

تشریح راهبرد انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس:

محمدرضا خاتمی: وظیفه اصلاح‌طلبان قرار گرفتن کنار اصولگرایان معتدل است

در این نشست که باوجود سخنرانی علی تاجرنیا و محمدرضا خاتمی با استقبال کمی از طرف فعالان اصلاح‌طلب مواجه شد، محمدرضا خاتمی با بیان اتهاماتی واهی به دستگاه‌های مختلف نظام از جمله شورای نگهبان سعی کرد سرپوشی بر عملکرد سیاه برخی از همفکرانش در جریان پس از انتخابات سال 88 بگذارد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

جلسه شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی استان قم با حضور تعداد اندکی از چهره های اصلاح طلب و سخنرانی سید محمد رضا خاتمی (برادر رئیس دولت اصلاحات) حول محور انتخابات مجلس در ساختمان مجمع محققین حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست ماهانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی استان قم علی تاجرنیا (از اعضاي مركزی جبهه‌ منحله مشاركت، نماینده سابق در دوره ششم) که در سال 88 به‌دلیل اقدام علیه امنیت کشور محکوم و زندانی شد، با تعریف و تمجید از مجلس ششم به عنوان یک مجلس نمونه! به مسائل انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 و انتخابات آتی مجلس به ایراد سخن پرداخت.

این محکوم امنیتی بدون آنکه دلیلی برای نمونه بودن مجلسی که تعداد زیادی از نمایندگان آن دوره با دریافت پناهندگی از دولت‌های غربی در حال توطئه چینی علیه مردم ایران هستند، بیان کند مدعی شد اگر حضور منسجم اصلاح‌طلبان و حمایت رئیس دولت اصلاحات از آقای دکتر روحانی نبود وی قطعا پیروز نمی شد.

تاجرنیا در پایان سخنرانی کوتاه خود با بیان حساسیت‌های انتخابات پیش‌رو از مجموعه طرفداران دولت و اصلاحات خواست که با یک لیست مشترک به انتخابات ورود کنند.

سیدمحمدرضا خاتمی یکی دیگر از مدعوین این جلسه نیز به بیان لزوم اتحاد و مشارکت بین اصلاح طلبان در انتخابات تاکید زیادی کرد؛ وی در بخش اول صحبت های خود در حالی مدعی شد که فساد در کشور نهادینه شده و مانند یک دیوار کج مرتبا آجرها را کج در حال گذاشتن هستند که هیچگونه اشاره ای به پایه گذاران آن نکرد و دولت سازندگی و اصلاحات را مبرا از این فساد دانست.

صحبت های عجیب اقای خاتمی به همین جا محدود نشد، وی انتخابات سالهای 88 و 92 را مهندسی شده عنوان کرد! و گفت کسی نمی خواست که اصلاح طلبان به قدرت برسند.

وی با متهم کردن اصول گرایان به انجام مهندسی انتخابات گفت: اصولگرایان نمی خواستند مانند سال 88 با همان شکل مهندسی انتخابات به پیروزی برسند چون از هزینه داخلی و خارجی و همچنین از انتقادات بین المللی می ترسیدند.

اگر اصولگرایان می دانستند که در انتخابات سال 92 اصلاح طلبان با یک کاندیدا می آیند آنوقت با رد صلاحیت یکی یا هر دو اجازه نمی دانند اقای روحانی رئیس جمهور شود!

ایشان که گویا هنوز اعترافات هم طیف های خود را نشنیده و به جای توبه وظیفه اتهام زنی به نظام را قبول کرده است در ادامه صحبت های خود مدعی شد کشور در زمان آقای احمدی نژاد نزدیک بود که درگیر جنگ شود!

وی ویژگی‌های مجلس آینده را همراهی با دولت، داشتن شخصیت، داشتن اعتبار عنوان کرد و اظهار کرد: اگر مجلس بعدی بخواهد تندروی کند (با اشاره به موضوع هسته ای و عملکرد مجلس فعلی) کار دولت سخت می شود، مجلس بعدی باید همراه با اصلاح طلبان باشد و به دنبال فساد باشد نه اینکه خود هم فاسد باشد!

وی در بخش دیگر از اظهارات خود با اشاره به اختلافات ایدئولوژیک عمیقی که بین اصولگرایان وجود دارد گفت: این اختلافات ایدئولوژیک موجب می شود تندرو ترین عناصر این جریان سیاسی، جناح دیگری تشکیل دهند.

وی وظیفه اصلی اصلاح‌طلبان را اتحاد با هم و قرارگرفتن کنار اصولگرایان معتدل عنوان کرد و مدعی شد قصدی برای ائتلاف وجود ندارد و باید ضمن حفظ هویت خود، جایی برای رادیکال ها نگذاریم.

اتهام‌زنی‌های محمدرضا خاتمی به اینجا محدود نشد و با بیان جناحی داستن عملکرد شورای نگهبان نیز حرف‌ها و احتمال ریزش برخی از چهره‌های اصلاح طلب در جریان کاندیداتوری مجلس عنوان کرد مهم‌ترین دغدغه این افراد (شورای نگهبان) بررسی ارتباط کاندیداها با جریان فتنه است.

ایشان همچون تاجرنیا به دلایل حمایت دکتر لاریجانی از توافق هسته ای اشاره کرد و گفت دلیل اصلی حمایت ایشان، تحت فشار بودن از طرف جریان اصولگرا و نیاز شدید به حمایت دولت است!

در این نشست که با استقبال کمی از طرف فعالان اصلاح طلب مواجه شد، آقای محمدرضا خاتمی سعی کرد طرفداران جریان همفکر خود را به اتحاد و تلاش بیشتر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ترغیب کند و با بیان اتهاماتی واهی به دستگاه های مختلف نظام سعی کرد سرپوشی بر عملکرد سیاه برخی از همفکرانش در جریان پس از انتخابات سال 88 بگذارد.

و این یک واقعیت است که اگر در آن زمان قوه قضائیه با صلاحدید و کمی مماشات با این افراد برخورد نمی کرد، مطمئنا امروز بیش از گذشته شاهد تکرار اتهامات پیشین نبودیم و داستانی تکراری که به رویه ثابت این جریان تبدیل شده است که قبل از هر انتخاباتی با رمز مهندسی انتخابات ضمن ایجاد بدبینی در مردم سعی در گرفتن ماهی چه در صورت پیروزی و چه در صورت باخت از آب گل‌آلود هستند.

دیدگاه شما در مورد : محمدرضا خاتمی: وظیفه اصلاح‌طلبان قرار گرفتن کنار اصولگرایان معتدل است

محمدرضا خاتمی: وظیفه اصلاح‌طلبان قرار گرفتن کنار اصولگرایان معتدل است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS