امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:23:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24861

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 00:10

طیب نیا به این جلسه نرفت

جزئیات جلسه نعمت‌زاده و سیف با مجلسی‌ها

جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی و صنعت مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی درحالی با محور پرداخت تسهیلات به تولید برگزار شد که وزیر امور اقتصادی و دارایی به این جلسه نرفت.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، عبدالکریم رجبی در خصوص جزئیات جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی و صنعت مجلس با وزرای اقتصاد و صنعت و رئیس کل بانک مرکزی و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها در ارتباط با پرداخت تسهیلات به تولید، اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و هشت نفر از مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد البته وزیر امور اقتصادی و دارایی هم قرار بود در جلسه باشد ولی حضور نیافت.


او افزود: در این جلسه درباره مشکلات مربوط به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و همچنین تسهیلاتی که بانک‌ها باید به این بخش می‌پرداختند، مباحثی مطرح و مقرر شد این جلسه بازهم در تاریخ‌های دیگری هم برگزار شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تسهیلات سرمایه در گردش باید به واحدهای صنعتی پرداخت شود، تصریح کرد: هنوز واحدهای صنعتی در رکود به سر می‌برند چراکه نه تنها شغلی ایجاد نشده بلکه برای شغل‌های موجود نیز خطر وجود دارد.

رجبی ادامه داد: برای اینکه سرمایه در گردش بانک‌ها به واحدهای صنعتی برسد باید در مرحله اول مطالبات معوق بانک‌ها وصول شود البته در این مهم باید مجلس نیز به نظام بانکی کمک کند.

 او با بیان اینکه نکته مهمی که بانک مرکزی در این جلسه بارها به آن اشاره کرد افزایش معوقات بانکی بود، تصریح کرد: باوجود اقدامات انجام شده برای وصول معوقات بانکی اما بازهم آمار این بخش بالاست چراکه مطالبات معوق در نظام بانکی بیش از 90 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین به طرح موضوع افزایش سرمایه بانک‌ها در این جلسه اشاره کرد و افزود: مجلس منتظر است تا دولت لایحه افزایش سرمایه بانک‌ها را زودتر تحویل دهد.

بر اساس این گزارش، نشست بررسی نحوه تامین منابع مالی واحدهای تولیدی کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل برخی از بانک‌ها یکشنبه 18 مردادماه به میزبانی کمیسیون اقتصادی و همچنین با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معدن مجلس برگزار شد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : جزئیات جلسه نعمت‌زاده و سیف با مجلسی‌ها

جزئیات جلسه نعمت‌زاده و سیف با مجلسی‌ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS