امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 21:31:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24847

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 00:01

پرونده‌های زمین‌خواری روی میز معاون اول

خط‌و‌نشان‌جهانگیری‌برای‌موسسات‌مالی‌غیرمجاز

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه متاسفانه گروه‌های زیادی از مردم و ‌آحاد جامعه در مؤسسات مالی غیرمجاز گشایش حساب کرده‌اند، بر لزوم مدیریت صحیح و ساماندهی این موسسات با ساز و کار صحیح تاکید کرد.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلنا،  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به تعداد زیاد مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: اراده‌ی نظام در برخورد با اینگونه مؤسسات غیرمجاز جدی است و مقام معظم رهبری، دولت، قوه قضائیه و شورای عالی امنیت ملی نیز بر این موضوع تاکید دارند.


وی از مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به عنوان یک موضوع و پدیده‌ جدی در کشور یاد کرد و افزود: این مؤسسات علاوه بر اینکه سیاست‌گذاری‌های پولی و مالی کشور را رعایت نمی‌کنند، از مجوز فعالیت نیز برخوردار نبوده و تخلفات زیادی مرتکب می‌شوند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه متاسفانه گروه‌های زیادی از مردم و ‌آحاد جامعه در اینگونه مؤسسات گشایش حساب کرده‌اند، بر لزوم مدیریت صحیح و ساماندهی این مؤسسات با ساز و کار صحیح تاکید کرد و اظهار داشت: ساماندهی و برخورد با این موسسات باید به گونه‌ای باشد که از حقوق مردم حفاظت شود.

جهانگیری با تاکید بر لزوم همکاری همه‌ دستگاه‌های مرتبط برای مدیریت و ساماندهی این‌گونه مؤسسات، خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه‌های ذیربط شد تا ابعاد و جوانب مختلف موضوع سنجیده شده و برنامه‌ جامعی برای ساماندهی این موسسات تدوین شود.

وی همچنین با اشاره به گزارش دبیرخانه‌ ستاد از آخرین پیگیری‌های انجام شده برای برخورد با پدیده‌ زمین‌خواری، بر لزوم وحدت رویه در برخورد با این پدیده تاکید کرد و گفت: نحوه پیگیری و برخورد با زمین‌خواران باید به شکل منسجم و با وحدت رویه دنبال شود و این امر ایجاب می‌کند که نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط طی جلساتی، هماهنگی‌های لازم را به عمل آورده و به یک جمع‌بندی و وحدت رویه در امر مبارزه با زمین‌خواری دست یابند.

در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی، دادگستری، کشور، امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی،‌ رئیس کل دیوان محاسبات کشور، دادستان تهران و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، دبیرخانه‌ی ستاد، گزارشی از سفرهای انجام شده به استان‌های مختلف کشور برای بررسی پرونده‌های زمین‌خواری ارائه و عملکرد دستگاه‌های متولی در امر مبارزه با زمین‌خواری تشریح کرد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : خط‌و‌نشان‌جهانگیری‌برای‌موسسات‌مالی‌غیرمجاز

خط‌و‌نشان‌جهانگیری‌برای‌موسسات‌مالی‌غیرمجاز

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS