امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 23:39:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24777

تاریخ انتشار : 20/05/1394 - 17:41

زمان ما بازیکن 20 ساله 40 بازی ملی داشت

مهدوی‌کیا: هیچ بستری برای خصوصی‌شدن فوتبال فراهم نیست

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: در فوتبال ایران هیچ بستری برای خصوصی‌سازی تیم‌ها به خصوص پرسپولیس وجود ندارد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،مدتی است که مهدی مهدوی کیا پیشکسوت فوتبال کشورمان به عنوان مربی در تیم های پایه تیم فوتبال هامبورگ مشغول به کار است تا با کسب تجربه بتواند همانند دوران فوتبالش، روزهای خوبی هم در عالم مربیگری داشته باشد. مهدوی کیا البته این روزها دغدغه دیگری به نام تیم آکادمی کیا دارد و همزمان مشغول رتق و فتق امور این تیم هم هست. در همین رابطه با این پیشکسوت فوتبال صحبت کردیم تا از این روزهای وی با خبر شویم.

مهدی مهدوی‌کیا هم طی گفت‌وگویی، در مورد آکادمی کیا، شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و مسائل دیگر صحبت کرد که در زیر می‌خوانید.

فارس: با توجه به اینکه در چند وقت اخیر فعالیت‌های زیادی در آکادمی کیا صورت گرفته تاکنون چند درصد به اهدافی که داشته‌اید نزدیک شدید.

خوشبختانه شرایط تا اینجا خوب پیش رفته و ما پیش‌بینی 4 تورنمنت را می‌کردیم که تا اینجا در دو تورنمنت شرکت کردیم و نتایج خوبی هم کسب کردیم. البته هدف ما این بود که این بچه‌ها تجربه بین‌المللی کسب کنند. تا اینجا در 2 تورنمنت شرکت کردند و فکر می‌کنم بارها تا اینجا خوب پیش رفتند.

فارس: خروجی این تورنمنت‌ها و بچه‌هایی که در آکادمی کیا مشغول به کار هستند چه خواهد بود؟

به هر حال این بچه‌ها در شرایط سنی 11- 12 سال هستند و فعلا پیش خود ما خواهند ماند اما سعی می‌کنیم از همین سن کار را آغاز کنیم.

فارس: زمانی که شما در نروژ حضور داشتید اسپانسر آکادمی کیا در تهران نشست خبری برگزار کرد که به نظر می‌آمد خیلی با هماهنگی این کار انجام نشده دراین باره چه صحبتی دارید؟

ما با هم روابط خوبی داریم و با استفاده از حمایت‌های مالی آنها کار کردیم و دوست داریم این روند ادامه داشته باشد. مشکل خاصی هم وجود ندارد و همه وظایف خودشان را می‌دانند و هدف همه ما کمک کردن به این تیم است.

فارس: برنامه بعدی آکادمی کیا چه خواهد بود؟

ما در 2-3 ماه آینده باز هم در تورنمنت‌هایی شرکت می‌کنیم اما برنامه آن به زودی اعلام خواهد شد.

فارس: شما این روزها در تمرینات تیم هامبورگ حضور دارید و در این تیم مربیگری می‌کنید. از شرایط کاریتان در هامبورگ آلمان صحبت کنید.

اینجا ما با رده‌های سنی 15، 17 و 19 سال کار می‌کنیم و از هفته آینده هم بازی آغاز خواهد شد و من در هامبورگ به دنبال کسب تجربه هستم و با این جوان‌ها کار می‌کنم. قطعا از هفته آینده که مسابقات شروع شود کار ما هم بیشتر خواهد شد و من هم سعی می‌کنم تجربه لازم را در فوتبال به دست بیاورم.

 

فارس: پرسپولیس در دو بازی ابتدایی لیگ یک مساوی و یک باخت به دست آورد. شما بازی‌های این تیم را دیدید؟

متاسفانه نتوانستم هیچ کدام از بازی‌های پرسپولیس را ببینم چراکه زمان بازی‌ها با برنامه‌های ما تداخل داشت اما پرسپولیس تا اینجا نتایج خوبی نگرفته به طوری که در بازی تهران مساوی کرد و در اهواز هم باخت اما به هر حال این تازه شروع فصل است و باید به مربی فرصت داد.

فارس: به نظر شما اگر این فرصت به برانکو داده شود او می‌تواند پرسپولیس را به روزهای خوب برساند؟

در پرسپولیس کار کردن همیشه سخت است چراکه به طور کلی کار کردن با تیم‌های بزرگ سخت است اما من امیدوارم پرسپولیس و برانکو راهشان را پیدا کنند.

فارس: با توجه به اینکه شما سال‌ها با برانکو در تیم ملی کار کرده‌اید و از او شناخت دارید فکر می‌کنید این مربی بتواند پرسپولیس را به موفقیت برساند؟

من از شرایط پرسپولیس دور هستم و نمی‌دانم به آنها چه می‌گذرد اما برانکو مربی است که سال‌ها کارش را نشان داده و من امیدوارم او بتواند در پرسپولیس موفق شود. البته این را هم در نظر بگیرید که برانکو در پرسپولیس جوانگرایی کرده اما نتیجه هم مهم است.

فارس: خود شما بازیکنی بودید که در اوج جوانی و در 18 سالگی در پرسپولیس مطرح شدید اما این روزها جوانگرایی که در پرسپولیس صورت گرفته خیلی نتوانسته هواداران را راضی کند. به نظر شما فرق آن جوانگرایی با این جوانگرایی در چیست؟

جوانگرایی به هر حال لازمه فوتبال است اما آن زمان که ما در پرسپولیس بازی می‌‌کردیم جوانگرایی را به بازیکنان 17- 18 ساله می‌گفتیم و وقتی یک بازیکن 20 ساله بود نزدیک به 40 بازی ملی داشت اما الان شرایط فوتبال فرق کرده به طوری که به بازیکن 20 ساله جوان می‌گویند اما به هر حال پرسپولیس نیاز به جوانگرایی دارد و این جوانگرایی به هر حال تبعاتی هم دارد و برای اینکه بازیکنان کسب تجربه کنند نیاز به زمان هست اما به هر حال هواداران نتیجه هم می‌خواهند. 

 

فارس: پرسپولیس این روزها مشکلات دروازه‌بانی هم دارد به طوری که در زمانی که شما بازی می‌کردید هیچ گاه پرسپولیس مشکل دروازه‌بانی نداشت. به نظر شما این مسئله چقدر به پرسپولیس ضربه زده است؟

به هر حال هر دروازه‌بانی خودش نصف یک تیم است و بارها دیده‌ایم که دروازه‌بان خوب شرایط بازی را عوض می کند و گاهی هم یک دروازه‌بان وقتی گل بد می‌خورد روحیه تیم را خراب می‌کند. البته در کل در این مورد نظر خاصی ندارم چراکه از پرسپولیس دورم.

فارس: در زمانی که خود شما فوتبال بازی می‌کردید یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های پرسپولیس فوتبال هجومی بود که البته این مسئله هم این روزها خیلی دیده نمی‌شود.

به هر حال پرسپولیس دراین سال‌ها مشکلات زیادی داشته و عدم ثبات مدیریت و همچنین عدم ثبات کادر فنی به پرسپولیس ضربه زده اما امیدوارم شرایط برای پرسپولیس خوب جلو برود و من به این تیم امید دارم.

فارس: فصل گذشته صحبت از خصوصی‌سازی پرسپولیس بود که این مسئله ضربه‌های تیم زد و امسال هم زمزمه‌هایی مبنی بر خصوصی‌سازی پرسپولیس شنیده می‌شود. فکر نمی‌کنید که باز هم این مسئله پرسپولیس را دچار مشکل خواهد کرد؟

به هر حال ما چند سالی است که می‌شنویم قرار است پرسپولیس خصوصی شود اما چنین اتفاقی نمی‌افتد و هواداران هم به این مسئله عادت کردند. ما با فوتبال روز اروپا فاصله زیادی داریم.

 

فارس: به نظر شما بستر خصوصی شدن در فوتبال ایران وجود دارد؟

به نظر من در فوتبال ایران هیچ بستری برای خصوصی شدن وجود ندارد.

فارس: به عنوان سوال پایانی راهکار شما برای خصوصی شدن فوتبال ایران چیست؟

به هر حال باید حق پخش تلویزیونی تمام کپی‌رایت، بلیت‌فروشی، و مسائل دیگر رعایت شود. البته فوتبال حرفه‌ای نیاز به زمین‌های صاف هم دارد و این مسائل باعث می‌شود فوتبال حرفه‌ای شود وقتی این مسائل نباشد شک نکنید که فوتبال هم خصوصی نمی‌شود./آ

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مهدوی‌کیا: هیچ بستری برای خصوصی‌شدن فوتبال فراهم نیست

مهدوی‌کیا: هیچ بستری برای خصوصی‌شدن فوتبال فراهم نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS