امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 08:00:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24764

تاریخ انتشار : 19/05/1394 - 20:16

وقتی مردم بهشهر معادلات ارادت به شهدا را بهم زدند/حاشیه‌نگاری از حضور 6 ساعته شهدا در بهشهر

حضور افراد با ظاهرهای متفاوت معادلات ارادت به شهدا را بهم ریخت تا ثابت شود قهرمانان این مرز و بوم متعلق به هیچ گروه و حزب و فرد خاصی نیست، مسلمان،غیر مسلمان، با حجاب، بی حجاب، بد حجاب ندارد و همه قهرمانان خود را دوست دارند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،خط امید، بهشهر در میزبانی 30 شهید غواص و خط شکن از جمله فرزند 16 ساله خود شهید حسینعلی بالویی سنگ تمام گذاشت.

ساعت 12:24 دقیقه کاروان شهدا پس از استقبال یک ساعته در خلیل‌شهر و روستای سارو وارد بهشهر شد، علی رقم اینکه مکان استقال شهدا میدان قدس اعلام شد اما تعداد زیادی از مردم بهشهر دو کیلومتر جلوتر به استقبال شهدا رفتند.

ازدحام جمعیت به اندازه‌ای بود که مسیر 1.2 کیلومتری تا میدان قدس ابتدای مسیر استقبال از شهدا چیزی حدود یک ساعت طول کشید.

ساعت 1:33 دقیقه کاروان شهدا در خیل عظیمی از مردم شهیدپرور و ولایی بهشهر در میدان قدس مورد ارادت و استقبال قرار گرفت.

با ورود شهدا به میدان قدس، خداوند عنایت خود به مردم بهشهر را بیشتر کرد و باران رحمت خود را بر مردم بارید، تا مردمی که عاشقانه به استقبال قهرمانان خود آمده بودند سختی گرمای هوا را تحمل نکند.

مردم، اصناف، پایگاه‌ها، ارگان‌ها در طول مسیر با برپایی بیش از 20 ایستگاه صلواتی در طول مسیر استقبال، آب خنک و شربت و نذورات خود را در اختیار مردم قرار می دادند.

حضور افراد با ظاهرهای متفاوت معادلات ارادت به شهدا را بهم ریخت تا ثابت شود قهرمانان این مرز و بوم متعلق به هیچ گروه و حزب و فرد خاصی نیست، مسلمان،غیر مسلمان، با حجاب، بی حجاب، بد حجاب ندارد و همه قهرمانان خود را دوست دارند.

خبرنگاران هم برای پوشش خبری و رسانه‌ای این اجتماع عظیم و استقبال پر شور سنگ تمام گذاشتند و در هر شرایطی این عشق و ارادت را ثبت و ضبط کردند تا در یاد تاریخ بماند که مردم بهشهر چگونه برای این شهدا به میدان آمدند.

ساعت 2:20 شهدای به پارک ملت رسیدند، مکانی که همه شهدای بهشهر در آنجا تشییع شدند حضرت آیت الله سید صابر جباری امام جمعه فقید بهشهر بر پیکر مطهرشان نماز خواند.

مادر شهید مفقود الاثر رضایی با در دست داشتن عکس فرزند خود به استقبال شهدای گمنام و همرزمان فرزندش آمد تا بتواند سراغی از یوسف گمشده خود بگیرد.

حضور این مادر شهید و مداحی مازندرانی در مقابل جایگاه در پارک ملت حال و هوای عجیبی ایجاد کرد که با شروع دوباره بارش باران این حال و هوا چندین برابر شد، شاید بتوان گفت که آسمان هم به حال این مادر شهید گریست.

بی‌قراری آسمان هر لحظه بیشتر می شد تا اینکه شدت باران به اندازه‌ای شد که مداحی نیمه کاره ماند و کاروان شهدا را به سمت کارخانه بهپاک حرکت دادند.

پس از اینکه کاروان براه افتاد خیل جمعیت تا محل اسکان و استراحت نیروها به دنبال کاروان در زیر باران می دویدند که عکاسان و فیلم برداران را مجبور کرد دوربین‌های جمع آوری شده خود را دوباره باز کنند تا این صحنه‌ها را به تصویر بکشند.

پس از استراحت چند دقیقه‌ای نیروها و صرف ناهار کاروان ساعت 4عصر به سمت مقصد بعدی یعنی شهر رستمکلا براه افتاد، حضور مردم روستاهای شهیدآباد، کوهستان، آسیابسر و گرجی محله در بین راه باعث شد کاروان با تاخیر حدود یک ساعته به رستمکلا برسد.

کمی از ساعت 5 عصر گذشت و کاروان شهدا به رستمکلا رسید، ویژه برنامه تئاتر خیابانی شهدای غواص و اجرای زنده دستگیری و بستن دست و ریخت خاک بر روی آنها برای استقبال از شهدا، حال همه مردم را دگرگون کرد.

مردم رستمکلا پس از استقبال و عاشقی یک ساعت و نیم با شهدای گمنام غواص و خط شکن با شهدا وداع کردند و شهدا را به سمت مقصد بعدی بدرقه کردند تا استقبال 6 ساعته بهشهر از این شهدا پایان یابد.

 

دیدگاه شما در مورد : وقتی مردم بهشهر معادلات ارادت به شهدا را بهم زدند/حاشیه‌نگاری از حضور 6 ساعته شهدا در بهشهر

وقتی مردم بهشهر معادلات ارادت به شهدا را بهم زدند/حاشیه‌نگاری از حضور 6 ساعته شهدا در بهشهر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS