امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 21:41:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24748

تاریخ انتشار : 19/05/1394 - 20:04

مشکلات احساسی کودکان بد غذا

کودکانی که به طور نسبی یا به شدت در زمینه تغذیه سختگیری می کنند، نسبت به دیگر هم سن و سالهای خود به مراتب بیشتر علایم افسردگی و اضطراب از خود بروز می دهند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

نتایج تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا منتشر شده است نشان می دهد کودکانی که در زمینه تغذیه سختگیر هستند، بیشتر از دیگر کودکان درمعرض مشکلات احساسی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل ازخبرگزاری فرانسه ، این تحقیق که بر روی سه هزار وچهارصد وسی وسه کودک صورت گرفته و نتایج آن در نشریه آمریکایی پدیاتریکس Pediatrics منتشر شده حاکی از آن است که بیست درصد از کودکان دو تا شش سال در آمریکا در زمینه انتخاب غذاها و خوردن آنها سختگیر هستند. از مجموع کودکانی که در این تحقیق شرکت کرده بودند، نزدیک به هجده درصد در زمینه انتخاب غذا نسبتا سختگیر بودند و سه درصد از آنها درفهرست کودکانی گنجانده شدند که در زمینه تغذیه بی اندازه سختگیر هستند.

نانسی زوکر، مدیر مرکز درمانی دوک Duke که به طور تخصصی در زمینه  اختلالات تغذیه فعالیت می کند، اعلام کرد کودکانی که ما رفتار غذایی شان را در این تحقیق مورد بررسی قرار دادیم، کودکانی نیستند که هر از گاهی از خوردن یک غذا خودداری می کنند بلکه عمدتا کودکانی هستند که آنقدر در انتخاب غذا و خوردن آن سختگیری می کنند که این مسئله برای سلامت آنها مشکل ساز می شود. رفتار غذایی سختگیرانه کودکان می تواند شکلهای مختلف به خود بگیرد و سلامت، رشد و روابط آنها را با پدر و مادر تحت تاثیر قرار دهد.

نتایج این تحقیق نشان داد کودکانی که به طور نسبی یا به شدت در زمینه تغذیه سختگیری می کنند، نسبت به دیگر هم سن و سالهای خود به مراتب بیشتر علایم افسردگی و اضطراب از خود بروز می دهند.

این گروه از کودکان که در زمینه انتخاب و مصرف غذاها سختگیر هستند،  نشانه های نوعی اختلال روانی را بروز می دهند که در آمریکا در سال دو هزار و چهارده در کتابچه بیماریهای روانی گنجانده شده است. برخی از این کودکان تحت درمانهایی قرار می گیرند که هدف از آن آشنا کردن کودک با انوع غذاها و برطرف کردن نگرانی و ترس وی از غذاهایی است که از خوردن آنها خودداری می ورزد.

اما این روشها برای کودکانی که نسبت به برخی غذاها به شدت حساسیت پیدا کرده اند و به عنوان مثال طعم یا بوی غذا برای آنها ناگوار است، موثر واقع نخواهد شد. محققان و پزشکان توصیه می کنند که روشهای درمانی با سن کودکان مطابقت داشته باشد./ع

/3004

دیدگاه شما در مورد : مشکلات احساسی کودکان بد غذا

مشکلات احساسی کودکان بد غذا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS