امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 00:59:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24592

تاریخ انتشار : 16/05/1394 - 17:39

رئیس سازمان صنعت مازندران:

وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران با بیان این که وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است، افزود: سرانه مصرف باید به دو برابر افزایش یابد تا به چشم انداز مطلوب برسیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

محمد محمدپور عمران عصر پنج شنبه در نشست مشترک صنایع لبنی شمال کشور با کانون صنایع غدایی ایران و انجمن صنایع لبنی ایران در هتل میزبان بابلسر با بیان این که در صنایع لبنی ایران یک چشم انداز مصرح تعریف نشده است، اظهار کرد: این چشم انداز در افکار ما آماده است و به صورت سند جامع ارائه نشده است.

محمدپور با اشاره به این که سازمان صنعت معدن و تجارت یک حمایت کننده برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان است، خاطرنشان کرد: چشم انداز، مصرف سه برابر شدن است، به گونه ای که ۳ لیوان شیر به عنوان حداقل مصرف ما را به سرانه ۲۰۰ کیلو در روز می رساند.

وی با بیان این که تولید شیر، صنعت پایه ای است، ابراز داشت: ما در این بخش کمتر درگیر فضای منطقی هستیم.

رئیس سازمان صنعت مازندران با اشاره به این که عدالت اجتماعی در حمایت از تولید کننده صنعتی است، تاکید کرد: نباید سیاست‌های پوپولیستی را در پیش بگیریم و دولت باید به اندازه توان خود به رفع مشکلات بپردازد و این رفع مشکلات نباید سبب آسیب به مصرف‌کننده و تولیدکننده شود.

محمدپور، سلامت و اقتصاد را دو دغدغه مهم برشمرد و افزود: سرانه مصرف در بخش سلامت باید افزایش یابد و دغدغه فله فروشی مواد لبنی به خاطر آلودگی باید با فرهنگ سازی مرتفع شود.

وی با تاکید بر استاندارد سازی محصولات لبنی و غذایی تاکید کرد: اگر بتوانیم مازاد شیر را به مصرف برسانیم، سرانه مصرف به میزان ۱۰ کیلو افزایش می یابد و آمایش تولید شیر هم بالا خواهد رفت.

وی خواستار تشکیل و راه اندازی مجتمع های تولید شد و گفت: می بایست در مازندران عرصه ها برای تولید در اختیار دامداران گذاشته شود.

محمدپورعمران با بیان این که جزو ۵۰ برند غذایی برتر دنیا هستیم، تصریح کرد: در بخش صادرات برندسازی بسیار مورد توجه است و این افتخار را نباید چند صادر کننده خرده پا با صادرات به عراق و افغانستان از بین ببرند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS