امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 03:38:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24585

تاریخ انتشار : 16/05/1394 - 17:30

هادی خامنه‌ای:

شعار نه غزه نه لبنان و پاره کردن عکس امام ساختگی صدا و سیما بود!

هادی خامنه‌ای گفت: از فعالان سیاسی اصلاح طلب با ادبیاتی متناقض و ساختارشکنانه در یک سالن دولتی در کرمانشاه سخنرانی انتخاباتی کرد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،هادی خامنه ای که در جلسه انتخاباتی اصلاح طلبان کرمانشاه در یک سالن دولتی سخن می گفت در ابتدای سخنرانی خود با فراموش کردن این موضوع که اصلاح طلبان با تمام توان خود به علاوه جمعی از اعتدالگراها به سختی 50 درصد آراء را در انتخابات ریاست جمهوری 92 به دست آورده اند مدعی شد که 70 درصد ایران اصلاح طلب هستند.

این ادعا البته برای ذهن خود وی نیز یک معما شده و در ادامه می گوید: اینکه چرا علی رغم غالب بودن جمعیت اصلاح طلب در جامعه یعنی حدود ۷۰ درصد آنگونه که باید و شاید در جایگاه حاکمیتی قرار نمی گیرد، همان بحثی است که ما باید آن را به دقت دنبال کنیم.

خامنه ای همچنین با اذعان تلویحی به اینکه تعریف مشخصی از اصلاح طلبی وجود ندارد، تصریح کرد: به این منظور اصلاحات باید برای ما دقیقا تعریف شود که چیست و اصلاح طلبان به دنبال چه هستند.

اصلاح طلبان همان کسانی هستند که انقلاب کردند!

خامنه ای در ادامه برای دست و پا کردن تعریفی برای اصلاحات همه انقلابیون کشور در سال 57 و بعد از آن را از جمله اصلاح طلب ها دانست و افزود: اصلاح طلبی به معنای آن اهدافی است که چندین میلیون جمعیت را اعم از کوچک و بزرگ، پیر و جوان به خیابان ها کشاند و انقلاب به پیروزی رسید.

وی تصریح کرد: اهداف انقلاب بود که زن و مرد، کوچک و بزرگ و ... را به میدان و راهپیمایی های بسیار بسیار طولانی کشاند و انقلاب در مقابل یکی از نیرومندترین، نیروهای وابسته به آمریکا پیروز و این نیرو از میان برداشته و جایش را به یک انقلاب مردمی داد و ما به دنبال احیای همان حقیقت هستیم.

مردم ناآگاه هستند باید آگاه‌شان کنیم!

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) با فراموش کردن این نکته که 70 درصد مردم را اصلاح طلب دانسته بود در جای دیگری از سخنانش تلویحا سطح آگاهی و مردم را پایین دانست و از واژه جهل و نادانی برای توصیف مردم استفاده کرد.

وی تاکید کرد: ما باید به عنوان یک فرمول اصلی همواره بکوشیم و آگاهی های مردم را بالا ببریم.

خامنه ای با اهانت به آراء مردم برای انتخاب دولت های نهم و دهم و از سر جهل و نادانی خواندن این انتخاب ها افزود: اینکه جامعه ما مدت ۸ سال در گذشته پذیرای یکی از دوران های بد تاریخ انقلاب اسلامی و مایه ننگ بوده است این است که ما آن زمان در آگاهی به سر نمی بردیم.

خامنه ای تصریح کرد: البته درست است در تولید کتاب خود ما تا حدی مقصر بودیم اما همین تقصیر هم ناشی از جهل خود ما بوده است و ما متوجه نبودیم با این اشتباه بزرگ چه زمینه ای را برای به وجود آمدن یک دولت سیاه و یک دولت که از هر جهت مایه ننگ جمهوری اسلامی است فراهم می کنیم.

برای اولین بار مذاکرات را دست آدم های کاربلد دادیم!

خامنه ای همچنین با فراموش کردن این نکته که قبلا رئیس جمهور فعلی ایران راهبری مذاکرات هسته ای را در اختیار داشته است، گفت: در مذاکرات هسته ای برای اولین بار کار به افراد کاردیده سپرده شد که نتایج قابل قبولی هم حاصل شد در مذاکراتی فرسایشی چند ساله که بالاخره به نتیجه رسید این افراد سختی های زیادی کشیدند.

خامنه ای در ادامه با اشاره به هدف اصلی که برای آن به کرمانشاه آمده است (انتخابات) تاکید کرد: با توجه به موارد ذکر شده ما باید در این زمینه ها فعال باشیم و یکی از آثار فعالیت ما در جامعه ا ین است که جامعه خود ما توسعه پیدا کند و مجلس شورای اسلامی ما یک مجلس واقعی شود، همان مجلسی که مدرس و امام می خواستند که الان با آن خیلی فاصله پیدا کرده ایم.

وی افزود: مجلس ما در دوران ها ی اول، دوم و سوم تا ششم هم خوب بود اما پس از آن اوضاع بد بود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با جملاتی گنگ به مرزی بودن کرمانشاه اشاره و تاکید کرد: این تمام مسئله نیست و ما خیلی کارها داریم، مخصوصا در این منطقه که منطقه نزدیک به مرز است کار، کار دشواری است اما شدنی است.

وی توضیح نداد که کار سخت او در مرز چیست؟

وی درست شبیه سخنرانی های سایر تجدیدنظر طلب ها حمله ها و اتهامات خود به صدا و سیما را آغاز کرد و با اهانت به کارشناسان دینی و غیر دینی حاضر در تلویزیون افزود: در صدا و سیمای ما هیچ گاه تخصص حرف اول را نمی زند و کسانی که به عنوان آموزش دهنده در زمینه های اسلامی، دینی، اجتماعی و سیاسی صحبت می کنند آدم های درجه چندم هستند و ما هنوز نتوانسته ایم آنجا را اصلاح کنیم و امیدواریم که عمومیت اصلاح و اصلاح طلبی به آنجاها هم نفوذ و رسوخ کند.

وی دانایی را جوهر اصلی برای رفع مشکلات مذکور دانست و گفت: ما باید جوهر دانایی را در جامعه به وجود آوریم و انسان های دانا و انسان هایی که همه چیز را بفهمند را تربیت کنیم.

طرف مقابل ما فحاش است!

وی با توهین به سایر جناح های سیاسی که با اصلاح طلبان موافق نیستند افزود: فحاشی کردن کار طرف مقابل است و ما این کار را نمی کنیم و یک سری گرایش های نادرست را هم در جمع خودمان باید اصلاح کنیم.

خامنه ای با اشاره به اینکه برخی ها اصلاح طلبان را به داعش شبیه می دانند، گفت: ما معتقدیم که دشمنان ما با یک سری اتهامات سعی می کنند اصلاحات را بدنام کنند. همانگونه که دنیای امروز می خواهد اسلام را به داعش و گروه های سلفی گری منتسب کند در داخل جامعه ما عده ای سعی دارند برای بدنام کردن اصلاحات یک سری عقاید و اندیشه ها را به ما نسبت دهند که ما باید مواظب باشیم.

تصاویر صدا و سیما از شعارهای سال 88 و پاره کردن تصویر امام (ره) ساختگی بود!

وی همچنین صدا و سیما را به ساخت و انتشار تصاویری تصنعی برای بد نام کردن اصلاح طلبان در سال 88 متهم کرد و گفت: در صدا و سیما چند سال گذشته در فیلمی نشان دادند که عده ای به عکس مبارک امام (ره) توهین کردند و یا شعارهایی چون نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران را سر داده اند که ما به طور قاطع معتقدیم این فیلم ها ساختگی است و خود ما اولین گروهی بودیم که گروه های مربوط به حمایت از فلسطین و لبنان را تشکیل دادیم و بسیاری از مبارزین فلسطینی و لبنانی می آمدند و می رفتند و کار ادامه داشت.

خامنه ای با تأیید مجلس ششم که تعداد قابل توجهی از آنها جاسوس آمریکا و انگلیس از آب در آمده و به خارج گریختند، تصریح کرد: در دورهایی که کار دست مجلس چهارم و پنجم افتاد این روندقطع شد ولی مجلس ششم که روی کار آمد کار ما ادامه پیدا کرد.

وی در معدود فراز هایی از سخنان خود که شاید برخلاف ذائقه حاضرین انگشت شمار در سالن به زبان می آورد، تاکید کرد: به نظر ما هر دولتی که روی کار بیاید یکی از وظایفش این است که از فلسطین، لبنان، سوریه و یمن حمایت کند ، چرا که امنیت ما به امنیت آنها بستگی دارد.پس اگر از جیب من و شما برای آنها هزینه می شود و دولت ما به آنها کمک می کند در واقع بیش از آنکه به آنها کمک کرده باشد به خود ما کمک می کند، آنها در واقع پیشتازها و پیشمرگ های ما هستند.

خامنه ای با اذعان ضمنی به خلاف واقع و غیر قابل باور بودن سخنان خود در ساختگی بودن تصاویر تلویزیون گفت: در جلسه ای که این مباحث را مطرح کردم یکی از حاضرین به من گفت این دلایل خوبی است اما چرا شما سال 88 آن زمانی که در صدا و سیما آن مسائل 88 و آن شعارهای نه غزه نه لبنان مطرح بود آنها را تکذیب نکردید؟ گفتم اولا که ما بیکار نیستیم که شما مدام شایع درست کنید و ما بیاییم بگیم مال ما نبوده و شما هی دروغ بگویید و ما هی پاسخ دهیم که مال ما نیست.

اشتباه هادی خامنه ای درباره روزی که شعار نه غزه نه لبنان داده شد!

وی همچنین با فراموش کردن اینکه شعارهای نه غزه نه لبنان در روز قدس سر داده شده نه در راهیمایی سکوت چند ده هزار نفری که اصلاح طلبان مدعی هستند 5 میلیونی بوده، افزود: جمعیتی که در آن روز تظاهرات کرد و یک تظاهرات آرام را انجام داد حدود پنج میلیون بود ،از بین این جمعیت عظیم آن روز صدا و سیما این چند نفر را از کجا پیدا کرده بود؟ معلوم است که این جمعیت یک جمعیت ساختگی و این فیلم برداری یک کار قراردادی با صدا وسیماست که این را همه فهمیدند.

خامنه ای تصریح کرد: این موضوع را فقط صدا و سیما می داند و جایی مسلما آن را منتشر نمی کند اما من بارها این را در روزنامه ها گفته ام.

البته وی درست چند دقیقه بعد با اعراف تلویحی به اینکه این شعار ها از سوی اصلاح طلبان بوده و ساختگی نبوده است، افزود: کسی حق ندارد در لباس اصلاح طلبی رفتاری کند که به بقیه نسبت داده شود، اول لباس اصلاح طلبی را از تن به در کند و بعد هر چه خواست بگوید.

خامنه ای در همین راستا گفت: ما در این جامعه می خواهیم کارهایی انجام دهیم و اگر قرار باشد متناسب با خواست مخالفین که یک سری شایعه ها را در مورد ما می گویند عمل کنیم دیگر قادر به کار نیستیم.

وی همچنین با اذعان به اینکه در مجلس ششم سخنان ساختار شکنانه وجود داشته است، تصریح کرد: در مجلس ششم یک سری حرف ها زده شد که علی رغم حرف های دیگر به چشم آمد و همه گفتند مواظب باشید که مجلس ششم تکرار نشود.

خامنه ای گفت: در سفر به این منطقه ، فقط برای حضور در جلسات شورای هماهنگی اصلاح طلبان و ارائه آیین نامه ها و اساسنامه ها حضور پیدا کردم و قصد سخنرانی هم نداشتم. البته سخنرانی خصوصی الان مشکلی ندارد اما من در سخنرانی عمومی مدت هاست شرکت نکردم.

وی در بخش دیگر به دیدار با مسئولین کشور برای طرح مشکلات اشاره کرد و مدعی شد: ما در دیدار با مسئولین نیز مشکلات مطروحه از سوی شما را منعکس می کنیم.

نگرانی برای صندلی های خالی!

خامنه ای در پایان مدعی شد اگر برخی حرفها را نمی زند به خاطر خودش نیست بلکه می ترسد برای مستمعین (که عموما صندلی های خالی بودند) مشکل ایجاد کنند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : شعار نه غزه نه لبنان و پاره کردن عکس امام ساختگی صدا و سیما بود!

شعار نه غزه نه لبنان و پاره کردن عکس امام ساختگی صدا و سیما بود!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS