امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 15:50:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24577

تاریخ انتشار : 16/05/1394 - 07:52

دولت روحانی دوست و دشمن را مشخص کرد/

یک روز پس از آنکه دولت یازدهم به دلیل انتشار گزارش های هسته ای، حکم به توقیف هفته نامه نه دی و تذکر به روزنامه کیهان و سایت خبری رجانیوز داد، مجوز تولید گزارش در همین حوزه، یعنی حوزه پرونده هسته ای را برای رسانه سلطنتی انگلستان صادر کرد تا bbc با مجوز موقت وزارت ارشاد دولت یازدهم مجاز به حضور در ایران و تهیه برنامه های هسته ای باشد.

جویباران ـرجانیوز: یک روز پس از آنکه دولت یازدهم به دلیل انتشار گزارش های هسته ای، حکم به توقیف هفته نامه نه دی و تذکر به روزنامه کیهان و سایت خبری رجانیوز داد، مجوز تولید گزارش در همین حوزه، یعنی حوزه پرونده هسته ای را برای رسانه سلطنتی انگلستان صادر کرد تا bbc با مجوز وزارت ارشاد دولت یازدهم مجاز به حضور در ایران و تهیه برنامه های هسته ای باشد.

به گزارش رجانیوز، وزارت ارشاد در حالی مجوز فعالیت موقتbbc ، رسانه وابسته به دستگاه‌های امنیتی رژیم سلطنتی انگلیس که از سالها پیش به دلیل اقدامات ضدامنیتی در ایران تعلیق شده بود را در حوزه هسته ای صادر کرده است که روز گذشته به برخورد گاز انبری با سه رسانه انقلابی  اقدام کرده بود و همین امر نیز موجب برانگیختن تحسین رسانه های ضد انقلاب شده بود.

اما بعد از انتشار این خبر در رسانه ها حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم در مصاحبه خود با نسیم تلاش کرد تا این مجوز را امری عادی جلوه دهد. وی در این مصاحبه با محدود دانستن مجوز فعالیت بی بی سی به تهیه گزارش پیرامون مسائل هسته ای گفت: «آنها تعهد داده اند که در چهارچوب مقررات و ضوابطی که برایشان تعیین شده است طی یک هفته  گزارشی را در خصوص مسائل هسته ای  تهیه کنند».

نوش آبادی در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه چهارچوب هایی برای فعالیت این رسانه در ایران از سوی مقامات رسمی در نظر گرفته شده است در صدد برآمد تا به گونه ای نگرانی ایجاد شده از این اقدام را بکاهد. وی در این باره تاکید کرد: « bbc  در گزارش مورد نظر باید از سیاه نمایی پرهیز کند و شئونات خبرنگاری را رعایت کند؛ تحت نظارت اماکن و نیروی انتظامی در مکان هاییی که قبلا گزارش داده اند باید کارشان انجام شود».

به نظر می رسد علاقه مندی برای تولید گزارش های هسته ای توسط bbc  و در مقابل دلخوری از گزارش های هسته ای رسانه های خودی سبب شده است تا دولت  اقدام به صدور مجوز برای این رسانه کند. این در حالی است که روز گذشته نیز سایت کلمه که به عنوان یکی از رسانه های حامی فتنه که با تلاش برای مدیریت پیاده نظام این جریان، مطالبش علیه امیت ملی جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست، اقدام دولت در برخورد با رسانه ها انقلابی را مصداقی برای تامین امنیت ملی معرفی کرده است!

لازم به ذکر است اگرچه پیش از این خبر هایی از ورود مجدد بی بی سی به ایران به گوش می رسید و این امر تا کنون عملیاتی نشده بود، ولی به نظر میرسد با برداشتن اولین گام برای بازگشت این رسانه ضد انقلاب به داخل ایران از سوی وزارت ارشاد، آنهم درست در ماه های منتهی به انتخابات مهم خبرگان و مجلس شورای اسلامی، صدور مجوز فعالیت رسمی و دائمی آن چندان دور از ذهن نباشد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دولت روحانی دوست و دشمن را مشخص کرد/

دولت روحانی دوست و دشمن را مشخص کرد/

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS