امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 01:04:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24548

تاریخ انتشار : 15/05/1394 - 18:04

وزیر بهداشت: دولت به سلامت یارانه بدهد

وزیر بهداشت، از تغییر نظام پرداخت در حوزه سلامت بعد از ۳۰ سال خبر داد و گفت: اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد، به عدالت نزدیک تر است.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

دکتر سید حسن هاشمی که به منظور بررسی روند اجرای برنامه پزشک خانواده به استان مازندران سفر کرده است، افزود: طبیعی است که هیچ اقدام جدیدی نیست که به طور کامل و بی نقص اجرا شود و همه مسئولان این حوزه موظفند که اشکالات این طرح را بررسی و بازنگری کنند.

وی یادآور شد: طرحی که به عنوان نظام نوین پرداخت مبتنی بر عملکرد برای گروه های پرستاری و پزشکان ابلاغ شده است در سال جاری دو یا سه بار تغییر کرده است .

هاشمی گفت: معتقدیم این طرح به عدالت نزدیک تر است و هر کس که کار بیشتری کند دریافتی بیشتری دارد.

وی اظهار امیدواری کرد در خصوص طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد با بازنگری ها و اصلاحات انجام شده تا اواسط یا اواخر امسال به نقطه مطلوب برسیم.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، گفت: با اجرای این طرح بیش از ۱۰ میلیون نفر بیمه شدند و دسترسی به پزشکان، ماماها و دارو با گذشته قابل مقایسه  نیست و البته این به معنای این نیست که مشکلی در اجرای این طرح نداشته ایم و زیرساخت های لازم  مشکل دارند.

هاشمی با اشاره به حمایت دولت از اجرای طرح تحول سلامت، در خصوص استمرار طرح تحول سلامت تصریح کرد: امیدوار هستیم با همراهی خوب دولت همانطور که برای آب و گاز به مردم سوبسید داده می شود، در زمینه هزینه سلامت مردم نیز این اتفاق بیفتد.

وی اظهار امیدواری کرد: اعتبارات لازم برای استمرار طرح تحول سلامت در قالب برنامه بودجه سال ۹۵ و نیز برنامه ششم توسعه تخصیص یافته و این برنامه با قوت ادامه یابد.

هاشمی در ادامه به برنامه های آینده وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: ۲۰۰۰ تخت ویژه تا پایان سال در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد. توجه به اورژانس بیمارستانی و گسترش بلوک های زایمانی و نیز توجه به بهداشت محیط و نظارت های جدی بر مراکز توزیع غذا، از مهمترین برنامه های پیش روی حوزه بهداشت و درمان در سال جاری است./ع

 

3004

دیدگاه شما در مورد : وزیر بهداشت: دولت به سلامت یارانه بدهد

وزیر بهداشت: دولت به سلامت یارانه بدهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS