امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 08:31:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24537

تاریخ انتشار : 15/05/1394 - 17:56

بلاغ گزارش می‌دهد

از هر 5 بیمار خاص مازندران یک نفر تسهیلات می‌گیرد/یونسی: کاهش هزینه درمان شاهکار دولت تدبیر و امید است

کمیته درمان مازندران تصویب کرد که از هر 5 بیمار خاص مازندران یک نفر می‌تواند تسیهلات بگیرد و معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران اقدام دولت برای کاهش هزینه‌های بستری را شاهکار دولت روحانی اعلام کرد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

کمیته بیماری‌های خاص در استانداری مازندران تشکیل جلسه داد و پس از استماع نظرات انجمن‌های بیماران خاص و دریافت تعداد بیماران خاص مازندران که تعداد آنها 6 هزار نفر اعلام شد، مدیرکل امور اجتماعی مازندران از پرداخت تسهیلات 3 میلیارد تومانی به بیماران خاص استان خبر داد.

علی شادمان با اعلام اینکه بانک‌ها همکاری مناسبی با انجمن بیماران خاص دارند، افزود: میزان تسهیلات اعطایی بانک‌ها به بیماران خاص در سال جاری دو برابر شد و این رقم در سال جاری به 3 میلیارد و 800 میلیون تومان رسید.

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی و نیاز مبرم برخی دیگر از بیماران به این تسهیلات، مسئولان نیاز است که برای سایر بیماران نیز راهکاری ارائه دهند تا بتوانند از اینگونه تهسیلات بهره مند شوند از طرفی دیگر پس از گذر از هفت خوان انجمن‌ها بانک‌ها نیز برنامه جدای برای پرداخت تسهیلات دارند، از طرف دیگر برخی از بیماران پس از دریافت تسهیلات هم برای بازپرداخت وام نیز دچار مشکل جدی هستند.

علیرضا یونسی معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: اجرای طرح تحول سلامت در استان مازندران نیز شاهکار دولت روحانی در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد، اینکه هزینه‌ها درمانی در کشور برای بیماران بستری کاهش پیدا کرد جای هیچ‌گونه شک و شبهه نیست ولی از طرفی بیماران خاص برای هزینه‌های درمانی مشکلات جدی دارند که نیاز است دولت در این بخش نیز راهکاری مناسبی ارائه دهد.

پرداخت تسیهلات بانکی به بیماران به تنها هزار و ۲۶۴ بیمار خاص مازندران نیز هنوز از چالش‌های حوزه درمان در این بخش است که مشخص است که دولت در این بخش هنوز باید حمایت‌های خویش را افزایش دهد.

از طرفی برخی از بیماران خاص علاوه بر مشکلات درمانی با مشکلات اشتغال نیز مواجه هستند که اگر پای درد بیماران به گزارشات باز شود خود حدیث مفصل دارد.

زمانی می شود اعلام کرد که دولت در بخش سلامت شاهکار خلق کرد که آمار بیماری‌های غیر واگیر در کشور کنترل شود، هزینه درمانی در بخش بیماران سرپایی کاهش پیدا کند، بیمه‌ها همکاری مناسبی با پزشکان داشته باشند، در حال حاضر بسیاری از دفترچه‌های خدمات درمانی و تامین اجتماعی مورد پذیرش پزشکان قرار ندارد و پزشکان به‌جای پذیرش دفترچه از اندکی حق ویزیت خویش گذشتند و خودشان را درگیر بیمه‌ها نکردند.

فردی منکر خدمات دولت در بخش سلامت نیست ولی کلمه شاهکار را باید زمانی به‌کار برد که همه جوانب امر رعایت شود، در حال حاضر بسیاری از بیماران حاضر به تحت درمان قرار گرفتن در بخش دولتی نیستند، امید است دولت و وزارت بهداشت برنامه‌ای هم برای جلوگیری از بیمار شدن افراد در دستور کار قرار دهد تا مردم به‌جای حضور در مطب‌ها و مراکز پزشکی برنامه کمتر بیمار شدن را در لیست زندگی خویش قرار دهند.

 

3004

دیدگاه شما در مورد : از هر 5 بیمار خاص مازندران یک نفر تسهیلات می‌گیرد/یونسی: کاهش هزینه درمان شاهکار دولت تدبیر و امید است

از هر 5 بیمار خاص مازندران یک نفر تسهیلات می‌گیرد/یونسی: کاهش هزینه درمان شاهکار دولت تدبیر و امید است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS