امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:19:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24467

تاریخ انتشار : 15/05/1394 - 07:44

معادله چندمجهولی دولت در انتخابات

آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کند

عارف درباره ائتلاف روحانی و لاریجانی گفت: قطعاً دولت نمی‌تواند در انتخابات مجلس دهم دخالتی داشته باشد و فقط برگزار کننده انتخابات است.

جویباران ـ

صراطخبر «احتمال ائتلاف روحانی و لاریجانی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی» را ابراهیم امینی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مطرح کرد.

وی تاکید کرده بود که نوعی ائتلاف از سوی دولت و طیف آقای لاریجانی برای انتخابات مجلس دهم در حال شکل‌گیری است و این تحرکات بیشتر از سوی آقای نوبخت (محمدباقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه و سخنگوی دولت یازدهم) دنبال می‌شود به گونه‌ای که بنا دارند برای انتخابات با طیف آقای لاریجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) نوعی ائتلاف ایجاد کنند.

امینی در بخشی از این مصاحبه تصریح کرده بود که اصلاح‌طلبان اگر از جریان خود کاندیدایی داشته باشند قطعاً به روحانی اجازه بازگشت نخواهند داد.

آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کندمحمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی و کمیته سیاسی حزب کارگزاران البته اظهارات متفاوت‌تری ارائه داده بود.

وی گفته بود که ما آقای لاریجانی را برای ریاست مجلس به موقعیت نسیه و غیرنقد آقای عارف ترجیح می‌دهیم.

این عضو حزب کارگزاران همچنین گفته است بعید به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان بتوانند اکثریت مطلقی را در مجلس آتی به دست آوردند و با توجه به اینکه ظرفیت مجلس مشخص است به نظر می‌رسد یک اقلیت نیرومند اصلاح‌طلب و یک اکثریت معتدل اصولگرا به مجلس راه یافته و با هم در روند کمک به نظام، دولت و مردم مشارکت کنند.

آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کندمحسن رهامی رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در واکنش به اظهارات عطریانفر علی رغم تصریح این مطلب که نمی خواهم سخنان آقای عطریانفر را نقد کنم گفت که ما قطعاً عارف اصلاح طلب نقد را بر لاریجانی اصولگرا ترجیح می دهیم.

وی همچنین گفت: اگر در فلان شهر نیروی معتدل و میانه‌ای داریم که هم آقای لاریجانی حمایت کند و هم ما حمایت کنیم و اگر آن اصلاح‌طلب مد نظر ما رأی آن نیروی مقتدر را بشکند و یک افراطی به مجلس راه پیدا کند حتماً ائتلافی وارد خواهد شد.

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد ائتلاف لاریجانی و دولت در جریان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این طبیعی است، اینها بحث‌هایی است که در فضای سیاسی پیش بیاید هرکسی نقطه‌نظر خود را می‌گوید.

وی افزود: باید این را پذیرفت که هیچکس یک جبهه خاص را نمایندگی نمی‌کند به همین دلیل صداهای مختلفی در جبهه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان شنیده می‌شود، امیدواریم این دو جبهه بزرگ و ارزشمند راهبردهای نهایی خود را هرچه سریع‌تر اعلام کنند.

آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کندعارف در پاسخ به این پرسش که تصمیم خود شما برای انتخابات چیست، گفت: هنوز زود است وارد مصداق نشده‌ایم و معتقدیم ابتدا باید راهبردهای حضور را مشخص کنیم بعد وارد مصادیق شویم و طبیعتاً وقتی وارد مصداق شدیم بنده نیز هرچقدر نیاز باشد در خدمت خواهم بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که به نظرتان دولت تا چقدر در کنار اصلاح‌طلبان خواهد ماند، گفت: برای انتخابات پیش رو قطعاً دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالتی داشته باشد دولت فقط برگزار کننده انتخابات است برای انتخابات طرفداران دولت مد نظر است که طرفداران دولت گرایششان بیشتر به سمت اصلاح‌طلبی است.

منبع: فارس
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کند

 آیا روحانی و لاریجانی یک جبهه واحد تشکیل می‌دهند؟/ واکنش عارف: دولت نمی‌تواند در انتخابات دخالت کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS