امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:14:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24465

تاریخ انتشار : 15/05/1394 - 07:42

در دولت روحانی، جایگزین‌های دیگری در آستانه انتخابات پیدا کرده است.

مردم در انتخابات ۹۲ زلزله ایجاد کردند و عده‌ای را ترساندند

وی افزود: تفریط‌کاران و تندروهای بی‌ترمز و افراطی در هر دوره‌ای وجود داشتند، البته وجودشان در هر مرحله‌ای بی‌ثمر نیست، اما در مجموع ما از اقدامات آنها بهره‌ای نمی‌بریم.

جویباران ـ

صراطرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در دوره گذشته دچار یک انحراف بزرگ شدیم و قبل از آن نیز این فراز و نشیب‌ها را داشتیم و افراط و تفریط به کشور آسیب رساند.

آخرین روز از سی و دومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور صبح امروز (سه‌شنبه) با سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این اجلاس با بیان اینکه امروز زمانی است که کشور نیاز به تحول دارد، اظهار کرد: ما در دوره گذشته دچار یک انحراف بزرگ شدیم و قبل از آن نیز این فراز و نشیب‌ها را داشتیم و افراط و تفریط به کشور آسیب رساند.

وی افزود: تفریط‌کاران و تندروهای بی‌ترمز و افراطی در هر دوره‌ای وجود داشتند، البته وجودشان در هر مرحله‌ای بی‌ثمر نیست، اما در مجموع ما از اقدامات آنها بهره‌ای نمی‌بریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اولین اشکال افراط و تفریط‌کاری در کشور، مغایرت آن با اسلام و قرآن است. البته این عده شاید فکر کنند بهترین کارها را انجام می‌دهند و فداکاری می‌کنند؛ مثل گروه‌هایی که به اسم داعش، جامعه و جهان اسلام را به این روز انداخته‌اند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این گروه‌های تندرو، اسلام را بدنام و آن را مساوی سر بریدن و خفقان می‌کنند.

وی افزود: افراط و تفریطی که ما در داخل از آن رنج می‌بریم، جهانی شده است و زمینه سربازگیری ارزان و آسان پیدا کرده است، چرا که جوان‌هایی که در دنیا احساس مظلومیت می‌کنند، در این گروه‌ها جذب می‌شوند و به جای ساختن انسان‌ها، آنها را قربانی می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برای ایجاد تحول در جامعه باید ابتدا از خودمان شروع کنیم و مردم تحول‌خواه شوند، گفت: مردم در بدترین شرایط که از طرف دولت، شورای نگهبان و نهادهای امنیتی تحت فشار بودند، متحول شدند و تحول آفریدند و تغییر را ایجاد کردند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: مردمی که فکر می‌شد ناامید و خموده هستند، یکدفعه در یک لحظه چند روز پیش از انتخابات ۹۲ زلزله‌ای ایجاد کردند و خودشان را نشان دادند و با یک حضور معمولی و بی‌هزینه، عده‌ای را ترساندند.

وی افزود: در آن مقطع رهبر معظم انقلاب با جمله ارزشمند خود یعنی «حق‌الناس» به مردم توان دیگری دادند و مسئولین نیز نهیب خوردند که مبادا حق‌الناس را بخورند، زیرا خدا هم نمی‌تواند حق‌الناس را بخورد. کسی که ظلم کند، راهی برای سعادت ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شده است، گفت: خود رهبری ماهها قبل از تشکیل دولت جدید، با مذاکره با آمریکا موافقت کردند. سلطان قابوس پیامی را از طرف آمریکایی‌ها به ایران آورد و سپس تیمی به عمان رفت و دو اجلاس را برگزار کرد ولی دیگر ادامه نیافت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: مردم در آن زمان از این موضوع خبر نداشتند که حمایت کنند و دلواپسان نیز نمی‌دانستند تا مخالفت کنند و در نهایت آن مذاکرات بی‌نتیجه ماند.

وی گفت: رهبری در همان مقطع فرمودند من با اصل مذاکرات مخالفتی ندارم که این مساله، خود ادامه تحول بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دولت آقای روحانی، انگیزه کافی برای تفاهم را داشت، اما دولت گذشته انگیزه‌ای نداشت و از تفاهم جلوگیری می‌کرد و با شعارهای خود، تفاهم را در نطفه خفه می‌کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به موضوع قطعنامه ۵۹۸ گفت: ما در آن زمان چانه زنی زیادی داشتیم در صورتی که موضوع بسیار کوچک بود و  تنها مربوط به اضافه و کم کردن چند کلمه در قطعنامه می شد. در آن شرایط توانستیم تمام تبلیغات علیه خود را بشکنیم. در آن زمان در سازمان ملل طرفداری نداشتیم و شرایط ما خیلی بدتر از امروز بود و شرق و غرب و ارتجاع دستشان در جنگ بود و علیه ما بودند ولی در نهایت قطعنامه به تصویب رسید و توانستیم صدام را به عنوان متجاوز اعلام کنیم زیرا آنها هشت سال ایران را جنگ طلب و متجاوز اعلام کرده بودند و می گفتند ایران نمی خواهد تن به مذاکره و تفاهم دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما در آن شرایط عراق را به عنوان متجاوز اعلام کردیم و توانستیم کاری کنیم که برای ما صد میلیارد دلار غرامت بنویسند، گفت: البته این غرامت یک دهم حق ما بود اما توانستیم آن را کسب کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: کسی باور نمی کرد ۶ تیم تجربه دار و با پشتوانه قدرت به امپراتوری تبلیغاتی در مقابل یک تیم در مذاکرات ضربه بخورد. آنها نتوانستند حق را ضایع کنند. کسانی که امروز می گویند حق ایران ضایع شده است یا نمی دانند و کلمات پیچیده قطعنامه و توافق را نمی فهمند و این اینکه مغالطه می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: امروز در آمریکا با پول فراوان و نیروهای حرفه ای و لابی کنگره و صهیونیست ها می خواهند این توافق را منتهی کنند و حرف هایی که ما در داخل کشور خود می شنویم آنها ۱۰ برابرش را در آمریکا می زنند و می گویند ایران سر ۱+۵ کلاه گذاشته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ما سر کسی کلاه نگذاشتیم بلکه از موضع قدرت سخن گفتیم. آنها به ما ظلم کرده بودند و ما نیز هیچگاه به دنبال ساخت بمب هسته ای نبودیم.

وی با تاکید بر اینکه این کار بزرگ انجام شد و تحول معنای واقعی خود را نشان داد گفت: تحول های دیگر با این کار بزرگ انجام می شود ما از یک جنگ سرد و مشاجره بسیار حساس و کم زمینه بیرون آمدیم و به گونه ای عمل کردیم که امروز فریاد کنگره آمریکا و اسرائیل بلند است که ایران به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه اقتدار علمی ما در مذاکرات کارساز شد گفت: اقتدار سیاسی و نظامی ما در مقابل ۶ قدرت جهانی کارساز نبود چراکه قدرت های جهانی با ابعاد نظامی خود می توانند کل دنیا را ذوب کنند اما آنها فهمیدند که ما دانش هسته ای را داریم و می توانیم این صنعت را به آخر برسانیم چراکه نمی توانند علم را از ما بگیرند و فهمیدند که در مقابل یک قدرت بالای علمی قرار دارند. پایه تحول امروز اقتدار علمی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آنها در مجمع عمومی اجلاس پیش روی سازمان ملل عمدا روسای سه قدرت جهانی یعنی روسیه، آمریکا و ایران را در یک زمان قرار دادند که این خود برداشتی مهم از سهم آنها نسبت به ایران است.

وی با بیان اینکه ما نباید از مذاکرات بهراسیم گفت: من می بینم وزیر خارجه آمریکا از کشورش به منطقه ما آمده است و می خواهد عرب های نگران شده از توافق هسته ای را آرام کند ولی چرا ما درب مذاکره را به روی خود می بندیم. منطق ما اسلامی و قوی است نباید از مذاکرات بهراسیم.

ادامه دارد...

منبع: مهر
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مردم در انتخابات ۹۲ زلزله ایجاد کردند و عده‌ای را ترساندند

مردم در انتخابات ۹۲ زلزله ایجاد کردند و عده‌ای را ترساندند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS