امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 00:57:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24416

تاریخ انتشار : 14/05/1394 - 18:10

کدخدایی: برخی افراد سعی بر ایجاد «بحران ساختگی» در انتخابات آینده دارند

سخنگوی سابق شورای نگهبان در واکنش به ادعای جلوگیری شورای نگهبان و نیروهای امنیتی از برگزاری انتخابات سالم با بیان اینکه برخی‌ شکست‌ در انتخابات را متوجه دستگاه‌های قانونی می‌کنند، گفت: عده‌ای وجود دارند که در انتخابات‌های گذشته نیز با تشویش اذهان عمومی و ایجاد یک بحران ساختگی به‌دنبال تحت شعاع قرار دادن انتخابات هستند.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ،

عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با راه دانا، درباره ادعای اخیر درباره جلوگیری شورای نگهبان و نیروهای امنیتی از برگزاری انتخابات درست، اظهار کرد: چنین مسائل و اتهامات بی اساس از جانب افرادی مطرح می‌شود که جایگاهی ندارند، این اتهامات قطعاً می تواند مورد پیگرد قضایی هم قرار بگیرد.

وی افزود: باید دستگاه‌هایی که مورد اتهام قرار گرفته اند، از این افراد به قوه قضائیه شکایت کنند؛ چرا که کسی که ادعای چنین مسائلی را دارد باید اسنادی هم داشته باشد که در غیر این صورت قوه قضائیه باید برخورد کند.

کدخدایی ضمن تأکید بر اینکه کسی که چنین اتهامات کذب و بی اساسی را می‌زند باید آنها را ثابت کند، خاطرنشان کرد: بیان سخنانی این چنینی از سوی افراد درباره انتخابات دور از انتظار بوده و حق دستگاه های امنیتی و شورای نگهبان است که از طرح کنندگان چنین مسائلی شکایت کنند و در یک محکمه صالح باید به این شکایت رسیدگی شود.

سخنگوی سابق شورای نگهبان یادآور شد: در دوران مسئولیت من در شورای نگهبان، تنها یک عضو در این شورا بودم ولی این اتهامات دایره عملکرد و اقدامات شورای نگهبان را زیر سوال می‌برد ؤ هویت حقوقی شورای نگهبان با این اظهارات مورد خدشه قرار گرفته است.

کدخدایی با بیان این نکته که باید پاسخ های قاطع و قانونی به چنین اتهامات واهی داده شود، گفت: عده‌ای وجود دارند که در انتخابات‌های گذشته نیز با تشویش اذهان عمومی و ایجاد یک بحران ساختگی به دنبال تحت شعاع قرار دادن انتخابات هستند.

وی با بیان اینکه این افراد اقبال مردمی ندارند، اضافه کرد: هر دستگاهی وظایف و اهداف آن در قانون مشخص شده است و بر اساس این اهداف و وظایف در مسیر قانون حرکت می‌کنند.

سخنگوی سابق شورای نگهبان ادامه داد: کسانی که چنین ادعاهایی را می خواهند طرح کنند بهتر است قبل از بیان آن، مستندات خود را ارائه دهند، هرچند مردم به راحتی می‌توانند تشخیص بدهند که بیان چنین اتهاماتی بی اساس است.

کدخدایی خاطرنشان کرد: این افراد چون در انتخابات های گذشته از سوی مردم انتخاب نشده‌اند، در حقیقت شکست خود را متوجه دستگاه‌های قانونی کشور می کنند و این مانند دانش آموزی است که وقتی نمره مطلوبی از معلم خود نمی گیرد، معلم را مقصر می داند.

وی در پایان تأکید کرد: بهتر است خود دستگاه‌ها موضوع را از جهت حقوقی پیگیری کنند تا این افراد شکست خورده دیگر چنین مسائلی را مطرح نکنند.

خاطرنشان می شود روز گذشته هاشمی رفسنجانی در اجلاس روسای آموزش و پرورش مدعی شده بود که شورای نگهبان و نیروهای امنیتی می خواستند از انتخاب درست مردم جلوگیری کنند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : کدخدایی: برخی افراد سعی بر ایجاد «بحران ساختگی» در انتخابات آینده دارند

کدخدایی: برخی افراد سعی بر ایجاد «بحران ساختگی» در انتخابات آینده دارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS