امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:01:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24401

تاریخ انتشار : 14/05/1394 - 17:55

در جلسه جابه‎جایی فرمانداران تنکابن و عباس‎آباد چه گذشت؟

هاشمی: معدل اعتبارات دولتی در سال‌های اخیر از دوران جنگ هم کمتر است

با گذشت قریب به چهار سال از انتصاب سیدابراهیم هاشمی به‌عنوان فرماندار ویژه تنکابن، این مسئولیت به سیدامیر حسینی‌جو واگذار فرماندار سابق عباس‌آباد واگذار شد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ، تنکابن 24، جابه‌جایی فرمانداران دو شهرستان تنکابن و عباس‌آباد در حالی صورت گرفت که از زمان آغاز به‎کار دولت روحانی، شایعات بسیاری مبنی بر عزل و نصب در فرمانداری ویژه تنکابن به گوش می‌رسید، اما این مهم به تحقق پیوست و در پایان ساعات کاری ادارات در روز سه‌شنبه سیزدهم مردادماه 94، مراسم تودیع و معارفه این دو فرماندار در خلال جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن برگزار شد.

سیدابراهیم هاشمی به‌عنوان نخستین سخنران شورای اداری، اهم اقدامات صورت گرفته در زمان تصدی خود به‌عنوان مدیر اجرایی شهرستان تنکابن را بازگو کرد.

وی برگزاری چهار انتخابات در سال‌های 90 و 92 را معیار و ملاک توانایی‌های خود درزمینه مدیریت اجرایی عنوان و اظهار کرد: در کمتر از دو سال، یعنی در سال‌های 90 و 94 انتخابات مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا، ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، بدون کوچک‌ترین معضل از لحاظ امنیتی، نظارتی و یا مدیریتی در شهرستان تنکابن برگزار شد.

وی ادامه داد: در سال 90 نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان تنکابن به‌درستی و با سلامت کامل برگزار شد، لیکن با مصلحت‌اندیشی شورای محترم نگهبان، انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان ابطال اعلام‌شده و نتیجه آن به انتخابات میان‌دوره‌ای موکول شد.

هاشمی معدل تخصیص اعتبارات دولتی در طی چهار سال اخیر را بسیار کمتر از سال‌های جنگ تحمیلی اعلام کرد و گفت: در طی چهار سال حضور بنده در فرمانداری تنکابن، معدل اعتبارات عمرانی از محل تملک و دارایی، به نسبت کل اعتباراتی که در ابتدای هرسال برای این بخش در نظر گرفته می‌شود، از مرز 24 درصد تجاوز نکرده است، به‌عنوان‌مثال اگر اعتباری که دولت در آغاز هرسال برای اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی شهرستان تنکابن در نظر می‌گیرد را 100 در نظر بگیریم، در طی این چهار سال تنها 24 درصد از این اعتبارات تخصیص‌ یافته است.

وی ادامه داد: معدل 24 درصدی تخصیص اعتبارات در طی چهار سال در حالی بوده که در سخت‌ترین شرایط کشور و در سال‌های جنگ تحمیلی، بیش از 70 درصد از اعتبارات دولتی شهرستان از محل تخصیص اعتبارات تملک و دارایی، تخصیص‌یافته است.

هاشمی احداث دودهنه پل در روستاهای چالو در بخش نشتا، پل گلیج پل در بخش خرم آباد و رفع اختلاف مرزی سی‌ساله میان شهرستان تنکابن در منطقه مرزی مابین نشتارود و عباس‌آباد را از دیگر اقدامات صورت گرفته در دوره خود عنوان کرد.

وی حمایت‌های امام‌جمعه، شهردار، رؤسای ادارات، اعضا شوراهای اسلامی در شهرستان، شهر، بخش و روستا، معاونان و کارکنان فرمانداری ویژه و خاصه مردم صبور و بافرهنگ شهرستان تنکابن را مهم‌ترین عامل در ایجاد وحدت و آرامش و برقراری امنیت در این سال‌ها دانسته و از یکایک آنها تقدیر و تشکر کرد.

هاشمی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همتای خود در فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن اقدامات صورت‌گرفته در این سال‌ها را وظیفه هر مسئولی دانسته و اظهار کرد: امیدوارم مسئولان ادارات و مردم شریف تنکابن، بنده را به‌دلیل قصور و کم‌کاری‌های احتمالی عفو کنند.

سیدامیر حسینی‌جو، فرماندار پیشین شهرستان عباس‌آباد طی حکمی از سوی استاندار مازندران، سمت خود را به سیدابراهیم هاشمی واگذار کرده و برای در دست گرفتن سکان هدایت و مدیریت نهادها و ادارات و بخش‌های اجرایی شهرستان تنکابن، عنوان فرماندار ویژه و معاون استاندار را به خود اختصاص داد.

وی در این مراسم ضمن تقدیر از مردم خوب و شریف شهرستان عباس‌آباد، هرگونه موفقیت خود در این شهرستان را نتیجه تأمل دوسویه فرمانداری و مسئولین ادارات و دیگر بخش‌های مرتبط دانست.

وی ابراز امیدواری کرد؛ در سایه اجرای بی‌چون‌وچرای قوانین و با نیت خدمت به مردم و باهدف قرب به خداوند و در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، می‌توان به آینده روشن منطقه امیدوار بود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : هاشمی: معدل اعتبارات دولتی در سال‌های اخیر از دوران جنگ هم کمتر است

هاشمی: معدل اعتبارات دولتی در سال‌های اخیر از دوران جنگ هم کمتر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS