امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:46:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24383

تاریخ انتشار : 14/05/1394 - 07:44

نوش آبادی:

مجوز BBC یک هفته‌ای است

سخنگوی وزارت ارشاد از ارائه مجوز یک‌ هفته‌ای برای فعالیت شبکه BBC خبرداد و گفت: در متن درخواست موضوع تهیه گزارش عنوان نشده اما ما احتمال می‌دهیم موضوع تهیه گزارش مسئله هسته‌ای باشد.

جویباران ـ

به گزارش پايگاه 598،

حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون خبر رفع تعلیق فعالیت بی بی سی در ایران، گفت: این مجوز به مدت یک هفته برای فعالیت این دفتر ارائه شده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که در زمینه فعالیت این شبکه آیا نیروی انتظامی هم همکاری خواهد داشت و بر روند تهیه گزارشات ناظر است، توضیح داد: این مجوز در پی درخواست این شبکه خبری تلویزیونی صادر شده است. ضمن اینکه هر مجوزی که برای فعالیت خبری و تهیه گزارش برای یک تیم خبری خارجی صادر می‌شود، یک رونوشت از آن برای نیروی انتظامی و وزارت کشور ارسال می‌شود، البته در ادامه برای چند نهاد دیگر هم این رونوشت‌هایی ارسال می‌شود، از جمله آنها می‌توان به نیروی انتظامی اشاره کرد چرا که این نهاد مسئول امنیت اجتماعی است و باید ناظر باشد.

نوش آبادی در ادامه با بیان اینکه هر خبرنگار برای تهیه گزارش باید مجوز داشته باشد که همزمان با ارائه مجوز به او نیروی انتظامی هم در جریان قرار می‌گیرد گفت: این موضوع انجام می‌شود تا اگر در محلی خبرنگاری رؤیت شد پیش از او نیروی انتظامی هم مطلع است ما نیروی انتظامی را برای هماهنگی در جریان قرار می‌دهیم.

سخنگوی ارشاد با بیان اینکه نیروی انتظامی در تصمیم‌گیری نقشی ندارد گفت: نیروی انتظامی نقش مستقیم در تصمیم گیری ندارد اما برای همکاری با گزارشگرها و خبرنگاران در جریان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد مدت این مجوز برای فعالیت را یک هفته برشمرد و تاکید کرد: بر اساس این مجوز محدود و یک هفته‌ای که مربوط به هفته آخر مرداد است، این یک تیم خبری به مدت یک هفته برای تهیه گزارش‌هایی مجوز دریافت کرده است.

سخنگوی ارشاد توضیح داد: درخواست این مجوز از سوی تعدادی از خبرنگاران آزاد که هلندی هستند از طریق مراجع رسمی به ما منتقل شده است و این مجوز به خبرنگاران آزاد bbc ارائه می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه در متن درخواست این مجوز موضوع هسته‌ای عنوان شده و یا احتمال می‌رود که یکی از موضوعات این خبرنگاران برای تهیه گزارش موضوع پرونده هسته‌ای ایران باشد، تصریح کرد: ما احتمال می‌دهیم یکی از موضوعات مسئله‌ هسته ایران باشد، چرا که این روزها این موضوع مطرح است اما ممکن است این گزارش‌ها درباره موارد دیگر هم باشد. اما الزما در درخواست‌ها قید نمی‌شود که تهیه گزارش پیرامون چه موضوعی است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مجوز BBC یک هفته‌ای است

 مجوز BBC یک هفته‌ای است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS