امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 15:43:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24379

تاریخ انتشار : 14/05/1394 - 07:41

خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشور گفت:"خانه تجارت ایران و آمریکا" برای جذب سرمایه‌های ایرانیان در این کشور و سرمایه گذاری‌های مشترک تشکیل شد.

جویباران ـ

به گزارش پايگاه 598،
علیرضا ناطقی با اعلام این خبر افزود : 52 هزار بنگاه اقتصادی تعطیل یا نیمه تعطیل داریم  که در 8 سال گذشته از مسیر تولید خارج شده اند.

وی خاطر نشان کرد: این امر نتیجه  افزایش تورم،عدم ارائه منابع به تولید، تحریم و ... است که راه اندازی دوباره آنها نیاز به 93 هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که به تولید اختصاص نیافته است.

مسئول تاسیس خانه‌های تجارت ایران درخارج  از کشور، ادامه داد:  خیلی از این دسته تولید کنندگان برشکسته و در زندان هستند که ما به صورت مورد به مورد  در صدد حل و فصل آنها هستیم.

وی اظهار داشت:  اولین "خانه تجارت ایران" در سال 80 در دبی راه اندازی شد اما به دلیل عدم حمایت‌های دولت بعدی این خانه ها تعطیل شد.

ناطقی تاکید کرد: از سال گذشته راه اندازی  مجدد خانه‌های تجارت در کشورهای مختلف آغاز شد که در برخی از کشور‌ها نظیر آلمان، ایتالیا، ترکیه و چین ایجاد و چند ماه است که فعال هستند.

وی بیان داشت:  هفته گذشته نیز خانه تجارت ایران در آمریکا، توسط بخش خصوصی در این کشور آغاز به کار کرد.

ناطقی اظهار داشت:  خانه تجارت تشکل مستقلی است که به اتاق اصناف یا بازرگانی و سایر تشکل‌ها ارتباطی ندارد و درکشور‌های مختلف دنیا با توجه به ظرفیت‌های موجود شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد:  این خانه‌ها در واقع شرکت‌های تجاری هستند که 50 درصد آن ایرانی هستند و 50 درصد مربوط به کشور میربان است.

ناطقی با بیان اینکه مشکلی برای تاسیس خانه تجارت ایران و آمریکا وجود ندارد، اظهار داشت: تا به امروز این خانه در ایران تاسیس نشده و تنها خانه تجاری ایران و آمریکا در این کشور تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه این خانه هنوز فعالیت خود را  در آمریکا شروع نکرده است گفت: در خانه ایران وآمریکا بیشتر تلاش شده است که سرمایه‌های ایرانی‌های حاضر در این کشور جذب شود.

ناطقی یادآور شد:  باایجاد یک امنیت سرمایه گذاری به دنبال آوردن این سرمایه ها به داخل کشور هستیم که منجر به تقویت بنیه تولید کشور می کند و شرایط سرمایه گذاری خارجی ها در ایران فراهم می شود.

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی وزارت کشورگفت:بر اساس احکام اقتصاد مقاومتی ما بیشتر از اینکه به واردات فکر کنیم به صادرات می‌اندیشیم و بنا داریم که صاردات ما به این کشور جهشی ویژه با توجه به بازار مناسب در آمریکا داشته باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: خانه تجارت تشکل خصوصی و  مستقل است که  برای تاسیس خانه در کشورهای مختلف، نیاز به مجوز دولت ندارد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

 خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS