امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 13:33:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24302

تاریخ انتشار : 13/05/1394 - 18:24

یک هشدار

ساده‌زیستی خانواده شهدا مسئولیت مدیران را کم نمی‌کند

مادر شهید سیدرضا میرفاضلی سال‌هاست که به تنهایی در خانه‌ای کاهگلی به مساحت 50 متر مربع و در حال تخریب که نیمی از آن نیز در سیل سال‌های گذشته تخریب شد زندگی می‌کنند و باید دید مسئولان تاکنون برای بهبود این وضعیت چه اقدامی کرده‌اند؟

جویباران ـبه گزارش بلاغ، ابلاغ خبر شناسایی پیکر پاک شهدا بهانه‌ای شد تا جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی و نیز خبرنگاران به منزل مادر شهید میرفاضلی بروند و با ایشان دقایقی هم‌کلام شوند. مادری که گذشت روزگار از یک سو و انتظار برای بازگشت پیکر فرزند از سویی دیگر صورتش را شکسته کرده است.

اما در کنار همه احوالات عرفانی و روحانی خانواده این شهید بزرگوار که در هنگام ابلاغ خبر همه جمع را تحت تأثیر قرار داده بود، نکته‌ای دیگر نیز قابل توجه بود و آن هم نوع زندگی این خانواده است.

در حالی که پدر بزرگوار این شهید به رحمت خدا رفته است و برادران ایشان هم هر یک به دنبال زندگی خود رفته‌اند، مادر گرامی تنها در شرایطی زندگی می‌گذراند که به هیچ وجه شایسته کسی نیست که شیرمردی را تربیت کرده و به پاسداری از میهن اسلامی فرستاده است.

خانه‌ای کوچک در یکی از محله‌های شهرستان چالوس این شیرزن را در خود جای داده‌ است؛ خانه‌ای که تنها دو اتاق دارد و کمتر از 50 متر مساحت.

خانه کاهگلی است که رنگ و لعابی به آن داده‌اند، اما زیر این رنگ و لعاب نیز آثار تخریب به خوبی پیداست، علاوه بر این سیل سالهای گذشته نیز بخشی از منزل را تخریب کرده است.

شاید دقایقی که مسئولان محترم در این منزل به گفت‌وگو با این مادر شهید پرداختند، گرمای هوا طاقت همه را طاق کرد و چند بار هر کدام هوایی عوض کردند و برگشتند، اما تصور کنیم این مادر با این کهولت سن در این گرما روزگار می‌گذراند.

شاید ساده‌زیستی و نیز بزرگواری این مادر شهید مجالی برای اعتراض ایشان باقی نگذارد، اما این چیزی از مسئولیت مدیران کم نمی‌کند و باید دید آیا پیش از این کسی از این مادر سرکشی کرده بود و با مشکلات ایشان آشنا بود؟

اگر سرکشی انجام شده است نیز می بایست تاکنون برای بهبود این شرایط کاری انجام می‌شد. وگرنه شرایط حاضر اصلاً زیبنده یک مادر شهید نیست.

حال باید دید اکنون که این شهید بزرگوار به واسطه شناسایی پیکرش بعد از 30 سال در کانون توجهات قرار گرفته است، آیا مسئولان کاری برای خروج خانواده ایشان از شرایط حاضر انجام می‌دهند؟
 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ساده‌زیستی خانواده شهدا مسئولیت مدیران را کم نمی‌کند

ساده‌زیستی خانواده شهدا مسئولیت مدیران را کم نمی‌کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS