امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:04:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24298

تاریخ انتشار : 13/05/1394 - 18:21

چشم‌انتظاری 80 خانواده فریدونکناری در بازار سیاسی/مسکن مهری که آرزوی صاحب‌خانه شدن را بر باد داد

با گذشت 8 سال از زمان آغاز به کار پروژه ساختمانی هشتاد واحدی مسکن مهر جوانان فریدونکنار (فاز 1) متقاضیان این پروژه همچنان در انتظار صاحب‌خانه شدن هستند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ بصیرنیوز، بازار مسکن در سال‌های اخیر به همان اندازه که یکی از عوامل اصلی تعیین شاخص تورم تبدیل شده است، مورد استفاده سیاستمداران هم قرار گرفت و تبدیل به وعده‌ای برای خانه دار شدن مردم شد، مانند پروژه مسکن مهر که بزرگ‌ترین طرح عمرانی دولت نهم و دهم و مهم‌ترین پروژه مسکن در تاریخ کشور بود.

در واقع، یکی از بزرگ‌ترین طرح‌هایی که با وعده خانه‌دار شدن مردم به اجرا درآمد، مسکن مهر بود که دولت‌ها با مانور بر روی آن به‌دنبال اهداف سیاسی اجتماعی آن بودند.

فریدونکنار نیز یکی از شهرستان‌هایی است که پروژه مسکن مهر با نقاط قوت و ضعف فراوان در آن به اجرا درآمد و همچنان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم چشم‌انتظار این شهرستان است.

با گذشت 8 سال از زمان آغاز به کار پروژه ساختمانی هشتاد واحدی مسکن مهر جوانان فریدونکنار (فاز 1) متقاضیان این پروژه همچنان در انتظار صاحب‌خانه شدن هستند.

این در حالی است که براساس تفاهم‌نامه صورت گرفته بین متقاضیان و متولی امر این پروژه ساختمانی باید در مدت 36 ماه تحویل مشتریان می‌شد.

بر اساس این گزارش یکی از متقاضیان مسکن مهر جوانان فریدونکنار با ابراز گلایه از این روند، گفت: بیش از 8 سال است که در انتظار خانه‌دار شدن هستیم و در حال حاضر مستاجریم.

وی با بیان ضررهای متحمل شده در این مدت گفت: در زمان آغاز پروژه قراردادمان اینگونه بود که از هر سهم مبلغ 20 میلیون تومان وجه نقد و 25 میلیون تومان پول وام دریافت شود اما تا به امروز از هر سهم مبلغ 33 میلیون تومان وجه نقد و 25 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند و همچنان 20 درصد از مراحل اتمام کار باقی است.

این متقاضی در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که این مبلغ را می‌پرداختیم هر یک دلار هزار تومان بود، در حالی که امروز دلار بیش از 3 هزار تومان در بازار ارزش دارد اما پول ما از ارزش افتاده است.

وی در پایان گفت: تا به امروز به دلایل مختلف از متقاضیان پول‌های اضافه دریافت کردند در حالی که بیشتر متقاضیان اجاره‌نشین هستند و توان پرداخت مبالغ بیشتر را ندارند بنابراین از مسئولان می‌خواهیم موضوع را پیگیری کنند و هر چه زودتر تکلیف خانه‌های ما را روشن کنند.

مشکل مسکن مهر جوانان فریدونکنار از سوی تعاونی آنها است

محمدحسن داداشی سرپرست نمایندگی راه و شهرسازی فریدونکنار در این‌باره، اظهار کرد: این پروژه از سوی شرکت تعاونی پیگیری می‌شود و مشکل اصلی از طریق تعاونی‌ها است.

وی تصریح کرد: این پروژه مشکلات زیادی دارد و مهم‌ترین آنها نداشتن یک فرد واحد برای پیگیری امور است، همچنین بسیاری از افراد متقاضی مبلغ تخصیص را واریز نکرده‌اند که این برای سایر افرادی که این وجه را اریز کرده‌اند مشکلاتی را به وجود آورده است.

سرپرست نمایندگی راه و شهرسازی فریدونکنار با بیان اینکه ما ما در بخش اعطای تسهیلات موفق عمل کردیم، گفت: تا به امروز به خانواده‌های متقاضی مبالغ 20، 25 و حتی 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم.

داداشی گفت: این بلاتکفیلی بیشتر از سوی تعاونی است و اداره تعاونی باید مشکلات‌شان را برطرف کند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : چشم‌انتظاری 80 خانواده فریدونکناری در بازار سیاسی/مسکن مهری که آرزوی صاحب‌خانه شدن را بر باد داد

چشم‌انتظاری 80 خانواده فریدونکناری در بازار سیاسی/مسکن مهری که آرزوی صاحب‌خانه شدن را بر باد داد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS