امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 23:45:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24277

تاریخ انتشار : 13/05/1394 - 07:39

امیر لشکری اعلام کرد:

جنگنده‌های F4 ایران آماده برای حراست از نیروگاه هسته‌ای بوشهر

فرمانده پایگاه شهید یاسینی بوشهر گفت: این پایگاه ماموریت پوشش هوایی و حراست از آسمان میهن اسلامی و شریان اقتصادی کشور را با استفاده از هواپیماهای F4 بر عهده دارد.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه،

، امیر خلبان اسماعیل لشکری فرمانده پایگاه هوایی شهید یاسینی با بیان اینکه این پایگاه در سال 1344 تاسیس شده است، گفت: پایگاه شهید یاسینی با هدف تامین امنیت هوایی کشور و جلوگیری از تعرض هواپیماهای متخاصم و مهاجم در منطقه جنوب کشور ایجاد شده است.

وی افزود: پوشش کاروان‌های نفتی و تجاری با بهره گیری از هواپیماهای F4 وF14 از ماموریت های اصلی خلبانان تیزپرواز پایگاه شهید یاسینی در 8 سال دفاع مقدس بود و در این راستا این پایگاه، بیشترین و موثرترین ماموریت های آفندی و پشتیبانی از نیروهای زمینی و دریایی را به منظور حراست از پایانه نفتی خارک (قلب اقتصادی کشور ) انجام داده است.

فرمانده پایگاه شهید یاسینی اظهار داشت: پایگاه شهید یاسینی با انجام 10780 سورتی پرواز جنگی و تقدیم 84 شهید پاک باخته که 62 تن از این شهدای بزرگوار از خلبانان هستند، برگ های زرینی را در تاریح سراسر حماسه نیروی هوای رقم زده است.

وی در ادامه تصریح کرد: گردان 61 شکاری پایگاه شهید یاسینی با تقدیم شهیدان بزرگواری چون شهید دوران، شهید یاسینی، شهیدخلعتبری و انجام عملیات های موثر توسط این اسطوره ها، گل سرسبد گردان های عملیاتی نیروی هوایی به شمار می رود.

لشکری با بیان اینکه محدوده ماموریت پایگاه شکاری شهید یاسینی از سرباز تا پرواز است، خاطرنشان کرد: کارکنان فنی سرپنجه‌های پایگاه هستند و کلیه ماموریت‌های پروازی این پایگاه با اعتماد و ایمان خلبانان به تجارب و تخصص کارکنان فنی انجام می شود.

وی افزود: ما در آموزش خلبانان و کارکنان فنی از تجربه و تخصص پیشکسوتان بهره لازم را می‌بریم.

فرمانده پایگاه شهید یاسینی در پایان با اشاره به وجود شریان اصلی صادرات نفت و گاز کشور، نیروگاه هسته‌ای بوشهر و منطقه پارس جنوبی در منطقه جنوب ادامه داد: هم اکنون نیز پایگاه شهید یاسینی علاوه بر انجام ماموریت‌های تاکتیکی و رزمی، ماموریت پوشش هوایی و حراست از آسمان میهن اسلامی و شریان اقتصادی کشور را با استفاده از هواپیماهای F4 بر عهده دارد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : جنگنده‌های F4 ایران آماده برای حراست از نیروگاه هسته‌ای بوشهر

 جنگنده‌های F4 ایران آماده برای حراست از نیروگاه هسته‌ای بوشهر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS