امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 02:59:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24170

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 15:53

سهام عدالت سال ۹۶ آزاد می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه سهام عدالت از سال ۸۵ به‌مدت ۱۰ سال به مشمولین داده شده است، گفت: با اتمام این مهلت پیش‌بینی ما این است که در نیمه اول سال ۹۶ عملاً این سهام آزاد و واگذار می‌شود.

جویباران ـبه گزارش بلاغ، میرعلی اشرف پوری حسینی افزود: از سال 85 سهام 61 شرکت دولتی به 47 میلیون نفر به‌عنوان سهام عدالت واگذار شد.

وی گفت: از همان سال مقرر شد یک‌میلیون تومان به‌ازای سهم واگذاری از محل سود تأدیه شود.

پوری حسینی افزود: تا پایان امسال این مهلت 10ساله به پایان می‌رسد و اطلاعات سود سهام عدالت در نیمه اول سال آینده برای سازمان خصوصی سازی مشخص خواهد شد.

وی گفت: به‌طور میانگین تا امروز حدود 32 درصد از بدهی یک‌میلیون تومانی مشمولین سهام عدالت با سودهای این سهام تأدیه شده است و ما امیدواریم تا نیمه اول سال آینده این رقم به حدود 50 درصد افزایش یابد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: اگر وضع اقتصادی کشور بهبود یابد و شرکت‌ها بسیار سودده شوند، امیدواریم این رقم به 55 تا 60 درصد هم برسد.

پوری حسینی گفت: در قانون برای 2 دهک کم‌درآمد جمعیت کشور 50 درصد تخفیف قائل شده‌اند بنابراین با احتساب حدود 50 درصد سود سهام عدالت تا سال آینده صددرصد سهام این 2 دهک آزاد می‌شود.

وی افزود: بقیه مشمولان 6 ماه فرصت دارند تا پول بدهی خود را واریز کنند تا بتوانند سهام خود را در اختیار بگیرند.

پوری حسینی گفت: چون سهام به قیمت 9 سال قبل در اختیار مشمولان قرار گرفته شده الآن شاید 2 یا 3 برابر افزایش قیمت پیدا کرده باشد بنابراین پول بدهی واریزی نیز به قیمت سهام 9 سال قبل خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: سازمان خصوصی سازی امیدوار است بتواند در شهریور سال آینده به همه 47 میلیون سهامدار سهام عدالت صورت حساب مالی ارائه دهد و با احتساب 6 ماه فرصت تسویه بدهی مشمولان عملاً واگذاری سهام عدالت به سال 96 موکول می‌شود.

سهام عدالت به هیچ عنوان خرید و فروش نشود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: به‌شدت توصیه و نهی می‌کنیم که هیچ کس سهام عدالت را خرید و فروش نکند چون برگه‌هایی که در دست مردم است سهم نیست و فقط یک ورقه ثبت نام است و ارزش دیگری ندارد.

پوری حسینی افزود: اگر این برگه آتش بگیرد و یا گم بشود و یا به فروش برسد هیچ مهم نیست چون مشخصات مشمولین سهام عدالت در فایل سازمان خصوصی سازی وجود دارد و ما نیازی به برگه‌های ثبت نام نداریم.

وی گفت: مخاطب ما تا مرحله واگذاری سهام عدالت فقط شخص ثبت‌نام شونده است و اگر مشمولین به هر دلیل و با هر ترفندی امضا دهند: "ما حق و حقوق خود را به کس دیگری واگذار کرده‌ایم" برای ما بی‌اعتبار است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: ما سهام عدالت را تنها به شخص ثبت‌نام شونده در فایل سازمان خصوصی سازی، می‌دهیم و اگر شخصی برای خود تعهد ایجاد کند بعداً باید با دست خود سهام را به شخص خریدار منتقل کند و ما هیچ سهمی را از هیچ مشمولی به هیچ کس دیگر منتقل نخواهیم کرد و فقط به خود ثبت‌نام شونده در سازمان خصوصی سازی سهم واگذار می‌شود.

پوری حسینی گفت: به مردم عزیز توصیه می‌کنیم در قبال برگه‌های ثبت نام سهام عدالت نه کسی پولی بدهد و نه بگیرد زیرا متضرر خواهد شد./آ

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : سهام عدالت سال ۹۶ آزاد می‌شود

سهام عدالت سال ۹۶ آزاد می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS