امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 18:51:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24132

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 07:49

زنگنه پس از دیدار با وزیر خارجه فرانسه:

فصل جدیدی از همکاری با توتال آغاز می شود

وزیر نفت گفت: فصل جدیدی از همکاری با شرکت توتال فرانسه برای توسعه میدانهای نفتی ایران آغاز خواهد شد.

جویباران ـبه گزارش پارسینه،

 

ایرنا، بیژن زنگنه عصر چهارشنبه در حاشیه دیدار با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران درباره مهمترین محور مذاکرات دو کشور، اظهار داشت: توتال بیش از ٢٠ سال در توسعه پروژه های نفتی ایران حضور داشته و با توجه به ابراز تمایل فرانسوی ها، قرار است باب جدیدی برای توسعه فعالیت این شرکت در توسعه میدانهای نفتی گشوده شود.

وی با بیان اینکه در این دیدار گفتگوهایی درباره علاقه شرکتهای فرانسوی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران شد، افزود: شرکتهای پتروشیمی فرانسه قرار است علاوه بر ادامه روال گذشته در صنعت پتروشیمی که بیشتر تامین منابع مالی و فاینانس بود حضور گسترده ای در این صنعت داشته باشند؛ شرکتهای فرانسوی از همکاران درازمدت ما در صنایع پتروشیمی بودند.

وزیر نفت با بیان اینکه بهینه سازی مصرف انرژی، تولید ال.ان.جی و تامین تجهیزات از دیگر محورهای این گفتگو بود، تصریح کرد: با تاکید وزیر خارجه فرانسه قرار شد شرکتهای فرانسوی در آینده نزدیک با بخش خصوصی ایران دیدار و گفتگو کنند.

زنگنه با تاکید بر اینکه قرار است شرکتهای ایرانی و فرانسوی برای تولید تجهیزات صنعت نفت در ایران با برند و سرمایه گذاری فرانسوی همکاری کنند، اظهار داشت: این تجهیزات علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد.

لوران فابیوس نیز در جمع خبرنگاران درباره محور این دیدار گفت: مذاکرات بسیار خوبی در زمینه نفت و انرژی انجام شده که امیدواریم نتایج خوبی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، انجام مذاکره امروز را در روابط آینده این کشور بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: این جلسه برای بهتر شدن روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور بسیار موثر است.

گفتنی است، وزیر خارجه فرانسه که به عنوان سومین مقام بلندپایه اروپایی پس از زیگمار گابریل قائم مقام صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است، امروز وارد تهران شد و درباره زمینه های توسعه همکاری با بیژن زنگنه دیدار و گفتگو کرد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فصل جدیدی از همکاری با توتال آغاز می شود

 فصل جدیدی از همکاری با توتال آغاز می شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS