امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 09:01:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24129

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 07:47

کره شمالی دوباره در صدر اخبار/

کره شمالی آزمایش اتمی انجام می دهد

یک موسسه پژوهشی آمریکای در گزارشی مدعی شده است که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام پرتاب یک موشک دوربرد است که به زعم این موسسه، می تواند یک آزمایش اتمی باشد.

جویباران ـبه گزارش پارسینه،

 

ادعای موسسه مطالعاتی کره - آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز» بر اساس تصاویر دریافتی از ماهواره است که نشان می دهد، پیونگ یانگ فرایند ارتقای مکان اصلی پرتاب ماهواره خود را تکمیل کرده است.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرده که شواهد موجود، گمانه زنی ها درباره شلیک یک موشک دوربرد همزمان با برگزاری هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کارگران این کشور در دهم ماه اکتبر سال جاری میلادی (مهر - آبان) در کره شمالی را بیشتر کرده است.

کره شمالی بارها اعلام کرده که ارتقای توانایی های موشکی این کشور صلح آمیز و در راستای برنامه های فضایی صورت می گیرد و هیچ مانعی نیز نمی تواند این کشور را در مسیری که در پیش گرفته منصرف سازد.

دیدگاه کره شمالی در این خصوص مورد تایید آمریکا و متحدانش نیست و آنان تلاش های پیونگ یانگ در زمینه ارتقای توانایی های موشکی را آزمایش فناوری موشکی بالستیک قلمداد می کنند.

موسسه مطالعاتی «جان هاپکینز» همچنین در گزارش خود اعلام کرده که بررسی تصاویر ماهواره ای دریافت شده نشان می دهد که ساخت و سازی که در بهار سال 2015 در مرکز پرتاب «سوهائه» در این کشور آغاز شده به پایان رسیده که این پایان کار، معانی مختلف دارد.

پژوهشگران این موسسه افزایش ارتفاع برج پرتاب موشک از 37 متر به 52 متر را دلیل محکمی برای تلاش های کره شمالی جهت انجام آزمایش جدید قلمداد می کنند.

آنان می گویند که با این افزایش ارتفاع، سکوی مورد نظر تحمل موشک های بزرگتر از آنچه که در سال 2012 پرتاب شد را دارد.

کره شمالی در آذر ماه سال 92 ماهواره ای را با یک فروند راکت حامل به نام «اونها - 3» به سوی مدار زمین پرتاب کرد.این کشور هشت ماه قبل از این پرتاب (اردیبهشت ماه سال 92) نیز یک موشک ماهواره بر سه مرحله ای را آزمایش کرد اما این راکت بلافاصله بعد از پرتاب منفجر شد.

پس از این آزمایش فضایی، آمریکا با ایجاد موج تبلیغاتی و طرح این ادعا که اقدام کره شمالی برای آزمایش موشک دوربرد بوده قطعنامه ای علیه پیونگ یانگ در شورای امنیت به تصویب رساند.

کره شمالی براساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل از هر گونه پرتاب با استفاده از فناوری موشک های بالستیک منع شده اما منعی برای انجام آزمایش موشک های کوتاه برد برای این کشور وجود ندارد.

پیونگ یانگ در سال 2005 میلادی خود را به عنوان یک قدرت هسته ای معرفی کرد و سال 2006 نخستین آزمایش هسته ای خود را انجام داد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : کره شمالی آزمایش اتمی انجام می دهد

 کره شمالی آزمایش اتمی انجام می دهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS