امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 01:41:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24120

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 07:39

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی/

افشای ماجرای تازه از ارتباط بابک زنجانی با پرونده تامین اجتماعی

آن طور که مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی عنوان کرده هنوز چک‌های این سازمان که در اختیار بابک زنجانی بود دریافت نشده و این چک‌ها قابلیت تضمین‌شوندگی و به کارگیری در یکسری معاملات دیگر را دارند.

جویباران ـبه گزارش پارسینه،

مدتی پیش معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده بود که 35 هزار میلیارد تومان بابک زنجانی به تأمین اجتماعی بدهی داشته است که البته چند روز بعد این خبر از سوی دفتر معاونت اول رئیس جمهوری تکذیب شد. ماجرای رابطه بابک زنجانی با سازمان تامین اجتماعی چه بوده و اکنون چه وضعیتی دارد؟

در این مورد مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی توضیح داد: میزان تخلف بابک زنجانی چهار میلیارد و 200 میلیون یورو بود. ایشان به هر حال یک معامله‌ را انجام دادند که البته آثار مالی در سازمان تامین اجتماعی نداشت، چرا که آن معامله متوقف شد. حالا چک‌های سازمان هنوز به سازمان عودت داده نشده و بر روی این چک‌ها یکسری پردازش‌هایی انجام شده که آنها هم بحث‌هایی است که پرونده آن را سازمان دارد دنبال می‌کند.

تقی نوربخش در پاسخ به اینکه آیا رابطه بابک زنجانی با سازمان تامین اجتماعی بار مالی یا خسارتی برای سازمان تامین اجتماعی داشته است؟ اضافه کرد: خسارت مالی‌اش این است که خیلی از این چک‌ها به رغم اینکه سه سال از آن زمان می‌گذرد برگشت داده نشده است.

وی در پاسخ به این که آیا این چک‌ها، هنوز حالت نقدشوندگی دارند و می‌توان آنها را به اجرا گذاشت و پول دریافت کرد؟ گفت: حداقل حالت تضمین‌شوندگی و به کارگیری در یکسری معاملات دیگر را دارند.حالا احتمالاً یا دست خود ایشان است یا دست دادستانی. ما بالاخره اقدامات حقوقی خودمان را انجام دادیم ولی این اتفاق در سازمان تأمین اجتماعی افتاده است.

نوربخش در پاسخ به ایکه آیا پرونده بابک زنجانی در رابطه با سازمان تامین اجتماعی هنوز بسته نشده است؟ تصریح کرد: در این مورد ما شکایت کردیم. ما به شعبه ششم کارکنان دولت مستقر در اوین شکایت کردیم. حدود 1.5 سال قبل، یعنی بلافاصله بعد از دستگیری ایشان طرح موضوع کرده و این مساله را پیگیری کردیم. منظورم این است که بالاخره ببینید یک اتفاقاتی در این 1.5 سال پایانی دولت سابق افتاد. به واسطه همین اتفاق‌ها می‌گویم در واقع مبانی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی تحت تأثیر قرار گرفت که به عقیده من آثار آن بسیار عمیق‌تر از این مسائل مالی مورد اشاره است. این مسائل از دید همان بحث تولید امنیت اجتماعی که سازمان باید پیگیری کند به مخاطره افتاده است؛ یعنی در واقع اعتمادی که باید بین کارگران، کارفرمایان ، سازمان تأمین اجتماعی، تعاملات داخل سازمانی و سرمایه‌های سازمان باشد یک مقداری تحت‌الشعاع قرار گرفته‌اند.

 اقتصاد نیوز

/3004

دیدگاه شما در مورد : افشای ماجرای تازه از ارتباط بابک زنجانی با پرونده تامین اجتماعی

 افشای ماجرای تازه از ارتباط بابک زنجانی با پرونده تامین اجتماعی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS