امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 04:59:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24105

تاریخ انتشار : 10/05/1394 - 17:44

آیت‌الله توکل:

ملت ایران با استقامت و ایستادگی با تحریم‌ها می‌جنگد

آیت‌الله توکل با بیان اینکه تحریم ملت ایران نیز نوعی امتحان است که توانستیم در این راه با استقامت و ایستادگی بجنگیم، گفت: شهدا افرادی بودند که برای میدان مین و بازگشایی معبر با تمام توان حاضر می‌شدند و داوطلبان زیادی در روزهای سخت جنگ برای بازگشایی راه حرکت دیگران آماده بودند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

 

آیت‌الله سید رحیم توکل شامگاه جمعه در یادواره شهدای روستای ییلاقی گزناسرا و حومه این شهرستان اظهار کرد: انسان باید با عملکرد مثبت و سازنده در دنیا، توشه آخرت خود را مهیا کند.

وی افزود: انسان با عملکرد مثبت و خداپسند به مقام عبدالله می‌رسد که این مقام با صفات شایسته در ما ظهور پیدا می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اعلام اینکه همیشه باید مطیع محض خداوند باشیم، تصریح کرد: باید هرآنچه که خداوند فرمودند را عمل کنیم زیرا اگر دستورات خداوند در ما صادق شود آن وقت مقام عبدالله در انسان ایجاد می‌شود.

توکل تاکید کرد: پس از آن‌ که انسان عبدالله شد بوته امتحانات به سراغ او می‌آید و با امتحانات الهی مشخص می‌شود که چه فردی بنده خالص خداوند است و می‌تواند عبدالله باشد.

وی میدان امتحانات را مکانی مهم برای شناسایی عبد واقعی خداوند دانست و یادآور شد: خداوند با امتحانات مختلف می‌خواهد ابعاد وجودی انسان را بسنجد و امتحانات برای ظاهرکردن حالات درون انسان است تا مردم محک زده شوند.

این استاد حوزه علمیه با اعلام اینکه صابران با سربلندی در امتحانات به مقام‌های والایی دست می‌یابند، گفت: امتحانات الهی نیز در زمینه‌های مختلف تجلی پیدا می‌کند.

وی شهدا را افراد امتحان‌داده‌ای دانست که در امتحانات مهم سربلند درآمدند و با خداوند دست به معامله‌ای بزرگ زدند، اظهار کرد: شهیدان افرادی برگزیده بودند زیرا در روایات مختلف آمده است که برای شهادت در آخر‌الزمان افراد عالی و نخبه را گل‌چین می‌کنند.

توکل با اعلام اینکه شهیدان از برترین‌های انقلاب بودند، افزود: خداوند در قرآن آورده که همه افراد را بدون استثنا امتحان می‌کند که در این بین همه افراد پیر، جوان، مرد، زن، کوچک و بزرگ مورد امتحان قرار می‌گیرند؛ امتحان سنت الهی است و همه باید در عالم هستی امتحان شوند.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه با اعلام اینکه امتحان خداوند در پنج زمینه اصلی اتفاق می‌افتد، یادآور شد: گرسنگی، نداری و فقر، عدم امنیت و جنگ، موارد مادی، جانی و دارایی‌، زمینه‌های مختلف در امتحان است.

وی با اشاره به اینکه خداوند برترین‌ افراد بر روی زمین همانند امامان و انبیا را امتحان کرد، خاطرنشان کرد: شهدا هم‌اکنون الگوی ما در بخش‌های مختلف هستند زیرا امام امت می‌فرمایند که شهدا رهبرمان هستند و رهبر خود را آن جوان 13 ساله‌ای می‌داند که نارنجک به کمر می‌بندد و برای اسلام به زیر تانک می‌رود.

توکل با تاکید بر اینکه باید ابعاد مختلف زندگی شهدا بازگو شود، بیان کرد: شهادت گوهر کم‌یابی است که به‌راحتی به دست نمی‌آید.

وی با بیان اینکه تحریم ملت ایران نیز نوعی امتحان است که توانستیم در این راه با استقامت و ایستادگی بجنگیم، گفت: شهدا افرادی بودند که برای میدان مین و بازگشایی معبر با تمام توان حاضر می‌شدند و داوطلبان زیادی در روزهای سخت جنگ برای بازگشایی راه حرکت دیگران آماده بودند.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه با اعلام اینکه دنیا مقابل حرکت شهادت‌طلبانه جوانان و شهدای‌مان انگشت به دهن مانده است، اظهار کرد: شهدا گوهرهای پاکی هستند که خون‌های آنها هم‌اکنون حافظ کشورمان است.

وی با بیان خاطراتی از عملیات‌های مختلف جنگ هشت‌ساله تحمیلی، خاطرنشان کرد: در کشورمان خانواده‌هایی را داریم که با درس‌آموزی از فرهنگ عاشورا و روز کربلا فرزندان زیادی را در راه اسلام تقدیم کردند.

توکل در پایان با اعلام اینکه شهیدان برای قرآن رفتند، گفت: خداوند به آنها بشارت داده که برای همیشه زنده هستند و در نزد او رزق و روزی فراوان دارند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ملت ایران با استقامت و ایستادگی با تحریم‌ها می‌جنگد

ملت ایران با استقامت و ایستادگی با تحریم‌ها می‌جنگد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS