امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 13:51:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24021

تاریخ انتشار : 10/05/1394 - 07:30

ردگم‌کنی یک اصلاح‌طلب

مرعشی: اوباما دست شریعتمداری را نخواهد بوسید/ آقای مرعشی! دست اوباما منتظر بوسه شما نیست

مرعشی هدف منتقدان توافق را چنین توصیف کرده است: "آقای رییس جمهور آمریکا بیاید دست آقای حسین شریعتمداری را ببوسند." اما واقعیت آن است که بسیاری از همفکران خود او برای دست‌بوسی از اوباما صف کشیده‌اند!

جویباران ـ

صراط:

حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که سخنرانی های او در ماه های اخیر همواره با جنجال و حاشیه همراه بوده، اخیرا در اظهارنظری با هدف تخریب منتقدان دولت درباره اقدامات آنها گفته است: همه اینها معنی‌اش این است که ما می‌توانیم در مسیری گام برداریم که آقای رییس جمهور آمریکا بیاید دست آقای حسین شریعتمداری را ببوسند و بگویند شما چی راهنمایی می‌کنید و ما دنیا را چگونه اداره کنیم. حتما چنین کاری را نمی‌توانیم انجام بدهیم.

به گزارش گروه سیاسی صراط، تلاش مرعشی برای تمسخر منتقدان دولت به جای پاسخگویی به انتقادات، پیش از این نیز بارها از سوی همفکران او انجام شده است.

نکته قابل تامل در خصوص این اظهارات، آدرس اشتباهی است که مرعشی ظاهرا به عمد در صدد القای آن است. او تلاش کرده است تا چنین وانمود کند که منتقدان دولت تدبیر و امید و توافق هسته ای اخیر، به چیزی کمتر از دست بوسی اوباما از حسین شریعتمداری – به عنوان نمادی از منتقدان توافق وین – راضی نیستند.

این ادعا، مضحک تر از آن است که نیازی به پاسخگویی داشته باشد. واقعیت آن است که حامیان پروپاقرص دولت و توافق با آمریکا – به هر قیمتی – این ترفند را پیش از این هم به کار برده اند و هدف آنها صرفا رد گم کنی و منحرف کردن بحث اصلی توافق بوده است.

آنها تصور می کنند با چنین اظهاراتی، می توان از بررسی دقیق و فنی نتیجه مذاکرات هسته ای – و یا دیگر اقدامات پرابهام دولت راستگویان – صرف نظر کرده و به این ترتیب از پاسخ دادن فرار کرد.

اما نکته قابل تامل دیگری که بر خلاف ادعای مرعشی، در سال های اخیر، به وضوح مشاهده شده، تلاش شیفتگان غرب برای راضی نگه داشتن کدخدا و برقراری رابطه دوستی با شیطان بزرگ به هر قیمتی است. تا جایی که این غربگرایان مشکلی با دست بوسی از اوباما برای نیل به چنین مقصودی هم ندارند!

جالب اینجاست که اوباما و به طور کلی مسئولین آمریکایی بارها و بارها با رفتار خود ثابت کرده اند که تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد برداشتن جمهوری اسلامی از سر راه منافع خود است و در این راه حتی دست بوسی عاشقان آنها در داخل کشور نیز برایشان اهمیت چندانی ندارد!

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مرعشی: اوباما دست شریعتمداری را نخواهد بوسید/ آقای مرعشی! دست اوباما منتظر بوسه شما نیست

 مرعشی: اوباما دست شریعتمداری را نخواهد بوسید/ آقای مرعشی! دست اوباما منتظر بوسه شما نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS