امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 08:12:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 24003

تاریخ انتشار : 10/05/1394 - 07:13

بلبشوی تایید و تکذیب مسئولان

سقوط شهاب سنگ در چند استان شایعه ‌بود؟/ از شیء نورانی در میدان آزادی تهران تا شایعه سقوط هواپیما

از عصر روز گذشته خبری درباره سقوط سنگ نورانی در حوالی میدان آزادی تهران در فضای مجازی دست به دست شد.

جویباران ـ

صراط:از عصر روز گذشته خبری درباره سقوط سنگ نورانی در حوالی میدان آزادی تهران در فضای مجازی دست به دست شد.

سخنگوی اورژانس تهران اما با رد این موضوع اعلام کرد: چنین موردی به نیروهای امدادی 115 گزارش نشده است.

همچنین گزارشات مردمی از حوالی میدان آزادی حکایت از آن داشت که هیچ یک از شهروندان چنین سنگ نورانی را که به سمت زمین سقوط می کند، ندیده اند.
از سوی دیگر نیز سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران درباره سنگ نورانی مانند شهاب سنگ بیان داشت: تاکنون حتی یک مورد به سامانه فوریت های 125 درباره این موضوع گزارش نشده و به نظر می رسد که این خبر که کاملا به دور از ذهن نیز می باشد تنها یک شایعه بوده است.

برخورد شهاب‌سنگ با زمین در قزوین، زنجان و همدان
 
با این وجود اخباری مطرح شد که بر اساس آن، در ساعات پایانی پنجشنبه شب برخورد چند شهاب‌سنگ به زمین در مناطقی در مرزهای سه استان قزوین، زنجان و همدان خساراتی به شهرهای بوئین‌زهرا، آوج و تاکستان زد.

تکذیب شایعه سقوط هواپیما/ خسارت شهاب سنگ از بیجار تا اشتهارد

مسئولان ضمن تکذیب شایعه سقوط هواپیما از برخورد شهاب‌ سنگ از بیجار تا اشتهارد خبر دادند.

با اعلام خبر برخورد شهاب سنگ در استان قزوین ارسلان قاسمی فرماندار بوئین‌زهرا در گفت‌وگو با فارس ضمن اعلام عدم خسارت برخورد شهاب سنگ تا این لحظه در شهرستان بوئین‌زهرا اظهار داشت: در ابتدا شایعه سقوط هواپیما مطرح بود که با بررسی‌های به عمل آمده این شایعه تکذیب و مشخص شد شهاب سنگ با زمین برخورد کرده است.

وی افزود: مناطقی در آوج، ابهر در استان زنجان و همچنین مجیدآباد و نظرآباد از برخورد شهاب‌سنگ با زمین دچار آسیب شده‌اند.

فرماندار بوئین‌زهرا ادامه داد: آمادگی لازم باری کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان احتمالی در شهرستان بوئین‌زهرا وجود دارد و بررسی‌ها برای روشن شدن ابعاد این حادثه همچنان ادامه دارد.

همچنین موسوی فرماندار شهرستان آوج در استان قزوین در گفت‌وگو با فارس ضمن اعلام آمادگی دستگاه‌های امدادرسان برای کمک به حادثه‌دیدگان احتمالی اعلام کرد با تماسی که با فرمانداران قیدار و همچنین شهرستان‌های دیگر در استان‌های مختلف برقرار شده مشخص شده است که شهاب سنگی به ابعاد بزرگ و یا به تعداد زیادی بوده که در شهرهای مختلف به زمین برخورد کرده است.

وی افزود: طبق تماس‌ها و اخبار واصله بیجار در غرب کشور، نظرآباد، مجیدآباد و همچنین اشتهارد نیز از برخورد این شهاب‌سنگ خساراتی خورده‌اند.

فرماندار آوج عنوان کرد: روستاهای لجام‌گیر و آدار در شهرستان آوج نیز مورد اثبات شهاب‌سنگ قرار گرفته‌اند که تاکنون گزارشی از میزان خسارات احتمالی اعلام نشده است.

بررسی در خصوص ابعاد خسارات برخورد احتمالی شهاب‌سنگ

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از بررسی ابعاد خسارت ناشی از برخورد شهاب‌سنگ در مرز سه استان قزوین، زنجان و همدان خبر داد.

حمید ره‌انجام در خصوص حادثه برخورد شهاب‌سنگ با زمین در مرز سه استان قزوین، زنجان و همدان اظهار داشت: با وقوع این حادثه اخبار آن نیز به متولیان امر در استان قزوین رسیده و هماهنگی‌ها با مسئولان ذی‌ربط با مسئولان زنجان در حال بررسی است.

وی افزود: در ابتدا شایعه سقوط هواپیما مطرح شد که ضمن تکذیب آن خبرها حاکی از برخورد شهاب‌سنگ در منطقه جنوب غربی استان قزوین و همچنین ابهر در استان زنجان می‌دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین ضمن اعلام خبر پیگیری در خصوص این حادثه عنوان کرد: تا این لحظه اکیب‌های هلال‌احمر پیگیر ابعاد خسارت‌های ناشی از برخورد این شهاب سنگ هستند.

صحت برخورد شهاب سنگ به زنجان در هاله ای از ابهام

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: برخورد شهاب سنگ با برخی شهرستان های این استان در حد شایعه است.
 
صفی الله کرامتی روز جمعه افزود: شامگاه گذشته شایعه ای در فضای مجازی و رسانه مبنی بر برخورد شهاب سنگ با مناطقی از این استان منتشر شد.

وی یادآورشد: تا کنون هیچ اثری از برخورد شهاب سنگ در سطح استان زنجان مشاهده نشده است.

شامگاه پنجشنبه برخورد شهاب سنگ با برخی مناطق کشور گزارش شد و در این میان نام شهرستان های ابهر، طارم و خدابنده استان زنجان مشاهده می شد.

در پی پیگیری ایرنا جمعیت هلال احمر استان زنجان منطقه مورد اصابت شهاب سنگ را شهرستان خدابنده قید کرد اما این موضوع از سوی مدیرکل مدیریت بحران این استان رد شد.

کرامتی افزود: در صورتی که چنین اتفاقی نیز رخ داده باشد، تا کنون محل اصابت این شهاب سنگ مشخص نشده است.

باقری فرماندار شهرستان طارم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر سقوط شهاب سنگ به این فرمانداری نرسیده است.

ایمانی فرماندار شهرستان ابهر نیز ضمن رد خبر برخورد شهاب سنگ به مناطقی در این شهرستان گفت: گزارشی در این خصوص و حتی وجود آتش سوزی در روز پنجشنبه به این فرمانداری ارایه نشده است.

برخورد احتمالی شهاب‌سنگ در اطراف شهر دندی در استان زنجان

با توجه به اظهارات مردم و مسئولان احتمالا شهاب سنگی در شهر دندی زنجان با زمین خورده است.

شامگاه پنجشنبه شیئی نورانی از آسمانی شهر زنجان عبور کرده است که بنابر گزارش خبرنگار فارس دود حاصل از آن دقایقی در آسمان شهر دیده شده است.

بخشدار دندی اظهار داشت: مردم در اطراف شهر دندی صدای مهیبی شنیده‌اند اما هنوز مکان و منبع صدا مشخص نیست.

سیروس رستمی با بیان اینکه مسئولان و اهالی منطقه به دنبال منبع صدا هستند، تصریح کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته هنوز منبع و مکان این صدا مشخص نشده است.

مدیر‌کل مدیریت بحران استان زنجان نیز با بیان اینکه صدایی در برخی نقاط استان زنجان شنیده شده است، ادامه داد: هنوز از منبع صدا اطلاعی نداریم.

صفی‌الله کرامتی با بیان اینکه به محض مشخص شدن منبع صدا موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: همچنین مردم یک شیئی نورانی را در آسمان استان مشاهده کرده‌اند.فرماندار همدان: هیچ شهاب‌‌سنگی در همدان سقوط نکرده است

فرماندار شهرستان همدان سقوط شهاب سنگ در همدان را تکذیب کرد.

ساعتی قبل برخورد چند شهاب‌سنگ به زمین در مناطقی در مرزهای سه استان قزوین، زنجان و همدان خساراتی به برخی از شهرها زد.

پس از شنیدن اخباری مبنی بر سقوط شهاب‌سنگ در همدان، مسئولان ارشد شهرستان و استان همدان وقوع این پدیده در همدان را تکذیب کردند.

فرماندار همدان شامگاه پنجشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: خبری مبنی بر سقوط شهاب‌سنگ در شهر همدان شنیده شده که واقعیت ندارد.

علی‌ تعالی با بیان اینکه در شب گذشته نیز شایعاتی مبنی بر سقوط یک شهاب‌سنگ نورانی در تهران پخش شد، افزود: این شایعه نیز توسط مسئولان تکذیب شد.

وی با اشاره به اینکه بدون تردید اگر چنین اتفاقی در همدان روی دهد در کمترین زمان ممکن مسئولان مطلع خواهند شد، خاطرنشان کرد: با توجه به خبرهای مشابهی که در شب‌های گذشته مطرح شده و صحت نداشته است، سقوط شهاب‌سنگ در همدان صحت ندارد.

علیمردان طالبیان، مدیرکل بحران استانداری همدان نیز در گفت‌و‌گو با فارس تصریح کرد: سقوط هیچ شهاب‌سنگی در همدان گزارش نشده است.

تایید سقوط شهاب سنگ در استان البرز

مدیر‌کل اداره بحران استانداری البرز برخورد شهاب‌سنگ با این استان را تایید کرد.

ابوالقاسم باقری اظهار داشت: بر اساس گزارش موجود، جسم نورانی در حد‌‌فاصل اشتهارد و نظرآباد در استان البرز سقوط کرده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مشغول بررسی بیشتر این موضوع از سوی کارشناسان هستیم.

بر اساس این گزارش، جسم نورانی فوق به احتمال فراوان شهاب‌سنگ بوده و در منطقه بیابانی سقوط کرده است.

حجت‌الله صادقی فرماندار شهرستان نظرآباد نیز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در کرج که حدود ساعت 24 انجام شد، اظهار داشت: تا این لحظه گزارش قطعی از برخورد شهاب‌سنگ در حوزه استحفاظی نظرآباد دریافت نکردیم.

وی از اصحاب رسانه خواست در زمان پوشش چنین اخباری، دقت کافی داشته باشند تا آرامش جامعه حفظ شود.

فرماندار نظرآباد در پایان گفت: در حال حاضر مدیریت بحران و نهادهای امدادی در نظرآباد در آماده‌باش کامل هستند و هیچ جای نگرانی نیست.
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : سقوط شهاب سنگ در چند استان شایعه ‌بود؟/ از شیء نورانی در میدان آزادی تهران تا شایعه سقوط هواپیما

 سقوط شهاب سنگ در چند استان شایعه ‌بود؟/ از شیء نورانی در میدان آزادی تهران تا شایعه سقوط هواپیما

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS