امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:36:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23995

تاریخ انتشار : 09/05/1394 - 16:51

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز کردن، در شأن مردم ما نیست

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ما متعهد هستیم هیچ چیزی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی از کشورهای خارجی وارد نکنیم و دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز نکنیم زیرا این در شأن مردم بلند همت ما نیست.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان نوشهر که با هدف هم‌دلی و هم‌زبانی بیشتر در دانشگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه دریایی امام خمینی (ره) نوشهر محل آموزش، تربیت مدیران و فرماندهان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: به برکت انقلاب امروز نیروی دریایی راهبردی در آب‌های آزاد جهان حضور پیدا کرده و این برای اقتدار ملی و عزت مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در بحث تأمین خطوط مواصلاتی کشور در آب‌های آزاد دنیا به‌ویژه منطقه‌ خلیج عدن-باب‌المندب و دریای سرخ که یک منطقه آلوده به تروریست دریایی ‌شده و ضربات زیادی به اقتصاد کشورها ازجمله جمهوری اسلامی وارده کرده است.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ماموریت حفظ و حراست از خطوط کشتیرانی چه نفتی و چه تجاری امروز برعهده نیروی دریایی است، تصریح کرد: انجام این ماموریت با این وسعت برای سالم‌ نگه‌داشتن خطوط مواصلاتی اقتصادی کشور حائز اهمیت است و توسط همین مدیرانی انجام می‌شود که امروز در این دانشگاه آموزش می‌بینید.

سیاری خاطرنشان کرد: ما متعهد هستیم هیچ چیزی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی از کشورهای خارجی وارد نکنیم و دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز نکنیم زیرا این در شأن مردم بلند همت ما نیست.

وی بیان کرد: امروز در بحث ساخت، پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم و انواع ناوهای موشک‌انداز، ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها را نیز در حال ساخت داریم.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در زمینه تجهیزات، نیروی دریایی هیچ‌گاه به کشورهای دیگر نیازمند نیستیم، اضافه کرد: امروز در بحث تربیت نیروی انسانی مورد نیاز نیروی دریایی و هم ساخت تجهیزات و هم بعد جنبه عملیاتی که در دریاهای آزاد دارند، با استفاده از دانش‌آموختگان همین دانشگاه نهایت بهره را برده‌ایم و در بالاترین جایگاه قرار داریم.

سیاری با اشاره به اینکه امنیت خزر برای کشور ما بسیار حائز اهمیت است، افزود: دریای خزر دارای منابع متعدد غذایی، انرژی، گردشگری، محیط زیست، تجارت و حمل و نقل در مسیر کریدور شمال به جنوب است که برای کشور دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه ما از منابع دریای خزر می‌توانیم بهترین و پیشرفته‌ترین را برای توسعه دریا محور کشور داشته باشیم، ادامه داد: ارتباطی که این دریا با سواحل مکران برقرار دارد، ما را قادر می‌سازد تا در اقتصاد آسیای میانه و قفقاز اثرگذار باشیم.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: باید تمام تلاش ما بر این باشد که توانمندی ما آنقدر بالا برود که از منابع موجود دریا برای توسعه دریامحور کشور استفاده کنیم و از جایگاه خاص خزر در ارتقای این جایگاه بهره لازم را ببریم چیزی که تاکنون از آن استفاده لازم به عمل نیامده است و امیدواریم با تدابیر مقام معظم رهبری که در خصوص اهمیت دریا فرمودند، این عمل اجرایی شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز کردن، در شأن مردم ما نیست

دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز کردن، در شأن مردم ما نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS