امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 03:22:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23940

تاریخ انتشار : 08/05/1394 - 17:26

آخرین اطلاعات از شناسایی شهدای غواص

بنابر آمار رسمی منتشر شده تا به امروز پیکر ۵۰ غواص شهید تفحص شده از عملیات کربلای چهار تعیین هویت شده و قریب به ۲۲۰ پیکر هنوز شناسایی نشده‌اند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

پس از گذشت بیش از ۴۰ روز از بدرقه تاریخی پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس که جمعی از غواصان شهید نیز در میان آن‌ها بودند، فرآیند هویت‌یابی این پیکرهای تفحص‌شده همچنان ادامه دارد و بنابر آمار منتشر شده تا کنون ۵۰ پیکر هویت‌یابی و شناسایی شده‌اند.


روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، روزگذشته خبر داد که پیکر پاک شهید حسینعلی بالویی یکی از غواصان شهید کربلای چهار پس از ۲۹ سال از طریق پلاک هویت شناسایی شده است.

شهید حسینعلی بالویی فرزند اصغر، متولد سال ۴۹ و اعزامی از استان مازندران بوده است. این شهید بزرگوار در سال ۶۵ از طریق بسیج استان مازندران اعزام و در عملیات «کربلای۴» در منطقه عملیاتی «ام‌الرصاص» به فیض شهادت نائل آمد.

شناسایی بالغ بر ۵۰ شهید غواص و خط شکن

همچنبن روزگذشته سرهنگ ابراهیم رنگین رئیس معراج شهدای مرکز اعلام کرد: پس از انجام اقدامات کارشناسی تا کنون موفق به شناسایی بالغ بر ۵۰ شهید از شهدای خط شکن و غواص از جمع ۱۷۵ شهید شده‌ایم. امید است با ادامه تلاش‌ها بتوانیم تعداد بیشتری از این شهدای عزیز را شناسایی و تحویل خانواده‌های چشم انتظارشان بدهیم.

رنگین در ادامه یادآور شد: قرار است این شهدای عزیز به همراه شهدای گمنام در ۲۵ شوال برابر با ۲۰ مرداد ماه سال جاری مصادف با شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) در استانهای مربوطه تشییع و به خاک سپرده شوند.

رئیس معراج شهدای مرکز گفت: با توجه به اینکه هنوز به خانواده‌های معظم شهدا شناسایی شده اطلاع رسانی صورت نپذیرفته، امکان انتشار اسامی شهدا نیست. لذا به محض اطلاع رسانی به خانواده ها اسامی شهدا شناسایی شده از طریق مبادی ذی‌ربط در استان ها اعلام خواهد شد.

فرآیند شناسایی شهدا ادامه دارد

۲۸ اردیبهشت ماه پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند. این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند.

طبق اعلام سردار سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر ۱۷۵ شهید از این ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای۴ بودند که با دستان بسته در یک گور دسته‌جمعی منطقه ابوفلوس کشف شدند.

پیکر مطهر این شهدا در ۲۶ خرداد ماه با استقبال بی‌نظیر مردم در تهران تشییع شد. این مراسم تشییع بیش از پنج ساعت به طول انجامید. از یک ماه پیش تا کنون مراحل شناسایی هویت آنان در حال انجام است.

هویت پیکر مطهر شهید سید جلیل میری ورکی خط‌شکن این عملیات اولین شهیدی بود که به‌واسطه مدارک کامل شناسایی هویتش احراز و اعلام شد. او متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران و اعزامی لشکر ۲۵ کربلا بود که به‌عنوان خط‌شکن کربلای۴ در این عملیات به شهادت رسید./آ
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : آخرین اطلاعات از شناسایی شهدای غواص

آخرین اطلاعات از شناسایی شهدای غواص

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS