امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 06:57:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23909

تاریخ انتشار : 08/05/1394 - 16:20

روابط عمومی آبفای مازندران:

سیل اخیر علت قطعی آب در بابل است

هم‌زمان با وقوع سيل از ساعت‌های اوليه روز پنج‌شنبه، سی‌ام تيرماه، ميزان كدورت آب در سد البرز از ۴ به ۴۰۰ رسيد كه به‌دليل حفظ سلامت مشتركان ۲۵۰ ليتر در ثانيه آب تصفيه‌خانه اين شهر از مدار بهره‌برداری خارج شد.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، درپی درج خبر مبنی بر «قطعی آب در برخی از مناطق بابل/تلاش بی‌نتیجه مردم برای برقراری ارتباط با مسئولان» در این پایگاه خبری مورخ 7 مردادماه 94، مواردی از سوی روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ارسال شده که در ادامه مشروح آن از نظرتان می‌گذرد.

***

میزان تولید آب در شهرهای گروه الف و بابل 1500 لیتر در ثانیه است که 250 لیتر در ثانیه توسط آب سد البرز و 1250 لیتر از طریق چاه‌های متعدد تامین می‌شود.

هم‌زمان با وقوع سيل از ساعت‌های اوليه روز پنج‌شنبه، سی‌ام تيرماه، ميزان كدورت آب در سد البرز از ۴ به ۴۰۰ رسيد كه به‌دليل حفظ سلامت مشتركان ۲۵۰ ليتر در ثانيه آب تصفيه‌خانه اين شهر از مدار بهره‌برداری خارج شد.

در شرايط عادی شهرهای گروه الف با كمبود ۳۰۰ ليتر آب در ثانيه مواجه است که با خارج شدن ۲۵۰ ليتر آب درثانيه از شبكه توزيع، كمبود آب در اين شهرها به ۵۵۰ ليتر در ثانيه رسيده، اين مشكل در تمامی شهرهای زیرپوشش آبفا به‌ويژه نقاط مركزی شهر بابل به‌دلیل فاصله داشتن با تأسیسات آبرسانی، نمود بيشتری يافته است.

لذا به منظور رفع افت فشار و يا قطعی آب در شهر بابل، هدايت آب به داخل شبكه‌های آبرسانی در نقاط مشكل‌دار شهر و نيز آبرسانی سيار از طریق 6 تانکر درحال انجام است.

همچنین انتظار می‌رود طی روزهای آینده با گذشت زمان ميزان كدورت آب ذخیره شده در پشت سد البرز به حد استاندارد خود برای توزيع در شبكه‌های آبرسانی برسد تا مجدداً 250 لیتر در ثانیه وارد مدار بهره‌برداری و مشکل کمبود و یا قطع آب برطرف شود.

از زمان کمبود و افت فشار آب در شهر بابل تاکنون 3 هزار و 450 تماس تلفنی و 365 مراجعه حضوری به امور آب و فاضلاب شهر بابل به ثبت رسید که در تمامی این موارد همکاران این امور نسبت به رفع مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کردند.

مشترکین در شهر بابل می‌توانند از طریق شماره تلفن 122 و یا 14-32231612 موارد کمبود و یا قطعی آب را اطلاع دهند تا از طریق آبرسانی سیار به‌صورت موقت مشکل کمبود آب در این نقاط برطرف شود.

همچنین از مشترکین به‌دلیل صبر و تحمل و همکاری با کارکنان مجموعه آبفاشهری در تامین آب مورد نیاز قدردانی می‌شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : سیل اخیر علت قطعی آب در بابل است

سیل اخیر علت قطعی آب در بابل است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS