امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:01:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2385

تاریخ انتشار : 27/10/1392 - 10:02

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس:

تغییر مدیران حق دولت است

نماینده مردم قائمشهر، جویبار ،سوادکوه و سیمرغ با اشاره به اینکه تغییر مدیران حق دولت است، گفت: کسی که مدیریت استان را بر عهده می‌گیرد، باید بدون توجه به فشار بیرون مدیر پایین دست را ارزیابی کند.

تغییر مدیران حق دولت است

به گزارش جویباران، کمال علیپور در مراسم تودیع و معارفه فرماندار قائمشهر با اشاره به اینکه هر آنچه که از زمین به آسمان می‌رود صداقت و رفتار است و هر آنچه از آسمان از به زمین می‌آید توفیق است، اظهار داشت: عمل به این مؤلفه‌ها موجب می‌شود تا مردم به نیکی از آن مدیر یاد کنند، اما بی‌توجهی به این موارد نیز از توسعه و تعالی در امور جلوگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی، مشاوره در امور را برای یک مدیر لازم دانست و خاطرنشان کرد: خداترس بودن باید از مولفه‌های اصلی یک مشاور باشد از سوی دیگر یک مدیر نباید با هر فردی مشاوره کند.

وی با بیان اینکه در تغییر و تحول فرماندار نه با رویکرد شخص محور بلکه با تأکید بر ارزیابی درست مخالف بودم، تصریح کرد: در مشاوره‌ای که از آیت‌الله معلمی گرفتم ایشان بنده را برای این تغییر متقاعد کردند.

علیپور عنوان کرد: کسی که مدیریت استان را بر عهده می‌گیرد، باید بدون توجه به فشار بیرون مدیر پایین دست را ارزیابی کند.

وی با طرح این سئوال که آیا به فرمانداران برای تغییر امتیاز در نظر گرفته‌اند که به فوریت فرمانداران جا به جا شوند؟ اذعان داشت: برخی افراد انتقادات بنده را زود و تند دانستند، اما وظیفه نظارت و سئوال داریم و باید آیتم ارزیابی از فرمانداران را اعلام می‌کردند، ما نمایندگان این حق را داریم که هر دولت را مورد ارزیابی قرار داده و سئوال کنیم.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس اذعان داشت: جابه‌جایی حق دولت است و اصلاً نگفتیم چه کسی باشد، اما گفتیم از افراد با استعداد استفاده شود که البته اجباری نیست.

علیپور، تحقیق و تفحص از استانداری که در دوره استاندار سابق آغاز شده را به واسطه عدم رعایت عدالت در تقسیم اعتبار عنوان کرد و بیان داشت: این حق نمایندگان است و استاندار سابق نیز با وجود لابی‌های فراوان با روی باز پذیرا شدند و امکان دارد در آینده دوباره اتفاق بیفتد.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم به ما رای دادند که زبان گویا، چشم بینا و گوش شنوای آنان باشیم و اگر مماشات کنیم خدا ما را نمی‌بخشد.

وی افزود: اگر دوباره رای هم نیاوریم مهم نیست زیرا مردم از ما انتظار حرف زدن دارند حتی اگر به ضرر ما هم باشد.

علیپور فعالیت‌ها و انتقادهای شهید مدرس را که در دوران خفقان بود نمونه‌ای بارز از یک نماینده مردم دانست و گفت: آنهایی که امروز انتقاد نمایندگان مجلس را به باد انتقاد می‌گیرند اگر آن دوران بودند مدرس را اعدام می‌کردند.

عضو کمیسیون عمرانی مجلس به مقایسه رابطه دولت دهم و یازدهم با مجلس نهم اشاره کرد و گفت: با وجود اصولگرا بودن دولت احمدی‌نژاد و اصولگرا بودن مجلس، پنج وزیر احمدی‌نژاد رای نگرفتند، البته غرور دولت احمدی‌نژاد در انتها به انحراف کشید ولی در ابتدا خوب بود.

به گفته وی، در حال حاضر نیز مجلس اصولگرا و دولت اعتدال‌گرا ارتباط و همفکری خوبی دارند و در کلان سعی در تعامل و همفکری حداکثری وجود دارد و امیدواریم در سطوح پایین مدیریتی نیز این اتفاق روی دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به شرایط بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: در بودجه براساس برنامه باید از نفت فاصله می گرفتیم ولی باز هم هم بیشتر درآمدهای دولت متوجه صادرات نفت است چون سه متغیر مقدار، فروش و قیمت نفت تاثیر ویژه‌ای در بودجه دارد.

علیپور نرخ ارز در بودجه را نیز اثر گذار دانست و تصریح کرد: اگر قیمت ارز و نفت کاهش یابد باید مقدار فروش را بیشتر کنیم چون راهکار دیگری دیده نشده است.

وی ادامه داد: امسال حداکثر 37 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور در نظر گرفته شده که چندان زیاد نیست و از این میزان حدود 20 هزار میلیارد تومان تخصیص می‌یابد.

علیپور بیان داشت: استان و شهرستان استعداد خوبی دارد و هنوز نتوانستیم در قالب سرمایه‌گذاری از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر اتفاقات استان همین مسیر را داشته باشد به سمت ناامیدی می‌رویم، یادآور شد: دولت برآمده از افکار مردم و برای نظام است و همه ما وظیفه کمک داریم اما دوستان پایین دست نیز باید نظیر مقامات ارشد کشور با مجلس همدل و همراه باشند.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : تغییر مدیران حق دولت است

تغییر مدیران حق دولت است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS