امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:24:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23810

تاریخ انتشار : 07/05/1394 - 16:18

بلاغ گزارش می‌دهد

ورودی های مازندران در انحصار تابلوبه‌دست‌های اجاره‌ای/افزایش چشم‌گیر مراکز اقامتی غیرمجاز در ساری

در سال‎های اخیر، به‎ویژه در سال جاری شاهد چندبرابر شدن تابلوبه‎دستان در ورودی شهر ساری و شهرستان‎ها هستیم که این امر موید این مطلب است که عدم نظارت و توجه کافی مسئولان مربوطه، عامل اصلی جسور شدن این افراد است.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

ورودی‌های شهر ساری در انحصار کارتن‌به‌دست‌ها و تابلوبه‌دست‌های اجاره‌ای قُرُق شده است؛ اجاره سوئیت توسط افراد تابلوبه‌دست و ناشناس که بدون هیچ مجوز و شناسه‌ای مبادرت به این کار می‌ورزند، مشکلات و نابه‌هنجاری‌های فراوانی را در حوزه اجتماعی به‌دنبال دارد که متاسفانه در سال‌های اخیر و با بی‌توجهی مسئولان امر به این مقوله، شاهد رشد چشم‌گیر آن در بیشتر شهرهای مازندران بوده‌ایم.

بی‌شک شما نیز به‌عنوان یک شهروند ساروی به‌صورت روزانه و به وفور در حاشیه و ورودی‌های شهر ساری به‌ویژه در مسیر حد فاصل جنگل زارع تا پل تجن، شاهد حضور افراد متعدد، ناشناس و فراوانی هستید که با در دست داشتن کارتن و یا تابلویی که بر روی آن سوئیت اجاره‌ای، ویلا، منزل و جملاتی از این دست نگاشته شده است، منتظر مسافران پلاک‌های غریبه هستند.

اگز از وجهه نامناسب و وجود ترافیک در ورودی های شهر بگذریم، نمی‌توان از چند سوال اساسی ساده گذشت:

* در سال‎های اخیر، به‎ویژه در سال جاری شاهد چندبرابر شدن تابلوبه‎دستان در ورودی شهر ساری و شهرستان‎ها هستیم که این امر موید این مطلب است که عدم نظارت و توجه کافی مسئولان مربوطه، عامل اصلی جسور شدن این افراد است.

* عاقبت اعتماد مسافران به این گروه از دلالان و موجران تلخ است یا شیرین؟

* تامین امنیت مسافرانی که از این افراد منزل یا ویلا اجاره می کنند، با کیست؟

* چه کسی مسئول افزایش چشم‌گیر اقامت‌گاه‌های غیرمجاز در ساری است؟

* ساماندهی این افراد در حاشیه شهرهای مازندران با کدام ارگان یا سازمان دولتی است؟

شاید در نگاه اول، اینگونه به نظر برسد که تابلوبه‌دستان، مالکان منازلی هستند که خانه‌های خود را به ازای مبالغی به مسافران اجاره می‌دهند، که اگر قیمت بالای هتل‌ها و مسافرخانه‌ها را لحاظ کنیم، کار چندان بدی هم به‌نظر نمی‌رسد؛ اما نکته این ماجرا اینجاست در صورتی که در اقامت‌گاه‌های عمومی و تحت نظارت نظیر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، شاهد آمار قابل تأمل رخدادهای ناگوار در کشور هستیم، چگونه می‌توان نگران تامین امنیت و ایمنی مسافرانی نبود که به این افراد اعتماد کرده اند؟

دبیر و عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک ساری می‌گوید: حضور تابلو‌به‌دستان در حاشیه ساری سبب ایجاد بازار کاذب و متشنج می‌شود که بازار مسکن را درگیر قیمت‌های غیرکارشناسی و چند نرخی می‌کند.

محمودرضا فتحی افزود: باید برنامه‌ای ایجاد شود تا این افراد از طریق اتحادیه مشاوران املاک و اداره اماکن نیروی انتظامی مورد تایید صلاحیت قرار گیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه استانداری، فرمانداری و ارگان‌های مسئول، باید نسبت به شناسایی، جمع‌آوری و ساماندهی این افراد اقدام کنند، خاطرنشان کرد: می‌شود با در اختیار گذاشتن دفتر و اسناد و همچنین صدور گواهی موقت فصلی برای این افراد به‌راحتی می‌توان نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد.

دبیر اتحادیه مشاوران املاک ساری در پایان گفت: عدم رسیدگی و ساماندهی این افراد، بی‌شک در سال‌های آتی موجب بروز مشکلات حاد و عدیده‌ای می‌شود که امیدواریم مسئولان امر، نسبت به حمایت از قیمت کارشناسی، عادلانه و متعارف اقدامات لازم را مبذول کنند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : ورودی های مازندران در انحصار تابلوبه‌دست‌های اجاره‌ای/افزایش چشم‌گیر مراکز اقامتی غیرمجاز در ساری

ورودی های مازندران در انحصار تابلوبه‌دست‌های اجاره‌ای/افزایش چشم‌گیر مراکز اقامتی غیرمجاز در ساری

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS